Tag: Wygodne kapcie

kapcie z filcu

Jak zrobić kapcie z filcu?

Krawiectwo i Przerabianie Ubrań
Kapcie z filcu? Czemu nie. Po domu można z nich z powodzeniem chodzić. Świetny pomysł też na kapcie dla gości. Na pewno ich zaskoczysz podając samodzielnie zrobione filcowe kapcie. Ich atutem jest to, że są miękkie, lekkie i naprawdę ładne.


Podobne porady

nowe buty

Jak rozbić nowe buty?

Obuwie damskie

Dopiero co kupiłaś parę pięknych i eleganckich butów. Nie możesz się już doczekać, kiedy je założysz. Jednak kilka godzin później marzysz tylko o tym, by je zdjąć. Zamiast zagryzać zęby i czekać aż zagoją się obtarcia, rozciągnij nowe buty, zanim wyjdziesz w nich na zewnątrz. Pamiętaj, że nawet najlepiej dopasowane buty potrzebują czasu na rozbicie.

Jak zrobić wyjątkowy prezent - kapcie dla bliskiej osoby?

Pomysły na Prezenty
Któż z nas nie lubi dawać prezentów osobom, na którym nam zależy i które są dla nas bardzo ważne? Uważam, że najpiękniejsze prezenty, które możemy komuś wręczyć to te, które wykonaliśmy sami. Nic tak nie cieszy jak uśmiech drugiej osoby w odpowiedzi na drobiazg, który wykonaliśmy własnoręcznie. Pomysłów jest mnóstwo. Ważne jest, by prezent był praktyczny. Trudno o coś bardziej praktycznego jak ciepłe kapcie. Oto sposób na to, jak przygotować jedyne i niepowtarzalne kapcie dla bliskiej osoby :)
zestaw do rozciągania butów

Jak rozciągnąć nowe buty?

Obuwie damskie
Masz ten problem, że często gdy chcesz kupić buty, okazuje się, że są lekko przyciasne w palcach? Prawidła nie pomagają, a ty wciąż szukasz skutecznego sposobu na rozbicie nowych butów. To już koniec twoich poszukiwań. Buty rozciągniesz za pomocą zwykłej suszarki i skarpet. Jak to możliwe? Przeczytaj i sprawdź sama.

Jak kupić wygodne buty?

Obuwie damskie
Często buty, które kupimy po czasie okazują się niewygodne. To codzienność, ale można temu zaradzić. Postaraj się, by buty były zarówno bardzo ładne, jak i wygodne. To podstawa!
Spanie w biustonoszu

5 powodów dla których nie powinno się spać w biustonoszu

Zdrowie Kobiety
Zdarzyło ci się, że byłaś tak zmęczona, że padłaś na łóżko bez zdejmowania stanika? Chyba każda kobieta doświadczyła tego na jakimś etapie. O ile przespanie całej nocy w biustonoszu raz na jakiś czas nikomu nie zaszkodziło, pamiętaj, że kilka sekund poświęcone na jego zdjęcie, może mieć tylko korzystny wpływ na twoje zdrowie.
Zdejmuj buty w domu

Dlaczego warto zdejmować buty przed wejściem do domu?

Sprzątanie pomieszczeń
Pewnie wiesz, że większość Japończyków spożywa posiłki na matach rozłożonych na podłodze, sypia na materacach rozwijanych na podłożu przed nadejściem nocy. Dla nich jest więc rzeczą oczywistą, że buty należy zostawić przy drzwiach wejściowych do domu. Podobne zwyczaje panują w wielu krajach azjatyckich. Co ciekawe – na zachodzie w wielu domach ludzie nie widzą takiej potrzeby. Niedawno także naukowcy zaczęli promować ten wywodzący się z Azji nawyk. Dlaczego? To co wnosisz się na podeszwach butów, to nie tylko trochę bakterii i brud, lecz także paskudni pasażerowie, którym nigdy nie powinno się pozwalać przestępować progu drzwi. Poznaj ich bliżej. Naukowcy z Uniwersytetu w Huston odkryli, że około 40% naszego obuwia przenosi szkodliwą bakterię Clostridium difficile wywołującą zapalenie jelita grubego. Z butów rozprzestrzenia się po całym domu, szczególnie w łazience, toalecie, na powierzchni wielu przedmiotów, wszędzie tam, gdzie gromadzi się kurz. Jej zarodniki mogą przetrwać w suchych warunkach przez bardzo długi czas.
jak wybierac buty

Jak wybierać buty?

Obuwie damskie
Każda z nas kocha szpilki, a podczas specjalnych okazji nie ma lepszego sposobu na podkreślenie nóg. Źle dopasowane buty mogą spowodować dolegliwości takie jak palec młotkowaty, guzy, wrośnięte paznokcie czy rozlane zapalenie powięzi podeszwy. Co gorsza problemy spowodowane noszeniem butów na wysokim obcasie nie dotyczą tylko stóp. Kiedy mamy na sobie szpilki ciało jest nienaturalnie wysunięte do przodu, co może prowadzić do problemów z biodrami i plecami. Tak więc jak wybierać buty, aby nasze stopy były zdrowe?