Tag: Jak rozpoznać przepuklinę

Jakie są objawy przepukliny brzusznej?

Choroby Układu Pokarmowego
Przepuklina brzuszna, czyli przemieszczenie zawartości jamy brzusznej poza jej anatomiczne miejsce, to dolegliwość, która tak naprawdę może dotknąć każdego z nas. Szczególnie narażeni na jej wystąpienie są osoby wykonujące ciężką fizyczną pracę, otyłe i starsze. To nie wszystko, może ona też dotknąć kobiety w ciąży lub mające za sobą kilka porodów. Obserwuje się także wzmożoną zachorowalność na przepuklinę brzuszną wśród osób cierpiących na częste napady kaszlu (z reguły związane z astmą). Rodzaje objawów oraz ich nasilenie zależeć będzie od danego przypadku, a także od stopnia zaawansowania przepukliny.
przepuklina brzuszna

Jak radzić sobie z przepukliną?

Inne Choroby
Przepuklina jest powszechnym problemem, który występuje, gdy tkanka narządu lub tkanka tłuszczowa znajduje słabszy punkt w okolicy mięśnia lub tkanki łącznej. Przepuklina pachwinowa występuje głównie u mężczyzn. W tego typu przepuklinach jelito wypychane jest przez powłoki brzuszne do pachwiny. Przepukliny udowe występują, gdy jelito wybrzusza się do kanału, który prowadzi do tętnicy udowej w górnej części uda. Wszystkie przepukliny są spowodowane słabością mięśni i powięzi. Warto wiedzieć jak radzić sobie z przepukliną. Oto kilka domowych metod pomocnych podczas tej dolegliwości.


Podobne porady

przepuklina

Jak rozpoznać i leczyć przepuklinę?

Operacja Przepukliny
Przepuklina jest dolegliwością, która dotyka znacznej części społeczeństwa. Nie jest groźna, ale późno wykryta może prowadzić nawet do śmierci. Nie lekceważ zatem jej objawów. Przepuklina jest to przemieszczenie się wewnętrznych narządów ciała, które mogą ulec wyjściu poza swoje normalne kanały i tworzyć zgrubienie na powierzchni ciała. Przepuklinę można rozpoznać samemu, za pomocą masażu palcami. Jeśli wyczuwasz miękką wypukłość na brzuchu (której towarzyszy ból) to prawdopodobnie przepuklina. Niekiedy jednak taka wypukłość usuwa się pod wpływem dotyku i nieco trudniej ją wyczuć. Przeczytaj kilka rad jak rozpoznawać i radzić sobie z trzema typami przepukliny.
Objawy przepukliny kręgosłupa

Jakie są podstawowe objawy przepukliny kręgosłupa?

Bóle Pleców
W dzisiejszych czasach wiele osób cierpi z powodu przepukliny kręgosłupa. Jest to niezwykle bolesna i upośledzająca zdolność ruchu dolegliwość. Ludzki kręgosłup jest skomplikowanym systemem wielu różnych elementów anatomicznych (kości, mięśni i wiązadeł). Uraz lub zaburzenie pracy któregokolwiek z nich może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Z tego też powodu warto dowiedzieć się jak najwięcej o tej uciążliwej chorobie i nauczyć się rozpoznawać jej objawy.
tłuszcz brzuszny

7 produktów, które spalają tłuszcz brzuszny

Odchudzanie
Tłuszcz brzuszny doskwiera milionom ludzi na świecie. Jest za niego odpowiedzialnych wiele czynników, w tym styl życia i nawyki żywieniowe. Nie jesteśmy jednak bezradni wobec tego zjawiska. Istnieje kilka sposobów, które pozwolą nam na pozbycie się zbędnego tłuszczu. W dodatku opierają się one na spożywaniu pysznych produktów. Oto 7 z nich: