Tag: Jazda samochodem

feng shui w samochodzie

Jak zwiększyć komfort jazdy? Feng shui w samochodzie

Feng Shui
Jeżdżąc do pracy czy podróżując, w samochodzie często spędzamy wiele godzin, toteż – podobne jak we własnym domu – chcielibyśmy czuć się w nim komfortowo i bezpiecznie. I pomimo tego, że w czasach tworzenia się filozofii feng shui nikomu nie śniło się o samochodach, to jednak dziś, by zadbać pozytywną energię towarzyszącą podróży autem, możemy dostosować kilka dawnych chińskich porad.
zbieżność koł

Jak ustawić zbieżność kół w samochodzie?

Bieżące Utrzymanie Samochodu
Gdy prowadzimy samochód, na komfort jazdy znacząco wpływa to jak reaguje on na ruchy kierownicą. Jeżeli układ kierowniczy jest sprawny i nie ma luzów, a zbieżność i geometria kół są poprawnie ustawione, to samochód będzie się prowadzić dobrze. W przeciwnym razie komfort jazdy będzie znacznie mniejszy, a w krytycznym przypadku zagrożone może być nasze bezpieczeństwo. Geometrię kół można ustawić w wyspecjalizowanym warsztacie , w którym mechanik przy użyciu laserów, hamowni i innych urządzeń zrobi to za odpowiednie pieniądze, często niemałe. Całej geometrii kół sami raczej nie zrobimy, ale zbieżność kół jesteśmy w stanie ustawić w warunkach domowych bez większych problemów.


Podobne porady

jazda samochodem

Co robić gdy samochód ściąga?

Diagnostyka samochodowa
Ściąganie samochodu bardzo ogranicza komfort jazdy, ale jest też niebezpieczne, ponieważ kierowca może łatwo utracić kontrolę nad pojazdem. Kiedy tylko zauważysz problem, poszukaj przyczyny i rozwiąż go jak najprędzej.
skuter

Jak ustawić zapłon w skuterze?

Skutery
Jednoślady są bardzo wygodnym środkiem transportu, zwłaszcza w zatłoczonych miastach, bo pozwalają na jazdę między stojącymi w korku samochodami. Wyposażone są w silniki spalinowe dwu lub czterosuwowe. Niezależnie od typu silnika i jedne i drugie wymagają czasami regulacji zapłonu. W starszych silnikach stosowane były zasłony iskrowe, które wymagają regularnych oględzin, ponieważ ich części mechaniczne zużywają się.