Tag: Szycie krok po kroku

podstawki pod szklanki

Jak uszyć podstawki pod szklanki?

Krawiectwo i Przerabianie Ubrań
Podstawki pod szklanki stanowią ozdobę każdego stołu. Uchronią one Twoje meble i obrusy przed zabrudzeniem, a jednocześnie ubarwią każde przyjęcie. Podstawki takie możesz wykonać sama w domu. Nie wymaga to wiele wysiłku, a Twoi znajomi i goście z pewnością będą nimi zachwyceni. Poniżej znajdziesz wskazówki jak wykonać podstawki pod szklanki.
fartuch kuchenny

Jak uszyć fartuszek? Prezent dla babci

Prezenty na Dzień Babci
Jeśli nie masz pomysłu na prezent dla babci, a lubisz i potrafisz szyć pomyśl o uszyciu dla babci fartuszka. Jeśli Twoja babcia wciąż dużo czasu spędza w kuchni, lubi gotować i piec będzie to dla niej wspaniały prezent. Masz jeszcze trochę czasu, aby zdążyć przed jej świętem. Zatem do dzieła.
poszewka na poduszkę

Jak uszyć poszewkę na poduszkę w 5 minut?

Krawiectwo i Przerabianie Ubrań
Każda z nas ma w domu stare, zniszczone poduszki. Kupienie na każdą z nich poszewki jest dość dużym wydatkiem, zwłaszcza jeśli chcemy, by poszewka była elegancka. Z tego powodu często chowamy takie poduszki po szafach, zapominając o jednym – poszewkę możemy przecież zrobić własnoręcznie. Nie jest to wcale trudne, a gwarantuje nam, że nasza poduszka będzie wyglądać dokładnie tak, jak sobie wymarzyłyśmy. Poniżej znajdziesz instrukcję jak uszyć poszewkę na poduszkę w zaledwie 5 minut! Do dzieła.
Strój kąpielowy

Jak uszyć strój kąpielowy?

Krawiectwo i Przerabianie Ubrań
W poniższym artykule szczegółowo omówimy jak własnoręcznie uszyć strój kąpielowy. Nasz projekt będzie dwuczęściowy i powstawanie każdej z części opiszemy osobno. Zanim przystąpisz do pracy, zaopatrz się w szablony krawieckie, z których będziesz mogła wyciąć na materiale kształt stroju kąpielowego i oczywiście maszynę do szycia.
Portmonetka materiałowa

Jak zrobić portmonetkę?

Krawiectwo i Przerabianie Ubrań
Portmonetki kochamy niezależnie od wieku. Są urocze, wszędzie się zmieszczą i stanowią doskonałe miejsce na przechowywanie drobnych ratując nasze torebki przed niepotrzebnym bałaganem oraz pobrzękiwaniem. Taką portmonetkę możecie zrobić samodzielne, wystarczy jedynie odrobina chęci. Nie jest trudna w wykonaniu i nie wymaga wiele wysiłku, a efekt końcowy jest zachwycający. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam w zrobieniu prześlicznej portmonetki.
bluzka z poszewki

Jak zrobić bluzkę z poszewki?

Krawiectwo i Przerabianie Ubrań
Może zdarzało ci się pociąć stare bluzki i spódnice i zrobić z nich poszewki. Nie spodziewałaś się pewnie jednak, że można również wykonać proces odwrotny i ze zwykłej poszewki uszyć bluzkę? Może się zdziwisz, ale jest to możliwe. Mało tego. To naprawdę proste! Sprawdź sama.