Tag: Wizyta u dentysty

wizyta u dentysty

Jak pokonać strach przed dentystą?

Procedury Stomatologiczne
Dentysta – to słowo u wielu z nas wywołuje krok wsteczny. Niczym małe dzieci pozwalamy ogarnąć się nie określonemu do końca strachowi, wiemy tylko tyle, że nie chcemy iść do gabinetu i koniec. Najczęściej tłumaczymy się strachem przed bólem i powikłaniami. Jednocześnie zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że im później zaleczymy ząb, tym więcej bólu nas czeka. Zbieramy się więc w sobie niczym bohater idący na pewną śmierć wkraczamy do salonu dentystycznego. Poniżej kilka obaw pacjentów i racjonalne wytłumaczenia, dlaczego nie ma się czego bać, a w razie wątpliwości zawsze można poruszyć te tematy z własnym dentystą.
poczekalnia u dentysty

Jak nie bać się dentysty?

Procedury Stomatologiczne
Problemy z zębami i ich rozwiązywanie raczej dla nikogo nie są sprawą przyjemną. Są jednak osoby szczególnie wrażliwe, dla których każda wizyta u stomatologa łączy się z przyspieszonym biciem serca i stanami przedomdleniowymi. Dlatego też zwykle szczególnie unikają tych wizyt. Jak można zaradzić takim dolegliwościom? Jeśli dotykają i ciebie, być może pomogą ci poniższe pomysły.


Podobne porady

wybór dentysty, stomatologa

Jak wybrać dentystę?

Stomatologia Ogólnie
Dobry i zaufany dentysta to sukces. Niestety większość z nas jeszcze takiego nie znalazła. Zdarza się nawet i to nierzadko, że doświadczenia z dentystami jakie zdobyliśmy do tej pory są okropne a na myśl o kolejnej wizycie robi nam się słabo i niedobrze. Do stomatologa jednak trzeba chodzić regularnie jeśli chce się zachować zęby na długie lata. Jak zatem wybrać dobrego stomatologa, aby wizyta nie okazała się kolejnym koszmarem?
dziecko u dentysty

Jak zorganizować pierwszą wizytę dziecka u dentysty?

Zęby i Dziecko
Wizyta u stomatologa, jest bardzo stresującym przeżyciem dla wielu dorosłych ludzi. Małe dziecko nie ma jeszcze złego skojarzenia z dentystą i warto zadbać, aby taki stan utrzymywał się jak najdłużej. Dlatego też warto skrupulatnie zaplanować tą pierwszą wizytę, a jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, istnieje szansa, że w przyszłości nie będziemy musieli toczyć wojny z naszym maluchem o każde kolejne spotkanie w gabinecie dentystycznym.
Reklamacja dentystyczna

Jak reklamować usługę dentystyczną?

Procedury Stomatologiczne
Wizyty u dentysty to zwykle mało przyjemne epizody w naszym życiu, które oprócz bólu przynoszą też znaczny ubytek gotówki w naszych portfelach. Co jeżeli zasugerowane leczenie nie tylko nie przynosi efektu, ale generuje dodatkowe koszty z powodu konieczności poprawek? Okazuje się, że w walce o odpowiedni standard usług dentystycznych nie jesteś zupełnie bezbronny.
wizyta u dentysty

Jak wybrać dobrego dentystę?

Procedury Stomatologiczne
Zwykle tylko nieliczni mogą się pochwalić regularną troską o stan swoich zębów i częstym chodzeniem na przeglądy. U pozostałych często wizyta u stomatologa odkładana jest do chwili, kiedy radzenie sobie z bólem nie jest możliwe bez środków przeciwbólowych. Zanim jednak dopuścisz kogoś do jakichkolwiek zabiegów na twojej szczęce, warto wziąć pod uwagę poniższe kwestie.
dziecko u dentysty

Jak przygotować dziecko do wizyty u dentysty?

Dziecko a Zdrowie
Zastanawiasz się kiedy umówić się ze swoim dzieckiem na pierwszą wizytę u dentysty? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy już jest na to odpowiednia pora. Z porady tej dowiesz się również jak przygotować je do wizyty, by nie była ona dla niego traumatycznym przeżyciem.
Dentysta z pacjentem

Jak przetrwać wizytę u dentysty?

Procedury Stomatologiczne
Każdy z nas prędzej czy później odwiedzi stomatologa. Są takie osoby, które zdecydowanie wolą iść później, ponieważ się boją i wtedy takie "później" oznacza "za późno", a są takie osoby, które ledwo poczują lekki ból i czym prędzej śmigają do dentysty, aż się za nimi kurzy. Ja należę właśnie do takich osób - co wcale nie oznacza, że się stomatologa nie boję.