Tag: Jęczmień pod okiem

jak leczyć jęczmień na oku?

Jak leczyć jęczmień na oku?

Oczy i Wzrok
Jęczmień na oku spowodowany jest zatkaniem gruczołu łojowego na powiece lub bakteryjnym zakażeniem wokół rzęs. Tradycyjna medycyna często zaleca maści z antybiotykiem. Istnieje jednak kilka sposobów na pozbycie się jęczmienia domowym sposobem bez konieczności wizyty u lekarza.
jęczmień na oku

3 domowe sposoby na jęczmień

Skóra
Bolesny ropień powstający na powiece oka to tzw jęczmień. Nazwa wywodzi się stąd, iż wyglądem przypomina ziarno zboża. Jęczmień wywołują bakterie gronkowca. Zakażenie jest bolesne i nieprzyjemne. Jeśli masz problemy tego rodzaju, wypróbuj te 3 naturalne środki.
choroby oczu

Jak stosować świetlik łąkowy w leczeniu infekcji i chorób oczu?

Oczy i Wzrok
Zielarze bardzo dobrze znają tę roślinę. Świetlik to jednoroczna roślina znana i stosowana w leczeniu chorób oczu. Zawiera dużo witaminy C, olejków eterycznych, glikozydów i kwasów, które rozprawią się z infekcjami oczu, eliminują suchość i podrażnienie. Świetlik jest skuteczny w obniżaniu ciśnienia wewnątrzgałkowego, zmniejsza zmęczenie i naprężenia spowodowane przez częste korzystanie z komputera. Stanowi naturalną alternatywę kropli do oczu. Poznaj kilka sposobów na zastosowanie świetlika w chorobach oczu.


Podobne porady

Świetlik: Najlepszy na choroby oczu i bóle reumatyczne

Oczy i Wzrok
Świetlik łąkowy, zwany również "ptasim oczkiem", "złodziejem mlecznym" lub "świetlikiem lekarskim", najbardziej ceniony jest za swój dobroczynny wpływ na nasz wzrok i stawy. Przyrządzane na jego bazie preparaty - odwary, napary, maści - przynoszą ulgę osobom zmagającym się z dolegliwościami i schorzeniami oczu, zwłaszcza zapaleniem spojówek, jęczmieniem, zespołem suchego oka czy światłowstrętem - oraz bólami reumatycznymi i zapaleniem stawów. Sprawdźmy, jak świetlika najlepiej wykorzystać w celach leczniczych i w jakich jeszcze sytuacjach nam pomoże.