Tag: Profilaktyka po operacji oka

oko

Jakie są zalecenia po operacji oka?

Operacje
Jeśli miałeś niedawno operację oka (na przykład związaną z leczeniem chirurgicznym zaćmy lub jaskry czy też korekcją krótkowzroczności) musisz przestrzegać kilku podstawowych zasad zachowania pooperacyjnego. To ważne byś rzeczywiście przestrzegał tych rad, od nich zależy skuteczność całego zabiegu. Przeczytaj zatem uważnie poniższy artykuł. Jeśli ktoś z twoich bliskich miał taką operację (często osoby starsze przechodzą operację oka polepszającą ich jakość życia) powiedz o tych zasadach całej rodzinie.


Podobne porady

krótkowzroczność

Jak leczyć krótkowzroczność?

Oczy i Wzrok
Krótkowzroczność to bardzo często spotykany problem z oczami. Codziennie zmaga się z nim mnóstwo osób. Ludzie cierpiący na krótkowzroczność widzą normalnie wszystko, co znajduje się blisko, natomiast mają problemy z wyraźnym widzeniem przedmiotów oddalonych. Jest kilka sposobów leczenia krótkowzroczności. Poniższy artykuł przybliży ci sposoby leczenia tej choroby.
duży biust

Jak powiększyć biust?

Implanty Piersi
Jeżeli Twoje piersi są niewielkie, a Ty przez całe życie borykasz się z kompleksem małego biustu, to nie powód do tego, by nie pomyśleć o powiększeniu swojego biustu. Współcześnie istnieje wiele metod powiększania piersi, zarówno tych inwazyjnych, jak i tych nieinwazyjnych. Na czym one polegają, oraz którą z nich najlepiej wybrać- oto krótki przegląd i wskazówki dotyczące powiększania piersi.
zaćma

Jakie są objawy zaćmy?·

Oczy i Wzrok
Zaćma (zwana inaczej kataraktą) to postępujące, bezbolesne zamglenie soczewki oka. Zaćma blokuje dostęp światła do oka, utrudniając wyraźne widzenie. W dłuższej perspektywie czasu choroba ta może prowadzić do ślepoty. Zaćma zazwyczaj związana jest ze starzeniem, ale czasami dotyka też osoby młodsze. Poniżej poznasz jej objawy.
oko

Jak wygląda operacja zaćmy?

Oczy i Wzrok
Zaćma to naturalne mętnienie soczewki w oku. To trochę tak, jakby ktoś, patrzył przez coraz brudniejszą szybę: na początku obraz wydaje się tylko trochę zmętniały, z czasem jednak widać coraz mniej szczegółów. Choroba z reguły dotyka jednocześnie oboje oczu. Niektórzy lekarze w początkowym stadium zaćmy zalecają stosowanie kropli. To jednak niewiele daje. Zmętniałą, zmienioną przez wiek soczewkę trzeba po prostu usunąć i zastąpić nową – sztuczną, sprawnie działającą i o pełnej przejrzystości. Dlatego, kiedy tylko zaćma zaczyna odbierać nam ostrość widzenia, warto iść do okulisty i omówić z nim możliwości leczenia.
oko

Jakie zabiegi na oczy uratują twój wzrok?

Oczy i Wzrok
Coraz bardziej zaawansowane metody operacyjne nie tylko pozwalają zapomnieć o codziennym obowiązku zakładania soczewek kontaktowych czy noszeniu okularów. Pomagają również w leczeniu znacznie poważniejszych chorób, które grożą nawet całkowitą utratą wzroku. Większość z nich przeprowadzana jest w trybie ambulatoryjnym: oznacza to, że jeszcze tego samego dnia (najczęściej po 2–3 godzinach) można wyjść do domu. Dowiedz się, na czym polegają najbardziej popularne metody i jakich efektów możesz się po nich spodziewać.
poprawa wzroku

5 naturalnych sposobów na lepszy wzrok

Oczy i Wzrok
Zdolność do postrzegania i przetwarzania informacji przez oczy i mózg sprawia, że żyjemy w otoczeniu wielu wspaniałych rzeczy, takich jak natura, dzieła sztuki i architektura… Niestety, problemy ze wzrokiem są odkrywane u coraz większej liczby osób. Okulary nie zawsze są wygodne, ponieważ ograniczają pole widzenia i nie w każdej sytuacji można je nosić. Soczewki kontaktowe wymagają dużo zachodu i są dla niektórych zbyt uciążliwe. Przed kolejną wizytą u okulisty, wypróbuj te naturalne sposoby na poprawę wzroku - możesz być naprawdę zaskoczona efektami.
zaćma leczenie

Jak domowym sposobem leczyć zaćmę?

Oczy i Wzrok
Według wielu lekarzy okulistów, zaćma jest spowodowana przez coś, co nazywa się stresem oksydacyjnym. Nagromadzenie wolnych rodników sprawia, że soczewka oka staje się mętna a wzrok pogarsza się. Przeciwutleniacze mogą odwrócić stres oksydacyjny i pozbyć się wolnych rodników. Dlatego substancje odżywcze są niezbędne dla odwrócenia zaćmy. Poniżej znajdziesz wskazówki jak leczyć zaćmę.