Tag: Uzależnienie od telefonu komórkowego objawy

uzależnienie od telefonu komórkowego

Jak uniknąć uzależnienia od telefonu komórkowego?

Telefony Komórkowe
W dzisiejszych czasach prawie każdy posiada telefon komórkowy. Jest to znakomite narzędzie służące do komunikacji. Możemy zabrać go ze sobą wszędzie, ponieważ zajmuje mało miejsca i jest poręczny. Na telefonie można również grać, uczyć się, słuchać muzyki, sprawdzać wiadomości z kraju i ze świata. To nieograniczona platforma komunikacyjna. Nic dziwnego, że od zwykłego użytkowania już o krok od uzależnienia. Jak nie popaść w sidła uzależnienia? Dowiesz się czytając ten artykuł.


Podobne porady

telefon komórkowy

Jak przedłużyć żywotność baterii w telefonie?

Telefony Komórkowe
Często złościmy się, że bateria w naszym telefonie nie działa tak jak powinna. Chcemy gdzieś zadzwonić i okazuje się, że nasz telefon wyłącza się w trakcie rozmowy czy też w ogóle nie możemy wykonać połączenia. Z pewnością winę za to ponosi bateria w naszym telefonie. Istnieje jednak kilka sposobów, by przedłużyć jej czas działania. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak to zrobić.
Jak przedłużyć życie baterii w komórce?

Jak przedłużyć życie baterii w komórce?

Telefony Komórkowe
Dla wielu z nas bateria stanowi jeden z wielu czynników, na jakie zwracamy uwagę podczas zakupu telefonu komórkowego. Kupiliście telefon i chcielibyście, aby bateria raz sformatowana działała jak najdłużej? Wbrew pozorom nie jest to trudne. Pamiętajmy, że zużycie baterii zależy również od tego, w jaki sposób eksploatujemy nasz telefon. Poniżej znajdziecie informacje, dzięki którym dowiecie się jak przedłużyć żywotność baterii telefonu komórkowego.
rozmowa przez komórkę

Jak bezpiecznie korzystać z telefonu komórkowego?

Telefony Komórkowe
W ciągu ostatnich kilku lat zrodziło się wiele kontrowersji na temat używania telefonów komórkowych. Ponad 80% wszystkich mieszkańców świata jest w posiadaniu takiego telefonu. W 2010 roku liczba telefonów komórkowych przekroczyła 5 miliardów sztuk i stale rośnie. W związku z tym pojawił się problem szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego (EMR). Należy przeprowadzić wiele badań zanim zaczniemy bić na alarm, ale wstępne sprawozdania dają nam powody, by podjąć pewne środki ostrożności. Jedną najważniejszych rzeczy, którą możemy zrobić, to ograniczyć do minimum korzystanie z telefonów komórkowych. Pamiętaj o tym, że nawet dwuminutowa rozmowa przez telefon zmienia na co najmniej godzinę poziom naturalnej aktywności elektrycznej mózgu.
telefony komórkowe

Czym się kierować przy zakupie telefonu komórkowego?

Telefony Komórkowe
Któż z nas w dobie komunikacji nie ma telefonu komórkowego? Bez tzw. „komórki” ludzie czują się jak bez prawej ręki, bez możliwości szybkiego kontaktu. Istnieje mnóstwo modeli, w różnych kolorach. Gdzie jednak kończy się użyteczność a zaczyna się „bajer”? Jak wybrać dobry model komórki, który będzie służył nam przez lata? Odpowiedź na te pytania uzyskasz czytając ten artykuł.
kradzież telefonu komórkowego

Jak uniknąć kradzieży telefonu komórkowego?

Telefony Komórkowe
W dzisiejszych czasach łatwo jest stać się ofiarą kradzieży. Sprzyjają temu zatłoczone miejsca. Ponadto zostawianie bagaży bez opieki również kusi złodziei. Telefon komórkowy jest jednym z przedmiotów, który również bardzo łatwo jest ukraść - jest mały i wyjęcie go z kieszeni nie stanowi żadnego problemu. Jak się przed tym uchronić? Dowiesz się czytając ten artykuł.
Telefon komórkowy.

Jak zmniejszyć szkodliwość telefonu komórkowego?

Telefony Komórkowe
Niestety, telefon komórkowy stał się nieodłącznym elementem naszego życia. W ciągu kilku lat stał się wiernym przyjacielem, który wszędzie z nami chodzi (do pracy, na uczelnię, na randkę, na wycieczkę, na zakupy). Kiedy ulegnie uszkodzeniu tracimy głowę, panikujemy, odczuwamy jego brak, jak utratę żywej osoby. Nie potrafimy i może nie chcemy porozumiewać się z innymi ludźmi inaczej jak przez telefon komórkowy. Rozmawiamy codziennie, nieustannie nawet przez kilka godzin (!). Czy nie szkodzi to naszemu zdrowiu? Oczywiście, wpływa negatywnie na nasze zdrowie. Dlatego powinniśmy powiedzieć sobie w końcu „stop”. Poniżej przedstawiamy jak bezpiecznie korzystać z telefonu komórkowego.

Jak uratować zalany telefon?

Telefony Komórkowe
Bardzo często zdarza się nam zalać telefon a serwisy żądają astronomicznych kwot za ich naprawę lub się jej nawet nie podejmują. Poniżej przedstawię prosty domowy sposób jak odratować zalany telefon. Sposób ten jest sprawdzony - sam niejednokrotnie tak robiłem. Ważne jest, aby poniższe czynności wykonać maksymalnie do godziny lub dwóch po zalaniu telefonu - zanim na wewnętrznych układach zrobi się rdza lub śniedź.