Tag: Starzenie się organizmu

Ćwiczenia jogi

Jak odmłodzić organizm?

Pielęgnacja skóry
Spytani o oznaki starzenia, pewnie większość z nas skoncentruje się na twarzy ze wszystkimi jej zmarszczkami, zwiotczałą skórą i tak dalej. Jednak nasze ciała są równie ważne jak twarze i zasługują na nieco uwagi. Warto zacząć dbać o swoje ciało już teraz, gdy jest jeszcze młode. Dzięki temu nie tylko będzie lepiej wyglądać aktualnie, ale także zachowa dobrą formę w miarę upływu lat. Wyobraź sobie starszą osobę - co widzisz? Zapewne kogoś, kogo aktywność fizyczna jest ograniczona przez problemy zdrowotne. Ładna, gładka twarz to niewielka pociecha, jeśli Twoje ciało jest ociężałe, a wiek odciska piętno na Twojej posturze i sposobie poruszania się. Procesu starzenia nie da się w pełni kontrolować, tak jak nie da się przeciwdziałać genom czy nieszczęśliwym wypadkom. Mimo to wciąż mamy wielki wpływ na kierunek, w jakim nasze ciała będą postępować wraz z upływem czasu. Warto zacząć działać już teraz, aby w przyszłości czerpać korzyści z regularnych ćwiczeń i dbania o swój styl życia. Większość z nas żyje przyszłością, planami i marzeniami. Zapominamy, że nasze ciała potrzebują naszej uwagi właśnie teraz. Pora więc zapomnieć o "kiedyś" i zająć się teraźniejszością.
przedwczesne starzenie się

4 produkty, które sprawiają, że szybciej się starzejesz!

Odżywianie
Czy to, co jemy, może wpłynąć na to, jak szybko zobaczymy u siebie zmarszczki? Niektóre produkty nie tylko poszerzają twoją talię, ale również przyspieszają starzenie się ciała. Jeśli regularnie jesz pokarmy wywołujące stan zapalny, mogą one spowodować w twoim organizmie prawdziwe spustoszenie, prowadząc do chorób, uszkodzenia komórek i... powstania zmarszczek. Oto 4 produkty, których należy unikać, jeśli nie chcemy doświadczyć przedwczesnego starzenia się na poziomie komórkowym.
starzenie się

9 zmian w diecie, które mogą opóźnić starzenie się

Zdrowa Dieta
Ludzie szukają sekretu wiecznej młodości od zarania dziejów. Chociaż średni wiek życia dla większości ludzi jest znacznie wyższy niż w przeszłości, wciąż musimy mierzyć się z oznakami starzenia. Nie znamy tajemnicy wiecznego życia. Jednak nie jesteśmy bezradni w tym względzie. Znamy sposoby na to, by żyć dłużej i odwlec pierwsze oznaki upływającego czasu. Produkty, jakie wybierasz w swojej diecie, mają ogromny wpływ na długość twojego życia i mogą opóźnić proces starzenia się.
wieczna młodość

Do czego posuwają się ci, którzy chcą zatrzymać czas?

Anti-Aging
Nikt nie chce się zestarzeć. Chcielibyśmy, aby nasza uroda i młode ciało pozostało z nami na zawsze, abyśmy zawsze mogli pójść do klubu, do którego chodziliśmy kiedy mieliśmy po 20 lat, wyjść na imprezę z dziećmi i udawać ich rodzeństwo. Cieszymy się, kiedy ktoś mówi nam, że wyglądamy na 10 lat mniej. Ale z biegiem lat akceptujemy fakt, że młodość nie powróci i że niewiele możemy na to zaradzić. Jednak na świecie istnieją ludzie, którzy desperacko uczepili się idei młodości i wierzą, że mogą ją zachować aż do grobowej deski. Zobacz jakie podejmują kroki, by zapewnić sobie wieczną młodość.
produkty postarzające

5 produktów spożywczych, które przyspieszają starzenie się

Odżywianie
Przeczytałaś już wszystko na temat produktów, które służą twojej skórze i pomagają opóźniać procesy starzenia się, a co z tymi, które dają przeciwny efekt i sprawiają, że wyglądamy starzej? Oto produkty spożywcze, których powinnaś unikać, ponieważ mają negatywny wpływ na nasz wygląd.
efekty starzenia się

Pokarmy, które przyspieszają starzenie się organizmu

Odżywianie
Jeśli nie dbamy o nasz styl życia i sposób odżywiania przyspieszamy proces starzenia się organizmu. Przyczyniamy się do tego stanu spożywając dużo przetworzonej i pełnej konserwantów żywności. Słodycze, słone przekąski czy gotowe dania pogarszają kondycję naszego ciała.
starzenie się

10 codziennych nawyków, które przyspieszają proces starzenia się

Zdrowie Kobiety
Czy wyglądasz starzej niż wskazywałby na to twój wiek? Prócz genetyki istnieje jeszcze wiele czynników, które sprawiają, że nie wyglądamy tak młodo, jak byśmy chcieli. Przedstawiamy 10 zwyczajów, które sprawiają, że szybciej się starzejemy. Zrezygnowanie z nich pozwoli przywrócić ci młody wygląd bez stosowania botoksu czy operacji chirurgicznych. Nigdy nie jest za późno, by zacząć dbać o siebie, więc warto wprowadzić zmiany do swojego życia już teraz.