Tag: Lobelia choroby

Lobelia niebieska

Jak pielęgnować lobelię?

Pnącza
Lobelie pięknie się prezentują na balkonach, tarasach w skrzynkach lub donicach stojących i podwieszanych. Zakwita w kolorze białym i różnych odcieniach niebieskiego i fioletu. Jej pędy zwisają do 50 cm pięknie się prezentując.


Podobne porady

lobelia

Korzyści zdrowotne pięknej lobelii

Medycyna Naturalna
Lobelia znana również pod nazwą stroiczka rozdęta jest atrakcyjnym rocznym lub dwuletnim ziołem uważanym za jeden z najcenniejszych darów natury jaki kiedykolwiek odkryto. Według encyklopedii leków stroiczka była wykorzystywana przez naszych przodków i doceniana za wiele cennych właściwości, w tym usuwania toksyn z organizmu oraz zdolność łagodzenia objawów dolegliwości związanych z drogami oddechowymi. Stroiczka jest gatunkiem rośliny należącej do rodziny dzwonkowatych, a jej wysokość to od 30 do 60 cm.

Lobelia: Pielęgnacja i jej nietuzinkowe właściwości oraz zastosowania

Rośliny Ozdobne
Lobelia jest rośliną ozdobną, która z powodzeniem może stanowić dekorację balkonów, tarasów oraz ogródków. Jej niewielkie wymagania powodują, że nawet osoba mało doświadczona poradzi sobie z uprawą. Drobne kwiatki, które przybierają rozmaite kolory, cieszą oko, a ponadto okazuje się, że lobelia wykazuje również pewne działania prozdrowotne. Jak ją pielęgnować? Jak sprawić, by bujnie rosła? W leczeniu jakich dolegliwości okaże się pomocna? Przekonajmy się.

Najlepsze gatunki roślin na balkon

Rośliny balkonowe
Wiosna to idealny czas na gruntowne porządki. To również dobry moment, aby przygotować balkon do sezonu letniego. Kilka skrzynek z kolorowymi kwiatami sprawi, że balkon stanie się idealnym miejscem do relaksu. Choć najczęściej decydujemy się na pelargonie i surfinie, warto posadzić również inne gatunki, które, przy minimalnej pielęgnacji, wzbudzą zazdrość w oczach wszystkich sąsiadów. Jakie rośliny warto mieć na balkonie? Jak je pielęgnować? Sprawdźmy.

Lobelia: Co zrobić, by pięknie i bujnie zakwitła?

Rośliny balkonowe
Lobelia to na pierwszy rzut oka roślina wyjątkowo niepozorna, co nie zmienia faktu, że przejść obok niej obojętnie bardzo trudno. Drobniutkie kwiaty, tworzące urocze kopuły, przyciągają wzrok i wpływają kojąco na zmysły. Co więcej, zaliczana jest do grona roślin bardzo mało wymagających w uprawie i nie sprawia kłopotów nawet mało wprawnym w ogrodnictwie miłośnikom flory. Pięknie zdobi ogrody, balkony czy tarasy i m.in dlatego od lat cieszy się ogromną popularnością w Polsce jak i w innych zakątkach świata. Kwitnie długo i obficie, bo aż do późnej jesieni. Jakie warunki należy zapewnić lobelii, aby bujnie się rozrastała? Dlaczego zabieg podlewania jest kluczowy dla jej prawidłowego wzrostu? Jak często należy ją przycinać i nawozić? Garść odpowiedzi i cennych wskazówek można znaleźć poniżej.