Tag: ślub kościelny

małżeństwo

Jak przeżyć nauki przedmałżeńskie?

Ceremonia Ślubna
Prowokacyjny tytuł porady związany jest z frustracją wielu przyszłych małżonków, którzy uświadamiają sobie konieczność odbycia nauk przedmałżeńskich. Niestety nauki takie, które z założenia mają być pomocą dla przyszłego małżeństwa, często zmieniają się w kilkunastogodzinną mękę narzeczonych. Na wielu forach internetowych można znaleźć narzekania na traktowanie dorosłych, wykształconych ludzi jak dzieci. Jeśli masz zamiar wziąć ślub kościelny lub konkordatowy nauki przedmałżeńskie są koniecznym warunkiem zawarcia małżeństwa. Jak zatem przeżyć ten czas nauk?
Ślub w plenerze

Jak urządzić ślub kościelny w plenerze? Względy formalne.

Organizacja Ślubu
Minęły już czasy, kiedy śluby miały miejsce tylko w kościele lub Urzędzie Stanu Cywilnego. Dziś polskie pary coraz chętniej wychodzą na zewnątrz i wybierają na oprawę swojej uroczystości a to urokliwy ogród, a to skromną kapliczkę w górach. Jednak droga do wymarzonego ślubu w plenerze jest długa i wymaga od młodych wiele samozaparcia. Poniżej znajdziesz kilka instrukcji, jak przez nią przebrnąć.
Ceremonia zaślubin

Jak wygląda ceremonia ślubna krok po kroku?

Ceremonia Ślubna
Nie ma chyba wśród nas osoby, która nigdy nie widziała żadnego ślubu - czy to na żywo, czy chociaż w telewizji. Jeśli nawet oglądaliśmy ceremonie setki razy w dniu własnego ślubu wszystko zaczyna nam się mieszać i zapominamy jaka jest kolejność wydarzeń. Z pomocą niech przyjdzie zatem ten artykuł - zawiera on opis jak krok po kroku przebiega ceremonia ślubna.