Tag: Choroby mózgu

przekrój mózgu

Jak objawia się stwardnienie rozsiane?

Mózg i Układ Nerwowy
Stwardnienie rozsiane inaczej SM to choroba ośrodkowego układu nerwowego. Ma charakter przewlekły oraz rozsiany. Przypisuje się jej również charakter demielinizacyjny czyli w tej chorobie występuje szereg procesów, które niszczą osłonki mielinowe w ośrodkowym układzie nerwowym. Stwardnienie rozsiane to dość enigmatyczna choroba. Do dzisiaj jej przyczyny nie są znane. Wiadomo jedynie, że choroba ma podłoże immunologiczne. Warto dodać, że choroba ta może przyjąć wiele postaci. Jej objawy są zróżnicowane co utrudnia diagnozę. Niestety ta choroba jest nieuleczalna. Istnieją jednak terapie, które zmniejszają niszczące skutki SM. Jest to choroba przewlekła tak jak cukrzyca. Można z nią żyć do późnej starości. Nie jest przekazywana potomstwu. W poniższym artykule znajdziesz informacje, które pomogą tobie zrozumieć jak przebiega i objawia się stwardnienie rozsiane.
mozg

4 główne przyczyny zanieczyszczenia mózgu

Mózg i Układ Nerwowy
Toksyny są nieodłączną częścią współczesnego świata, a kiedy uświadomisz sobie jak bardzo mogą być szkodliwe, pomyśl jak mogą wpłynąć na zdrowie twojego mózgu. Według badań naukowych neurotoksyny hamują rozwój mózgu u dzieci, a także mogą przyczynić się do powstania ADHD, autyzmu czy choroby Parkinsona w późniejszym wieku. Utrzymywanie dobrego zdrowia Twojego mózgu może pozwolić Ci zwiększenie ogólnego stanu zdrowia.

Soplówka jeżowata: Zapobiega nowotworom, leczy alzheimera i wspiera mózg

Medycyna Niekonwencjonalna
Sława przyciągającej uwagę nietuzinkowym wyglądem i spełniającej wszystkie kryteria produktu "superfood" soplówki jeżowatej (Hericium Erinaceus) rośnie w zawrotnym tempie. Ceniona jest nie tylko za swój wyjątkowy, przypominający owoce morza smak, ale przede wszystkim za niesamowite właściwości lecznicze. Przeprowadzone badania potwierdziły, że wyjątkowo dobroczynnie wpływa na nasz mózg usprawniając jego funkcje, jak i zapobiegając powstawaniu choroby Alzheimera czy demencji. Ponadto wykazuje działanie antybiotyczne, przeciwzapalne oraz antynowotworowe i okazuje się wyjątkowo przydatna w leczeniu rozmaitych schorzeń układu pokarmowego. Do tej bogatej listy dołączyć należy, że przynosi ulgę pacjentom zmagającym się ze stwardnieniem rozsianym oraz zwalcza depresję i niepokój. Przyjrzyjmy się soplówce jeżowatej bliżej, bo naprawdę warto.

Co jeść, by poprawić kondycję mózgu?

Zdrowa Dieta
Największym sprzymierzeńcem naszego mózgu jest odpowiednio zbilansowana i racjonalna dieta. Aby działał bez zarzutu, musimy regularnie dostarczać mu wszystkich niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych. Kluczową rolę w tym kontekście odgrywają węglowodany złożone, proteiny, witaminy z grupy B oraz magnez, żelazo, fosfor, cynk, kwasy omega-3 czy lecytyna. Podpowiadamy, dlaczego tak ważna jest stała obecność w naszym jadłospisie produktów pełnoziarnistych, soi, ryb, roślin strączkowych, orzechów czy jajek i jak duże ryzyko dla naszego mózgu pociąga za sobą tak zwane jedzenie przetworzone typu fast food oraz zupki w proszku.