Tag: Tradycje ślubne

rodzice panny młodej

Jakie są obowiązki rodziców na weselu?

Zwyczaje Ślubne
Jeśli jesteś rodzicem panny lub pana młodego, która/-y przygotowuje się do ślubu, czeka cię wiele przygotowań i stresu. Rodzice są bowiem według polskiej tradycji osobami, które powinny bardzo się angażować w przygotowania ślubne. Z drugiej jednak strony pamiętajcie, że wasze dzieci są już dorosłe i choć ich ślub będzie z pewnością także waszym świętem, ma to być przede wszystkim uroczystość zorganizowana przez nich. Jeśli chcecie się dobrze przygotować do ślubu i wesela waszego dziecka przeczytajcie poniższe porady:


Podobne porady

rodzice

Jak podziękować rodzicom na weselu?

Zwyczaje Ślubne
Istnieje zwyczaj weselny, zgodnie z którym, w czasie wesela przerywa się na chwile zabawę, aby młodzi małżonkowie mogli podziękować rodzicom za wychowanie i dotychczasową opiekę. Jest to wzruszający moment, podczas którego nawet najbardziej zatwardziali ojcowie upuszczają łezkę szczęścia i wzruszenia. Ostatnio coraz częściej młode pary odchodzą od tego zwyczaju i albo składają rodzicom krótkie podziękowania w domu, albo nie robią tego wcale. Pamiętajmy, że rodzice poświęcili dla nas wszystko, abyśmy mogli dojść do tego etapu i taki przyjazny gest z naszej strony na pewno sprawi im przyjemność.
Fotografia ślubna

Jakie zdjęcia trzeba zrobić na weselu?

Fotografia Ślubna
Twój ślub jest szczególnym dniem pełnym sentymentalnych chwil i szlachetnych wspomnień. Bez zbioru dobrych zdjęć ślubnych, wiele z tych wspomnień wkrótce może się ulotnić. Dostarczając swojemu fotografowi listę zdjęć, które koniecznie musi zrobić, możesz mieć pewność, że uchwyci on najważniejsze z tych chwil, tak abyś pamiętała o nich już na zawsze.
Obrzucanie ryżem państwa młodych

Jak witać państwa młodych wychodzących z kościoła?·

Dekoracje Weselne
Rzucanie ryżu na młodą parę wychodzącą z kościoła, to sposób na życzenie nowemu małżeństwu płodności oraz dobrych zbiorów. Istnieje jednak wiele innych, zabawnych i kreatywnych opcji, które w przyjazny sposób mogą urozmaicić tę tradycję.
zabawy weselne

Jakie zabawy zorganizować na weselu?

Zabawy Weselne
Wesele to zabawa jednocząca pokolenia, a także obce sobie do tej pory rodziny. Sprawia to, że z jednej strony jest to długo oczekiwana przez nowożeńców i gości uroczystość, z drugiej jednak strony organizacja wesela wiąże się z dużym stresem. Trudno jest bowiem dogodzić wszystkim i sprawić, by wszyscy się dobrze bawili. Obok problemów dotyczących muzyki, która powinna być dobra do tańca i odpowiadać wszystkim weselnikom powstaje kolejny dylemat, jakie gry i zabawy integracyjne powinny się pojawić w czasie naszego wesela?
Butonierka z guzików

Jak zrobić butonierkę z guzików?

Akcesoria Ślubne
Jeśli planujesz oryginalne wesele, także pan młody powinien prezentować się ekstrawagancko. W tym celu możesz przygotować własnej roboty butonierkę z guzików.
Wesele

4 umiejętności, które należy opanować przed ślubem

Oświadczyny
Zanim dostanie się prawo jazdy to trzeba nauczyć się jeździć oraz opanować przepisy ruchu drogowego. Jest to bardzo ważne, gdyż kierowca bez tych umiejętności stanowiłby olbrzymie zagrożenie dla siebie i innych na drodze. Tak samo jest w małżeństwie. Zanim weźmie się ślub to trzeba nabyć pewne umiejętności do których należą samokontrola emocjonalna, komunikacja, rozwiązywanie konfliktów i pozytywizm.

Jakie są prawa i obowiązki rodziców w stosunku do dzieci?

Rodzice a Dzieci
Sami najlepiej wiemy, co jest dobre dla naszych dzieci, mamy prawo o nich decydować. Jednak warto wiedzieć, jak kwestie wychowania dzieci reguluje prawo. Kiedy na świat przychodzi dziecko, na rodziców spada obowiązek opieki nad nim. Będzie tak przynajmniej do ukończenia przez nie osiemnastu lat. Jako rodzice mamy równe prawa do wychowywania dziecka i do utrzymywania z nim kontaktów. Nie możemy sobie nawzajem tego przywileju odbierać. Może to zrobić tylko sąd, ograniczając opiekunom prawa rodzicielskie (gdy np. dochodzi do zaniedbań lub przemocy wobec dziecka).