Tag: Rodzice porady

Rodzice i dzieci

Jak być dobrym rodzicem?

Metody wychowania
Dobry rodzic to nie tylko osoba, która zmieni pieluszkę i nakarmi. To także osoba, która otrze łzy i będzie mądrym nauczycielem życia. Bycie dobrym rodzicem jest jednym z najtrudniejszych zadań w życiu człowieka. Trzeba mu jednak sprostać i wybrnąć z podniesionym czołem. Jak być dobrym rodzicem? Dowiesz się czytając ten artykuł.

Triki i sztuczki ułatwiające życie rodzicom

Opieka nad dzieckiem
Wychowywanie dzieci to szlachetna i przyjemna, ale nie zawsze łatwa misja. Maluchy wymagają szczególnej opieki i pomocy nawet w prostych sytuacjach. Życie rodzica nie jest proste, wymaga cierpliwości, sprytu i umiejętności przewidywania każdej możliwej sytuacji. Warto więc znać kilka sztuczek, które mogą znacznie ułatwić codzienną opiekę nad dzieckiem.
ojcostwo

7 wielkich zmian związanych z ojcostwem

Wychowanie Dziecka
Chyba każdy rodzic na świecie zgodzi się, że narodziny dziecka potrafią wywrócić świat do góry nogami. W miesiącach poprzedzających narodziny mojego syna, grzecznie uśmiechający się ludzie mieli dla mnie bardzo wiele rad, mających przygotować mnie do nowej roli. Nie po raz pierwszy słyszałem niezbyt zabawne żarty, takie jak: "Pożegnaj się ze swoim życiem prywatnym" lub "korzystaj z długich godzin snu, ponieważ wkrótce będziesz mógł o nich tylko pomarzyć" (zupełnie jakoby możliwe było magazynowanie snu do późniejszego wykorzystania). Oczywiście we wszystkich tych radach i żartach jest wielkie ziarno prawdy. Istnieją również jasne strony ojcostwa i zmian z tą rolą związanych.