Tag: Szałwia błyszcząca uprawa

Szałwia błyszcząca

Jak pielęgnować szałwię błyszczącą?

Rośliny doniczkowe
Roślina doskonale nadaje się do skrzynek okiennych, pięknie się prezentuje na balkonach, tarasach i na grządkach. Szałwia pochodzi z Brazylii i jest uprawiana jako roślina ozdobna w wielu krajach na świecie. Jest rośliną jednoroczną i osiąga od 25 – 50 cm wysokości. Jej kwiaty maja intensywnie czerwoną barwę, kwitną od kwietnia do września. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam w pielęgnacji tej wyjątkowej rośliny.


Podobne porady

szałwia

Jak uprawiać i do czego stosować szałwię?

Zioła
Szałwia lekarska jest silnie rozgałęzionym, półkrzewem, dochodzącym do 100 cm wysokości. Ma niebieskofioletowe, cza­sem różowoczerwone lub białe, przyjemnie pachnące kwiaty, kwitnące na przełomie czerwca i lipca. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak uprawiać, zbierać oraz do czego używać szałwię.
gazania

Jak pielęgnować gazanię?

Kwiaty w Ogrodzie
Gazania to roślina pochodząca z Afryki Południowej. Pięknie prezentuje się w donicach na tarasach, balkonach, a także parapetach. Lubi pełne słońce, a jej duże kwiaty osiągają średnicę do 10 cm i zamykają się późnym popołudniem.
Sadzenie bratków

Jak sadzić bratki?

Kwiaty w Ogrodzie
Bratki są jednymi z najpopularniejszych kwiatów zdobiących parki i ogrody. Są to rośliny dwuletnie, jednak należy wiedzieć, że te kwitnące kupione w sklepach ogrodniczych mają już 1 rok. Bratki pięknie się prezentują wśród bylin, krzewów, na rabatach i kwietnikach.
agapant

Agapant afrykański - uprawa, pielęgnacja

Kwiaty
Agapant afrykański, zwany też lilią egipską, zachwyca pięknymi, kulistymi kwiatostanami. Nic dziwnego, że staje się coraz bardziej popularny u nas, w Polsce. Ta wspaniała roślina kwitnie od lipca do września. Jako że pochodzi z gorącej Afryki, lubi ciepło, a zimne temperatury mogą jej bardzo zaszkodzić. Tylko niektóre mieszańce mogą zimować pod przykryciem na rabatach kwiatowych. Poznaj podstawy uprawy i pielęgnacji tej rośliny.
hortensja suszenie

Jak zasuszyć hortensje?

Kwiaty
Piękne, kolorowe hortensje są najpopularniejszymi kwiatami, stosowanymi w suszonych aranżacjach. Najważniejszym krokiem w zachowaniu i wysuszeniu hortensji jest wybór odpowiedniego czasu, aby je ściąć. Podążaj za krokami, a będziesz na dobrej drodze na stworzenie pięknej kompozycji ze sztucznych kwiatów.
gwiazdnica pospolita

Jakie właściwości i zastosowanie posiada gwiazdnica pospolita?

Kwiaty
Gwiazdnica pospolita to delikatna roślina, łatwa do zignorowania. Jej długie cienkie łodygi z maleńkimi kwiatami rosną wszędzie. Uważana jest przez wielu za chwast. Dawniej gwiazdnicę wykorzystywano w celach leczniczych. Wykazuje działanie przeciwzapalne, antybakteryjne oraz wykrztuśne. Poznaj jej niesamowite właściwości i dowiedz się gdzie możesz ją wykorzystać.
szałwia

Naturalne przepisy zawierające szałwię

Medycyna Naturalna
Szałwia (Salvia divinorum) to jedno z najstarszych ziół. Znane jest już od starożytności, ale również dzisiaj wiele osób wierzy w jego silne działanie lecznicze. Szałwię stosuje się w różnego rodzaju syropach i tabletkach, a jej właściwości prozdrowotne zostały udowodnione w licznych badaniach naukowych. Herbata z szałwii to najlepszy sposób na wykorzystanie jej właściwości, a w niniejszym artykule podamy dwa różne przepisy z szałwią i innymi ziołami, które mogą być pomocne w przypadku słabego trawienia i problemów z drogami moczowymi.