Tag: Urynoterapia na włosy

mocz

Jak stosować urynoterapię?

Alternatywne Remedia
Urynoterapia jest jedną z bardziej kontrowersyjnych metod samouzdrawiania, na myśl o której wiele osób, aż odrzuca. Terapia polega na użyciu własnego moczu. Jednak istnieje wiele osób stosujących tę technikę leczenia i zapewniających, że daje ona bardzo dobre efekty. Oczywiście nie każdy jest w stanie zrozumieć takie postępowanie i nie będzie potrafił przełamać swoich oporów, jednak warto poznać ogólne zasady, a być może i my kiedyś skorzystamy z dobroczynnego działania własnego moczu.


Podobne porady

Grzybica stóp

Jak zapobiegać grzybicy stóp?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Higiena stóp jest bardzo ważna w ciągu całego roku. Zaniedbane stopy mogą złapać infekcję lub grzybicę. Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku co robić aby zapobiegać wszelkim infekcjom a w szczególności grzybicy stóp.
Jak leczyć grzybicę paznokci?

Jak leczyć grzybicę paznokci?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Za grzybicę paznokci rąk odpowiada ten sam grzyb, który jest odpowiedzialny za grzybicę stóp. Grzybica paznokci może być trudna do wyleczenia, ponieważ grzyb znajduje się pod płytką paznokcia i jest przez nią ochraniany. Jeśli leczenie zostanie przerwane zbyt szybko, zanim wszystkie grzyby zostaną wyeliminowane, wówczas infekcja bardzo szybko powraca. Poniżej przedstawiam tradycyjne i naturalne metody leczenia grzybicy paznokci.
stopy

Jak leczyć grzybicę stóp?

Skóra
Lato sprzyja wizytom na basenie, na siłowniach i tym podobnych miejscach, a także chodzeniu na boso. Niestety to wszystko zwiększa ryzyko zarażenia grzybicą stóp, która wywoływana jest przez mikroskopijne pasożyty. Stopy są szczególnie narażone na atak grzyba, ponieważ między palcami z reguły jest ciepło i nieco wilgotno, co stanowi doskonałe środowisko do jego rozwoju.
grzybica stóp i paznokci

Jak leczyć grzybicę stóp i paznokci?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Grzybica stóp jest bardzo kłopotliwą chorobą, szczególnie w lecie gdy chcielibyśmy eksponować swoje stopy. Chociaż grzyby atakujące naskórek, paznokcie i błony nie zagrażają naszemu życiu, to jednak wpływają negatywnie na jakość życia. Leczenie grzybicy jest zazwyczaj długotrwałe, lecz łatwe do przeprowadzenia w domu. Jeśli nie wiesz jak poradzić sobie z grzybicą stóp i paznokci - ten artykuł jest dla Ciebie!
lubczyk

Jakie właściwości ma lubczyk?

Przyprawy
Lubczyk to bylina z rodziny selerowatych, rozpowszechniona w Europie przez benedyktynów. Jako przyprawę w kuchni stosuje się liście lubczyku: świeże i suszone. Ma intensywny i bardzo aromatyczny zapach, a selerowaty smak – początkowo łagodny – przechodzi w ostry i gorzki. Do czego stosować lubczyk? Jakie są jego właściwości lecznicze? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.
grzybica stóp

Naturalne sposoby na grzybicę stóp

Problemy Dermatologiczne
Myślisz, że grzybica stóp dotyczy wyłącznie brudasów lub osób, które zapomniały zabrać klapki na basen? To problem zdecydowanie bardziej powszechny, który może dotknąć każdego. Grzybica objawia się swędzeniem w okolicach palców u nóg, pękającą i łuszczącą się skórą pomiędzy palcami, przesuszonymi podeszwami oraz nierównymi, przebarwionymi paznokciami. Częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet. Grzybica rozwija się wszędzie tam, gdzie jest wilgoć. Świetnie czuje się w ciasnych butach, gdzie twoje palce są przepocone i ściśnięte blisko siebie. To mało przyjemna przypadłość, ale można pozbyć się jej bez stosowania środków chemicznych. Sprawdź te wypróbowane naturalne sposoby.
dziwne metody leczenia

Niezwykłe terapie zdrowotne

Medycyna Niekonwencjonalna
Niektórzy ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, że pewne produkty są lekarstwem na poszczególne dolegliwości. Czasami znalezienie odpowiedniego leczenia może trwać bardzo długo lub przynieść nieoczekiwane efekty. Gdy medycyna zawiedzie, można spróbować dość niekonwencjonalnych metod leczenia takich jak te opisane poniżej.