Tag: Kwas migdałowy w kosmetyce

Piękna cera

Jak używać kwasu migdałowego?

Pilingi chemiczne
Naturalne antybakteryjne właściwości kwasu migdałowego (Alpha Hydroxy Acid – w skrócie: AHA) pozwalają wyeliminować bakterie powodujące trądzik. Jego złuszczające działanie zapobiega powstawaniu zatorów sprzyjających powstawaniu wykwitów chorobowych. W czasie leczenia trądziku, kluczem do osiągnięcia optymalnych rezultatów przy stosowaniu kwasu migdałowego jest złuszczanie wierzchnich warstw naskórka i stymulacja odnowy komórek warstwy podstawnej bez nadmiernego peelingu.


Podobne porady

rozstępy

Jak usunąć rozstępy?

Powrót do figury
Rozstępy to wrzecionowate pasma na skórze, często pojawiają się na udach i brzuchu, ale mogą także występować na dekolcie, piersiach i rękach. Wyglądają bardzo nieestetycznie zwłaszcza latem, gdyż skóra na rozstępach się nie opala i jest znacznie jaśniejsza od reszty ciała. Wyróżniamy dwie fazy tworzenia się rozstępów. W fazie I mają one postać czerwonych pasm, w fazie II rozstępy rozjaśniają się i pozornie zmniejszają. Jest wiele sposobów walki z rozstępami, poniżej znajdziesz kilka z nich.
Kremowanie rąk

Jak zrobić krem do rąk z olejku migdałowego?

Kremy Domowej Roboty
Krem do rąk to obowiązkowa pozycja w każdej torebce nowoczesnej kobiety. Proponowany przeze mnie krem z olejkiem migdałowym szczególnie polecam dla osób o suchej skórze. Ma on bowiem właściwości wygładzające, natłuszczające i pielęgnacyjne. Zawiera między innymi witaminę E i lecytynę.
Usługi w gabinecie kosmetycznym

Jak reklamować usługę kosmetyczną?

Pilingi chemiczne
Wizyta u kosmetyczki ma z założenia czynić nas piękniejszymi. Czasem się jednak zdarza, że cera zamiast zyskać traci na kondycji, a klientka wychodzi z gabinetu ze spuszczoną głową. Znane są również przypadki klientek, dla których wizyta w niesolidnym zakładzie zakończyła się poparzoną skórą po zastosowaniu zbyt inwazyjnych kosmetyków. Czy jedyne, co mamy prawo w takiej sytuacji zrobić, to negatywna promocja danego zakładu?
Jak obniżyć kwas moczowy w organizmie

Naturalne sposoby żeby zmniejszyć ilość kwasu moczowego w organizmie

Choroby Nerek
Choć szacuje się, że co piąta osoba ma podniesiony poziom kwasu moczowego w organizmie, większość z nich nie zdaje sobie z tego sprawy, dopóki nie rozwiną się u nich bolesne skutki takiego stanu rzeczy, takie jak kamienie nerkowe lub dna moczanowa. Na szczęście istnieją proste naturalne sposoby, które pozwalają odkwasić organizm i złagodzić bolesne objawy chorób, u których podłoża leży zbyt duża ilość kwasu moczowego w organizmie. Oto one:
Olej ze słodkich migdałów właściwości

7 niezwykłych korzyści oleju migdałowego dla naszej skóry

Pielęgnacja cery
Olej z migdałów jest na tyle wszechstronny, że może pomóc w leczeniu i poprawie kondycji skóry zmienionej przez choroby o słabym lub umiarkowanym nasileniu. Choć nie są jeszcze dostępne oficjalne dane na ten temat, badania wykazują, że olej migdałowy ma wiele właściwości leczniczych, które mogą wpływać na wygląd i zdrowie naszej skóry. Olej ze słodkich migdałów, który pochodzi z drzewa o białych kwiatach, jest rodzajem oleju, który należy stosować na skórę (w odróżnieniu od oleju z gorzkich migdałów, który jest olejkiem eterycznym). Oto 7 potencjalnych korzyści, które prawdopodobnie zachęcą cię do uwzględnienia oleju z migdałów w twojej liście zakupów.
kwas moczowy w organizmie

Jak domowymi sposobami obniżyć poziom kwasu moczowego?

Kości, Stawy i Mięśnie
Wysoki poziom kwasu moczowego zwany jest także hiperurykemią. Wynikać ona może z podwyższonej produkcji kwasu moczowego w organizmie lub zmniejszonego wydalania kwasu przez nerki. To może prowadzić do dalszych problemów takich jak dna moczanowa. Kryształki kwasu moczowego odkładają się w stawach, najczęściej w dużym paluchu. Mogą też prowadzić do powstania kamieni nerkowych oraz do niewydolności nerek. Jednak poziom kwasu moczowego można obniżyć stosując naturalne metody. Oto kilka z nich.

Betaina HCL a produkcja kwasu w żołądku

Choroby Układu Pokarmowego
Kwas żołądkowy odgrywa ważną rolę w trawieniu i wchłanianiu składników odżywczych. Jego niedobór może wywołać równie poważne objawy, co nadmiar. O achlorhydrii (bezkwaśności) mogą świadczyć następujące symptomy: zaparcia, biegunki, niestrawione resztki jedzenia w stolcu, refluks, gazy, wzdęcia, niestrawność, odbijanie, problemy skórne, a także przewlekłe niedobory składników odżywczych. W poważniejszych przypadkach może pojawić się wypadanie włosów, osłabienie paznokci, suchość skóry czy niewydolność kory nadnerczy. Do czynników zwiększających ryzyko niedoboru kwasu żołądkowego należą: stres, spożywanie zbyt dużej ilości przetworzonych pokarmów, obecność drożdży z rodzaju Candida, podeszły wiek, przyjmowanie niektórych leków, picie lodowatej wody podczas posiłków oraz niedobory minerałów.