Tag: Róże miniaturowe pielęgnacja

róże miniaturowe

Jak pielęgnować róże miniaturowe?

Róże
Miniaturowe róże w doniczce stosunkowo niedawno stały się modne i pojawiły się w naszych domach. Zachwycają swoim minimalizmem, licznymi kwiatami w kolorach: czerwonym, białym, żółtym i różowym. Choć kwiaty są piękne i mogą stanowić świetny prezent dla dziewczyny, czy mamy, w praktyce ich pielęgnacja nie jest już tak prosta. Oto kilka wskazówek, jak dbać o miniaturowe róże.


Podobne porady

kwiaty cięte

Co zrobić żeby kwiaty szybko nie zwiędły?

Róże
Od bardzo dawna kwiaty podarowane kobiecie były wyrazem nie tylko sympatii, ale także szacunku dla płci pięknej. Istniała nawet swojego rodzaju etykieta dotycząca kolorów i gatunków kwiatów dawanych w odpowiednich sytuacjach. Cóż, nie oszukujmy się, która z nas nie lubi dostawać kwiatów? Chyba nie ma takiej kobiety. Tulipany, róże, słoneczniki, konwalie. Wszystkie piękne, pachnące i cięte… No właśnie. Stanowią one nie lada wyzwanie dla każdej dobrej pani domu. Jak sprawić by tulipany, czy róże wytrzymały dłużej niż 3 dni w wazonie? Oto kilka sprawdzonych rad.
gerbery

Co zrobić, aby kwiaty cięte dłużej utrzymały się w wazonie?

Róże
Piękny bukiet ciętych kwiatów cieszy oko i nadaje wnętrzu radości i piękna. Niestety takie kwiaty mają ten minus, że szybko blakną i więdną. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym przedłużymy życie naszej ozdobie i będziemy mogli dłużej cieszyć się naszymi bukietami.
Róże

Jak sadzić róże rabatowe?

Kwiaty w Ogrodzie
Róże są jednymi z najpiękniejszych i najbardziej popularnych kwiatów sadzonych w ogrodach. Kwitną one obficie przez wiele tygodni. Pięknie prezentują się w przydomowym ogródku i cieszą oko. Ich sadzenie i pielęgnacja wymaga odrobinę wysiłku i czasu, ale z pewnością warto poświecić się dla tego niesamowitego widoku. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam posadzić te wspaniałe, eleganckie i urokliwe kwiaty. Powodzenia!
Rozmnażanie róż

Jak rozmnażać róże z sadzonek zielnych?·

Kwiaty w Ogrodzie
Samodzielne rozmnażanie róż jest łatwe i przynosi wiele dodatkowych korzyści. Róże można rozmnażać z nasion, poprzez zdrewniałe sadzonki pędowe, odkłady, szczepienie na podkładce czy też poprzez sadzonki zielne. Poniżej opiszę tą ostatnią metodę.
dynie z filcu

Jak zrobić miniaturowe dynie z filcu?·

Dekoracje na Halloween
Te dynie to śliczna i trwała jesienna dekoracja domu, a także świetny pomysł na własnoręcznie wykonaną ozdobę z okazji imprezy halloweenowej. Pomarańczowy filc, igła z nitką, trochę waty – przekonaj się jak niewiele potrzeba, żeby je wykonać. Instrukcję znajdziesz poniżej.
róże w wazonie

Jak pielęgnować kwiaty w wazonie?

Kwiaty
Jedna z piękniejszych ozdób naszego mieszkania, jesienią zimą jest niestety bardzo kosztowna. Co robić, żeby kwiaty w wazonie stały jak najdłużej? Przede wszystkim codziennie przycinajmy końcówki pędów ostrym nożem pod kątem 45º i obmywajmy wodą. Usuwajmy liście, by mocząc się w wodzie, nie rozpoczynały procesu gnilnego. O czym jeszcze musimy pamiętać, jeśli chcemy przedłużyć trwałość ciętych kwiatów?
miniaturowe choinki

Jak zrobić miniaturowe choinki?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Szukasz prostego pomysłu na dekoracje bożonarodzeniowe? Te miniaturowe choineczki na pewno przypadną ci do gustu. Ich zrobienie zajmuje zaledwie moment, a dzięki lasowi świątecznych drzewek w mig wprowadzisz świąteczną atmosferę do swojego domu. Instrukcję krok po kroku zamieszczam poniżej.