Tag: Menopauza dolegliwości

menopauza

Jak radzić sobie z menopauzą?

Zdrowie Kobiety
Przekwitanie najczęściej zaczyna się między 45 a 55 rokiem życia. Związane jest z naturalnymi przemianami hormonalnymi, spowodowanymi coraz mniej aktywną pracą jajników. Wiele kobiet skarży się wtedy na nieprzyjemne dolegliwości. Jak sobie z nimi radzić? Dowiesz się czytając ten artykuł.
uderzenia gorąca

Domowe sposoby na uderzenia gorąca i bóle głowy

Zdrowie Kobiety
Uderzenia gorąca, soki ciśnienia, napadowe bóle głowy. Te dolegliwości najczęściej zaczynają się nasilać, gdy wchodzimy w okres menopauzy. Nie musimy załamywać rąk, ani od razu sięgać po tabletkę. Natura ma dla nas wiele domowych sposobów, które pomogą złagodzić niekorzystne skutki wahań hormonów, stresu i zmęczenia.
Menopauza objawy

10 najważniejszych faktów na temat menopauzy

Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego
Menopauza nie jest najbardziej wyczekiwanym przez kobiety okresem w życiu – występujące wówczas zmiany hormonalne mogą wywoływać uczucie fal gorąca, problemy ze snem i wiele innych dolegliwości. Kiedy jednak zapoznasz się z dobrze udokumentowanymi faktami na temat menopauzy, uda ci się przygotować plan działań, dzięki któremu gładko pokonasz ten trudny czas. Pamiętaj, że tak, jak każda z kobiet jest inna, tak też doświadcza menopauzy na swój sposób. Oto 10 podstawowych faktów na temat menopauzy, które każda kobieta powinna znać.
menopauza

4 główne powody przedwczesnej menopauzy

Choroby Ginekologiczne
Przeciętnie kobiety doświadczają objawów menopauzy około 51 roku życia. Jednak w niektórych przypadkach menopauza pojawia się wcześniej, nawet po dwudziestym roku życia. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być zróżnicowane, od genetycznych po środowiskowe. A oto niektóre z nich.
menopauza

Zioła polecane przy menopauzie

Zdrowie Kobiety
Menopauza może to być czas próby dla kobiet, ze względu na zmiany w codziennej działalności, zmiany jasności umysłu, czy też nastroju. Większość kobiet jest w stanie poradzić sobie z dużą częścią najczęstszych objawów dzięki wykorzystaniu ziół, a na pewno jest to dobra alternatywa dla terapii hormonalnej.
menopauza

Co musisz wiedzieć o menopauzie?

Zdrowie Kobiety
Dla większości kobiet, menopauza zaczyna się około 50 roku życia. Oczywiście nie jest to reguła, jedne kobiety przechodzą ją wcześniej inne później. Przejście z jednego etapu do drugiego nie stanie się oczywiście z dnia na dzień. To raczej stopniowe  doświadczenie dla każdej kobiety. W rzeczywistości, pierwsze objawy menopauzy mogą  się pojawić już około 10 lat wcześniej. Wiele kobiet uważa, że ​​menopauza może uczynić ich życie łatwiejszym, ponieważ nie muszą już męczyć się z cyklem menstruacyjnym. Ale w rzeczywistości, menopauza powoduje wiele zmian w organizmie, a często są one  inne  niż klasyczny objaw czyli nieregularne miesiączki, a w rezultacie całkowite zatrzymanie miesiączki.

10 ważnych sygnałów organizmu, których nie należy ignorować

Choroby Układu Pokarmowego
Rozpoznawanie komunikatów wydawanych przez organizm jest niebywale pomocne w diagnozowaniu wielu dolegliwości. W poniższym artykule zostanie przedstawione kilka oznak, których nie należy nigdy ignorować. Niektóre mogą wydawać się niegroźne, ale pamiętaj, że nie zwracanie na nie uwagi może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Słabe włosy i paznokcie Kiedy w twoim ciele występują niedobory wapnia i witaminy C, oznaką tego będą wypadające włosy i kruszące się paznokcie. Także problemy z tarczycą mogą objawiać się takimi oznakami.

Czerwona koniczyna - naturalna terapia hormonalna

Medycyna Naturalna
Miłośnicy medycyny naturalnej twierdzą, że kwiat czerwonej koniczyny stanowi wspaniałą terapię hormonalną, która znacząco poprawia kondycję zdrowotną. Czerwona koniczyna od stuleci jest stosowana w leczeniu symptomów menopauzy.

Czerwona koniczyna korzystna dla serca
Oprócz menopauzy kwiaty czerwonej koniczyny są przydatne w zwalczaniu innych schorzeń, takich jak astma, zapalenie oskrzeli i ogólne zakażenie organizmu. Eksperci twierdzą, że czerwona koniczyna pozytywnie wpływa na poprawę ciśnienia krwi, obniża cholesterol i poprawia kondycję serca wraz z układem krążenia.