Tag: Jak domowymi sposobami leczyć nadciśnienie tętnicze

Ciśnieniomierz

Sposoby obniżenia ciśnienia krwi bez leków

Nadciśnienie Tętnicze
Na podwyższone ciśnienie krwi najczęściej stosujemy leki, zapominając, że przecież możemy walczyć z nadciśnieniem tętniczym w naturalny sposób. Może powinniśmy chwilkę zastanowić się czy warto niepotrzebnie truć organizm lekami? Owszem, leki należy stosować, jednak wyłącznie wtedy jeśli naturalne metody zawiodą. Poniżej przedstawiamy w jaki sposób możemy naturalnie obniżyć ciśnienie tętnicze.
Lecznicze właściwości rodzynek

Jakie są właściwości lecznicze rodzynek?

Owoce
Rodzynki, jako zdrowy członek rodziny suszonych owoców są nie do zastąpienia. Ten złoty, zielony lub czarny przysmak lubią prawie wszyscy, zwłaszcza dzieci. Do korzyści zdrowotnych wynikających ze spożycia rodzynek możemy zaliczyć ulgę w zaparciach, kwasicy, anemii, gorączce a także pomoc w przypadku wystąpienia dysfunkcji seksualnych. Rodzynki pomagają również w zdrowy sposób przybrać na wadze, a także mają pozytywny wpływ na oczy, zęby i kości.
Co na nadciśnienie tętnicze

4 sposoby na wykorzystanie czosnku w leczeniu nadciśnienia

Nadciśnienie Tętnicze
Czosnek jest prawdziwym naturalnym skarbem. Wiele specjalistycznych badań pokazało, że znakomicie wspiera on zdrowie naszego serca? Na tym nie kończą się jednak jego zalety. Czosnek pomaga również obniżyć poziom złego cholesterolu (LDL) i reguluje ciśnienie krwi. Poniżej przygotowaliśmy dla was 4 skuteczne sposoby na wykorzystanie tej rośliny:
ciśnienie krwi

Wysokie ciśnienie krwi – objawy i leczenie

Choroby Układu Krążenia
Często osoby, u których jeszcze nie zdiagnozowano problemów z wysokim ciśnieniem krwi, mogą nie rozpoznawać objawów, które o tym informują. Są to symptomy poważne i niebezpieczne, dlatego jeśli tylko je zauważymy, powinniśmy udać się do lekarza. Po przeprowadzeniu badań lekarz specjalista przepisze odpowiednie leki lub suplementy diety, które pomogą uregulować ciśnienie krwi. Dobre efekty przynosi przyjmowanie potasu i kwasów omega-3, jednak w tym przypadku nie należy podejmować działań na własną rękę, lecz skonsultować się z lekarzem.

6 produktów, które pomogą ci, gdy cierpisz na nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie Tętnicze
Ciśnienie krwi napędza nasz krwiobieg i jest ściśle powiązane z rytmem serca, średnicą żył i elastycznością ścian naczyniowych. O nadciśnieniu mówimy wtedy, gdy przepływ krwi wywiera zbyt duży nacisk na ściany żylne. To z kolei może doprowadzić do wielu poważnych chorób, a nawet do zawału serca, zapaści i chorób nerek. Kiedy serce pompuje krew w sposób prawidłowy, ciśnienie krwi pozostaje na stałym, zdrowym poziomie. Jednakże, kiedy serce pompuje krew zbyt gwałtownie, ciśnienie krwi wzrasta proporcjonalnie. Prawidłowe wartości ciśnienia są różne i zależą od wieku czy płci. Jednak, kiedy twoje ciśnienie jest wyższe niż 140/90, oznacza to, że możesz cierpieć na nadciśnienie.

Pięć produktów, które pomogą obniżyć ciśnienie

Zdrowa Dieta
Dieta zawierająca świeże oraz nieprzetworzone składniki ma wiele zdrowotnych właściwości. Produkty; takie jak mięso, owoce, warzywa oraz pełne ziarna, są bogate w witaminy, minerały, błonnik oraz antyoksydanty wpływające na twoją kondycję. Jednym z ważnych elementów naszego samopoczucia jest zdrowie serca. Utrzymywanie prawidłowego ciśnienia jest kluczem do utrzymania w dobrej formie całego układu krążenia. Poniżej znajdziesz pięć produktów, które pomogą obniżyć ciśnienie.