Tag: Wybielanie bielizny

Jak używać wybielacza do tkanin?

Jak używać wybielacza do tkanin?

Pranie
Często podczas prania zdarzają się uciążliwe plamy i wtedy właśnie sięgamy po wybielacz, jednak nie zawsze powinniśmy go używać. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak używać wybielacza by nie zniszczyć tkanin.


Podobne porady

płyn zmiękczający do płukania tkanin

Jak zrobić płyn zmiękczający do płukania tkanin?

Pranie
Niektórzy z nas boją się kupowanych płynów ze względu na dużą zawartość chemikaliów. Nie są one przyjazne dla środowiska i mają niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, a co za tym idzie samopoczucie. Chemikalia wywołują u nas z reguły najwięcej alergii. Ale jest i na to sposób. Możesz z powodzeniem zrobić swój własny płyn zmiękczający. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak to zrobić.
naturalny płyn zmiękczający do tkanin

Jak zrobić naturalny płyn zmiękczający do tkanin?

Pranie
Dzięki temu płynowi zmiękczającemu zaoszczędzisz pieniążki i zyskasz na zdrowiu. Nie zawiera chemikaliów, a dzięki ogólnie dostępnym składnikom nie będziesz mieć problemów z ich zebraniem. W zależności od tego jakiej odżywki użyjesz, Twoje ubrania będą za każdym razem inaczej pachnąć. Ja jestem zadowolona z tego płynu. Przekonaj się co do jego skuteczności i Ty.
ręczniki

Jak w nietypowy sposób wykorzystać zmiękczacz do tkanin?

Środki czyszczące
Zmiękczacz do tkanin może być wykorzystany na kilka innych sposobów, niż tylko ten jeden, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Może nam pomóc w kilku przypadkach, kiedy to chcemy pozbyć się zacieków na szkle czy usunąć tapetę. W jakich jeszcze przypadkach pomoże nam zmiękczacz i jak go stosować? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.
domowy odświeżacz tkanin w sprayu

Jak zrobić odświeżacz do tkanin w sprayu?

Pranie
Zatęchłe pranie, nieprzyjemnie pachnąca tapicerka, będący po przejściach dywan – jest wiele sytuacji, w których przydaje się odświeżacz do tkanin. Najprostszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zrobienie go samodzielnie. Potrzebujesz do tego zaledwie trzech składników. Prosty przepis znajdziesz w dalszej części porady.
płyn zmiękczający tkaniny

Jak zrobić domowy płyn do zmiękczania tkanin?

Pranie
Pranie jest szorstkie i nieprzyjemnie pachnie? Zmień sklepowy płyn na naturalny, ekologiczny zmiękczacz do tkanin. Ocet naturalnie zmiękczy tkaniny tworząc bazę naszego płynu do zmiękczania bez zbędnych dodatków i barwników. Dodany do niego ulubiony olejek eteryczny, nadamy tkaninom niesamowity zapach. Zrób własny domowy płyn do zmiękczania tkanin.
naturalny wybielacz

Jak zrobić naturalny wybielacz?

Pranie
Chemiczne środki do prania zawierają wiele szkodliwych substancji. Można jednak przygotować w domu naturalną alternatywę dla sklepowych wybielaczy. Przepis jest bardzo prosty. Wybielacz z łatwością przygotujesz w domu. Wypróbuj przepis a na pewno będziesz zadowolona z efektu i już nie kupisz więcej domowych wybielaczy.

Wybielacz - jedna z najbardziej toksycznych substancji

Nietypowe zastosowania
Czy wiesz, że jeden z najbardziej toksycznych chemikaliów prawdopodobnie znajduje się w twoim domu? Masz już pomysł, o jakim środku mówię? To wybielacz. Niestety, ludzie stosują go od lat i nie są świadomi faktu, że jego opary mogą mieć negatywny wpływ na układ nerwowy, podrażniać układ oddechowy, atakować i osłabiać układ odpornościowy oraz powodować astmę, alergie, autyzm, a nawet nowotwory. Co gorsze, konwencjonalne wybielacze nie są nawet tak szkodliwe jak schnące rzeczy, które potraktowałeś wybielaczem, aby pozbyć się plam i bakterii.