Tag: Plaża

opalanie się

Jak nie dopuścić do przesuszenia skóry podczas opalania?

Wakacje rodzinne
Bardzo lubimy chwalić się przepiękną, brązową opalenizną. Jednak podczas opalania łatwo jest przesuszyć skórę, a sucha skóra szybciej się starzeje. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, co robić by nie dopuścić do przesuszenia skóry nawet przy długotrwałym opalaniu się.
opalanie się na brązowo

Jak się opalać na brązowo?

Pielęgnacja skóry

Chciałabyś mieć piękną opaleniznę, ale mimo długich godzin spędzonych na słońcu przypominasz "raczka". Jeżeli chcesz by twoja skóra po opalaniu była brązowa a nie czerwona poniżej znajdziesz wskazówki jak to osiągnąć.

opalenizna na dłużej

Jak utrzymać opaleniznę?

Pielęgnacja skóry
Na wakacjach pięknie się opaliłaś i teraz chcesz, aby ten efekt utrzymał się jak najdłużej. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek przedłużyć trwałość wakacyjnej opalenizny.
włosy narażone na działanie słońca

Jak chronić włosy przed słońcem?

Pielęgnacja włosów
Długie przebywanie na ostrym słońcu bardzo niszczy włosy. Nie ważne, czy relaksujesz się na plaży, pracujesz w ogrodzie czy bawisz się z dziećmi, gdy wystawiasz włosy na działanie promieni słonecznych pozwalasz im je niszczyć. Reakcja jaka zachodzi przy działaniu słońca na włosy, zwana jest utlenianiem. Słońce niszczy naturalne pigmenty włosa przez co włosy tracą swoją piękną barwę, stają się cieńsze, połamane, bez połysku. Jeśli nasze włosy są farbowane lub po trwałej, jeśli je często prostujemy, kręcimy na lokówce lub suszymy ciepłym powietrzem z suszarki dodatkowo niszczymy ich strukturę. Należy dbać zatem o włosy, zwłaszcza w lecie, aby słońce nie zaszkodziło im w żadnym stopniu.
alergia na słońce

Jak leczyć uczulenie na słońce?

Zdrowie i bezpieczeństwo w podróży
Słońce ma bardzo niekorzystny wpływ na Twoją skórę, nie licząc oczywiście opalenizny. Zaczerwienienie skóry po każdym wyjściu na słońce może być spowodowane nie tyle opaleniem skóry i jej podrażnieniem promieniami słonecznymi, co uczuleniem na słońce. Mamy oczywiście różne rodzaje alergii na słońce, od bardzo łagodnych do chronicznych. Może się zacząć od zaczerwienienia i delikatnej wysypki. Nieleczone lub zaniedbane prowadzi do poważnych problemów skórnych.
torba na plażę

Jak zrobić torbę na plażę?

Krawiectwo i Przerabianie Ubrań
Ta ręcznie robiona, piękna letnia torba na ramię zachwyci niejednego plażowicza. Na pewno przed wyjazdem nad morze zastanawiasz się nad kupnem torby plażowej. Ale po co kupować, skoro możesz zrobić torbę samodzielnie. To wcale nie jest takie trudne. Do dzieła!
wakacje nad morzem

Co zabrać na wakacje nad morzem?

Ogólne przygotowania do podróży
Chyba niejeden z nas marzy o spokojnym, wakacyjnym wypoczynku nad morzem. Spokój, szum fal, gorące słońce – wszystko czego potrzeba do szczęścia. Należy jednak się do takiego pobytu odpowiednio spakować, aby na miejscu niczego nie zabrakło. Żeby nic nie popsuło nam od dawna planowanego, zasłużonego urlopu. Jak więc się spakować, co ze sobą zabrać, aby nie było żadnych niespodzianek? Przeczytaj poniższy artykuł, a wszystkiego się dowiesz.
Strój kąpielowy

Jak wyglądać pięknie na plaży?

Kostiumy kąpielowe
Lato, a tym samym spędzanie czasu na plaży, zbliża się wielkimi krokami! Upewnij się, że jesteś do tego przygotowana, czytając poniższe wskazówki.
Dziewczyna na plaży

Jak zadbać o włosy na plaży?

Wakacje rodzinne
Wybierasz się na wakacje i masz w planie spędzić trochę czasu na plaży? Jeśli tak, to powinnaś wiedzieć jak zadbać o swoje włosy, aby po powrocie z urlopu nie były łamliwe, wysuszone i nie przypominały siana.
Kostiumy kąpielowe

Jak wybrać kostium kąpielowy?

Wakacje rodzinne
Każda z nas chce wyglądać na plaży jak najlepiej. Oczywiście chcemy, aby strój kąpielowy był skąpy, aby móc opalić jak najwięcej ciała, jednak chcemy również przyciągać wzroki innych osób na plaży - i to nie spojrzenia pełne litości, ale pełne aprobaty. Wybór stroju kąpielowego nie jest sprawą prostą. To co na modelkach wygląda wspaniale to niekoniecznie będzie wyglądać tak na nas. I odwrotnie - zwykły i przeciętny kostium kąpielowy na wystawie sklepu może wyglądać świetnie dopiero wówczas, gdy go na siebie założymy. Wybierając strój kąpielowy musimy się kierować nie tylko modą czy kolorem, ale również fasonem. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek wyboru stroju kąpielowego dla różnych typów sylwetki.