Tag: Sposoby na wszy

wszy

Jak walczyć z wszawicą?

Bezpieczeństwo Dziecka
Wszawica jest bardzo nieprzyjemna chorobą, powodowaną przez pasożyta nazywanego wszą głowową. Jest to pasożyt żyjący na owłosionej skórze głowy człowieka i żywi się jego krwią. Dorosłe wszy kąsają skórę głowy, co powoduje bardzo silne swędzenie oraz składają larwy, które bardzo przyczepiają się do skory głowy. Jest to choroba, która kojarzy nam się z ubóstwem i brudem, jednak nie jest to do końca dobre skojarzenie. Wszy mogą się rozprzestrzenić wszędzie, gdzie znajduje się duże skupisko ludzi.
wesz

Jak pozbyć się wszy?

Zdrowie Dziecka
Wszy były, są i będą. Oczywiście w dzisiejszych czasach prawdopodobieństwo zakażenia się wszawicą jest mniejsze, niż kiedyś. Dlaczego? Oczywiście ze względu na rozwój farmaceutyków, które są coraz bardziej skuteczne. Kiedyś ludzie musieli ręcznie usuwać wszy, bądź używać naturalnych preparatów, których skuteczność była wątpliwa. Wszy potrafią przetrwać bez żadnego żywiciela do 2 miesięcy. To zdecydowanie utrudnia walkę z nimi. Po 6 dniach od zarażenia się wszami zaczynają one składać swoje jaja, czyli gnidy. To przyczynia się do coraz to większej ilość tych pasożytów na naszej skórze. W zależności od rodzaju wszy, ich miejsce występowania różni się. Dowiesz się więcej w dalszej części artykułu. Znajdziesz tu również informacje na temat walki z tymi pasożytami.
Ziołowe sposoby na wszy

Ziołowe sposoby na wszy

Pielęgnacja włosów
Wszy to problem, który spotykamy u małych dzieci, które, w takim czy innym czasie, mogą się zarazić od swoich rówieśników wszawicą. Zdarza się, że rozprzestrzeniają się przez dzielenie się ubraniami z osobą zakażoną lub leżenie gdzieś, gdzie niedawno przebywała osoba zakażona. Istnieją pewne oczywiste objawy wszawicy: dziwne uczucie łaskotania na skórze głowy oraz wrażenie, że coś rusza się we włosach, swędzenie spowodowane ukąszeniami wszy (takie jak swędzenie spowodowane przez ukąszenia komara) nasilające się w szczególności w nocy (ponieważ te pasożyty są najbardziej aktywne w ciemności) i wreszcie, owrzodzenia. Chociaż nie jest to łatwe zadanie, istnieje kilka metod pozbycia się wszy z włosów:
wszy we włosach

6 domowych sposobów na wszy

Dziecko a Zdrowie
Wszy to małe pasożyty, które żyją na skórze głowy, włosach, gdzie żywią się krwią. Można się nimi „zarazić” poprzez kontakt z osoba zakażoną, z jej rzeczami osobistymi, ubraniem bądź udostępnieniem szczotki do włosów. Objawami, które świadczą o tym, że mamy wszy to swędzenie głowy oraz czerwone guzki na skórze głowy. Prócz aptecznych produktów, skuteczne są również domowe metody zwalczania wszy. Kilka z nich znajdziesz w naszym artykule.


Podobne porady

Unikanie wszawicy

Jak uniknąć wszawicy?

Dziecko a Zdrowie
Twoje dziecko uczęszcza do szkoły lub przedszkola a Ciebie przestrzegają przed wszawicą? Nie do końca wiesz jak dochodzi do zarażenia a tym bardziej jak z nią walczyć?
wszy

Najlepsze domowe środki na wszy

Higiena Dziecka
Wszy to bardzo często występujący problem, zarówno wśród dzieci, jak i niektórych dorosłych. Są to drobne, żywiące się krwią pasożyty, spotykane na skórze głowy i w kanalikach włosowych. Wszy potrafią łatwo przenosić się poprzez bezpośredni kontakt z zakażoną osobą np. przez zabawę, dzielnie z kimś łóżka, noszenie wspólnych ubrań lub używanie jednej szczotki do włosów. Najczęstsze objawy świadczące o ich obecności to swędzenie i czerwone wypryski na skórze głowy. Wszy mnożą się bardzo szybko, co sprawia, że niezwykle ciężkie jest szybkie pozbycie się ich. Istnieją jednak skuteczne, domowe środki, które pomogą nam w walce z tymi pasożytami: