Tag: Zapach czosnku

nieprzyjemny zapach

Jak usunąć nieprzyjemny zapach?

Mycie naczyń
Bardzo często mamy do czynienia z brzydkimi zapachami. Nieciekawa woń potrafi bardzo drażnić, a nawet może przeszkadzać w pracy, czy też codziennym funkcjonowaniu. Zapach czosnku, cebuli, czy też woń z lodówki, to tylko niektóre z nieprzyjemnych zapachów, z którymi często musimy sobie radzić. Jak zatem z powodzeniem usunąć brzydkie zapachy z Twojego mieszkania?


Podobne porady

Wnętrze samochodu

Jak usunąć nieprzyjemny zapach w samochodzie?

Samodzielne Utrzymanie Samochodu
Możesz usunąć nawet największy smród auta, musisz mieć tylko odpowiedni środek. Im częściej odświeżasz wnętrze samochodu, tym łatwiej jest usunąć tworzący się w nim nieprzyjemny zapach.
nieprzyjemny zapach z ust

Jak zlikwidować nieprzyjemny zapach z ust?

Higiena jamy ustnej
Każdy chce, aby jego oddech był świeży i przyjemny. Nieprzyjemny zapach z ust może mieć wiele przyczyn, jednak istnieje dużo sposobów, aby go uniknąć. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek i porad dotyczących likwidowania brzydkiego zapachu z ust.
lodówka

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z lodówki?

Środki czyszczące
Każdy, kto na jakiś czas wyłączył lodówkę, wie, że rzadko kiedy da się uniknąć nieprzyjemnego zapachu przed jej ponownym włączeniem. Czasami zapach ten pochodzi od zepsutego jedzenia, może powstać na skutek chwilowej awarii zasilania lub pleśni, która zaatakowała lodówkę. Zapach ten jest trudny do usunięcia, ale istnieją stare, wypróbowane sposoby, które pomogą ci się go pozbyć.
stopy

Domowe sposoby na nieprzyjemny zapach stóp·

Inne zabiegi
Wstydzisz się zdejmować buty u znajomych bojąc się, że gdy to zrobisz, znokautujesz całe pomieszczenie? Nieprzyjemny zapach stóp to kłopotliwy problem, który skutecznie ogranicza życie towarzyskie i naraża nas na złowrogie spojrzenia znajomych. Brzydki zapach stóp przypisywany jest bakterii, która rozwija się w ciepłym, wilgotnym środowisku, jakim są spocone stopy, wilgotne skarpetki, czy przepocone buty. Jeśli zmagasz się z tym problemem, nie załamuj się. Istnieją skuteczne domowe sposoby, które pozwolą ci utrzymać stopy w suchości i na zawsze pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.
natka pietruszki na nieświeży oddech

Jakie zioła na nieprzyjemny zapach z ust?

Medycyna Naturalna
Czujesz w ustach niesmak, a gdy chuchniesz w dłonie – krzywisz się z przykrością? Nieprzyjemny oddech mogą powodować niektóre dania np. zawierające śledzie, surową cebulę lub czosnek. Bywa też dolegliwością osób, które stosują drakońskie diety albo głodówki. Jednak zanim uda ci się ostatecznie pozbyć kłopotu, możesz bezpiecznie stosować zioła. Medycyna tradycyjna zna różne metody radzenia sobie z tą krępującą dolegliwością. Należy do nich płukanie ust, picie naparów, a nawet żucie cynamonu. Jednak gdy nieświeży oddech utrzymuje się przez dłuższy czas, może być wynikiem chorób zębów, jamy ustnej, przewodu pokarmowego, a nawet górnych dróg oddechowych. Dlatego choć sama dolegliwość nie jest groźna, nie lekceważ jej i wybierz się do lekarza.
zapach potu

Jak zmniejszyć nieprzyjemny zapach potu?

Codzienna higiena
Pocenie się jest procesem naturalnym a sam pot jest bezzapachowy. To bakterie znajdujące się na naszej skórze nadają mu charakterystycznego zapachu. Sprawia on, że czujemy się niekomfortowo w pracy, w domu czy na ulicy. Mimo iż spocona skóra staje się tłusta, po wyparowaniu potu odczuwamy efekt schłodzenia. Oto kilka najważniejszych wskazówek dotyczących radzenia sobie z potem.
nieprzyjemny zapach z ust

Pokarmy, które powodują nieprzyjemny zapach

Choroby Układu Pokarmowego
Czasami nasze ciało przypomina zapachem produkty które niedawno jedliśmy i nie ważne jak bardzo staramy się zmyć ten zapach, dezodoryzować lub zamaskować naszymi ulubionymi perfumami lub wodą kolońską, nic nie wydaje się być skuteczne. Niektóre produkty żywnościowe mogą powodować nieprzyjemny zapach ciała, nieświeży oddech, jak i zapach moczu. Zamiast próbować radzić sobie z zapachami po fakcie, lepiej przypatrzeć się co jesz, i zrezygnować z produktów które mogą być odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach. Ten artykuł da wam kilka wskazówek, jak uniknąć problemu.