Tag: Suche pięty domowe sposoby

piękne stopy

Sposoby na piękne pięty i stopy

Pielęgnacja dłoni i stóp
Lato to pora, w której odkrywamy zasłonięte przez całą zimę części ciała. Między innymi są to stopy. Co trzeci mężczyzna uważa je za najseksowniejszą część kobiecego ciała. Zatem właśnie teraz musimy zadbać o nie dokładniej. Część z nas udaje się do kosmetyczki. Niestety, aby stopy zawsze wyglądały dobrze, trzeba taki zabieg powtarzać przynajmniej raz w miesiącu. Spróbuj zadbać o nie sama, tak by nie krępowały Cię już letnie sandałki na obcasie.

Domowe sposoby na suche pięty

Skóra sucha i wrażliwa
Suche pięty to nieestetyczny i bardzo uciążliwy problem wielu osób. Zmagamy się z nim głównie latem i zimą. Przyczyny? W okresie letnim skóra jest przesuszona od słońca. Z kolei zimą szkodzą jej mrozy i brak witaminy D. Właśnie wtedy nasze stopy potrzebują szczególnej pielęgnacji i specjalnych zabiegów odżywczych. By im to zapewnić, nie musisz kupować drogich preparatów i korzystać z usług kosmetyczki. Pomogą ci sprawdzone domowe sposoby, dzięki którym twoje stopy szybko wrócą do formy. Oto one.


Podobne porady

wiązania snowboardowe

Jak kupić wiązania snowboardowe?

Snowboard
Dobra deska to nie wszystko. Aby móc w pełni kontrolować swoją deskę trzeba mieć również dobre wiązania. Poniżej znajdziesz porady i wskazówki czym się kierować kupując wiązania snowboardowe.
soczewki kontaktowe

Jak dobrać soczewki kontaktowe?

Oczy i Wzrok
Przy dzisiejszych rozwiązaniach technologicznych większość ludzi może z powodzeniem nosić soczewki kontaktowe. Ale oczywiście nie każdy może nosić takie same. Twój okulista zaproponuje ci soczewki dopasowane ze względu na twój stan zdrowia i styl życia. Ale wszyscy mamy przecież wolny wybór. Bezpieczne, wygodne i przede wszystkim skuteczne użytkowanie zależy od świadomych decyzji, które podejmiesz po konsultacji z okulistą. Po pierwsze soczewki muszą korygować wadę wzroku. Po drugie muszą być odpowiednio dopasowane do rogówki. Soczewki są więc opatrzone dziesiątkami parametrów pomiarowych określających ich kształt, wielkość i moc. Okulista zbada twoje oczy i weźmie pod uwagę indywidualne cechy takie jak np. suchość oczu, konieczność noszenia soczewek nocą, czy chęć zmiany koloru tęczówki. Jednak nawet po tak szczegółowych wytycznych, wciąż będziesz miał wybór spośród różnych marek i modeli. Poniżej znajdziesz wskazówki jak dobrać soczewki kontaktowe.
pielęgnacja pięt i stóp

Jak dbać o stopy?

Manicure i Pedicure
Zima nie jest dobrym okresem dla naszych stóp. Nosimy wtedy pełne, dopasowane i nieprzewiewne obuwie, którego czasem nie zdejmujemy przez kilka godzin. Stopy intensywniej pocą się w grubych skarpetkach, są bardziej podatne na otarcia i rogowacenia. Po kilku tygodniach nasze piękne i powabne latem stopy, stają się opuchnięte, obolałe i porośnięte zrogowaciałym naskórkiem. Najwyższy więc czas zadbać o nie, aby gdy przyjdzie czas bez obaw założyć przewiewne sandałki.
zadbane stopy

Jak dbać o stopy latem?·

Manicure i Pedicure
Gdy temperatura za oknem pnie się wzwyż jak szalona, czas zrzucić ciężkie obuwie i pozwolić stopom cieszyć się latem. Sandałki, klapki, koturny – wszystkie letnie buty bezlitośnie odsłaniają mankamenty naszych stóp. Dlatego tak ważna jest prawidłowa pielęgnacja, która sprawi, że nasze stopy dumnie przemaszerują przez całe lato.
zadbane stopy

Jak zadbać o stopy latem?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Latem z radością zrzucamy ciężkie obuwie, a w jego miejsce zakładamy lekkie sandałki lub klapki. Zaniedbane, zniszczone stopy nie prezentują się jednak w nich dobrze. Nie pomoże nawet najmodniejszy bucik. Nie jesteś zadowolona z wyglądu swoich stóp? Skorzystaj z poniższych podpowiedzi, a szybko zapomnisz o problemach.
stożek rogówki

Jak leczyć stożek rogówki?

Oczy i Wzrok
Stożek rogówki to choroba, która sprawia, że rogówka zmienia swój kształt z kulistego na stożkowaty. Wśród przyczyn lekarze wymieniają genetyczne (lub dziedziczne), a także zaburzenia hormonalne. Tylko specjalista może stwierdzić chorobę podczas badania w lampie szczelinowej lub na podstawie oceny powierzchni rogówki metodą topografii rogówki. Im wcześniej stożek rogówki zostanie rozpoznany, tym większe są szanse na zahamowanie rozwoju choroby i poprawę widzenia.