Tag: Kąpiel psa

kąpiel psa

Jak kąpać małego psa?

Pielegnacja Psów
Jesteś właścicielem małego psa i właśnie nadszedł czas na pierwszą kąpiel. Nie masz pojęcia jak się do tego zabrać, a chciałbyś aby nie było to stresujące doświadczenie dla twojego ulubieńca. Poniżej znajdziesz kilka pomocnych porad, które sprawią, że twój piesek nie będzie się bał kąpieli.
kąpiel dużego psa

Jak kąpać dużego psa?

Pielegnacja Psów
Nadszedł czas na kąpiel twojego pupila. Zastanawiasz się jak temu sprostasz i kto kogo wykąpie? Martwisz się że jest za duży i nie dasz rady go utrzymać. Poniżej znajdziesz kilka rad jak sobie poradzić z kąpielą ukochanego olbrzyma.
pies zimą

Jak chronić skórę psa zimą?

Pielegnacja Psów
Zimą skóra narażona jest na ciągłe zmiany temperatury, w domu jest bardzo ciepło zaś na zewnątrz mroźno. Zmiany te powodują, że skóra łatwo ulega przesuszeniu i trzeba ją odpowiednio nawilżać. Zawsze chronisz swoją skórę, ale może warto także pomyśleć o ochronie dla twojego psa? Psy odczuwają zmiany na skórze dokładnie tak samo jak ludzie, ale nie mogą niestety posmarować się kremem. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak zimą chronić skórę twojego psa.
psie spa

Jak pielęgnować psa?

Pielegnacja Psów
Właściciele psów powinni zdawać sobie sprawę, że zwierzęta wymagają odpowiedniej pielęgnacji, która nie ogranicza się do jednej kąpieli , zwłaszcza jeśli posiadamy którąś z modnych ostatnio kanapowych ras, takich jak yorki czy shih tzu, musimy raz na jakiś czas urządzić im prawdziwy salon piękności.

Jak przyzwyczaić psa do kąpieli?

Pielegnacja Psów
Kąpiel naszego pupila najczęściej sprawia nam wiele problemu. Jest to spowodowane tym że kąpiel z reguły jest dla psa stresująca. Jednak są i psy dla których kąpiel jest wręcz przyjemnością. Skąd więc ta różnica? I jak sprawić, aby nasz pupil reagował radością na kąpiel a nie uciekał i wyrywał nam się z rąk?
szampon dla psa

Jak zrobić naturalny szampon dla psa?

Pielegnacja Psów
Nasi futrzani przyjaciele potrzebują kąpieli, tak samo jak my. Podczas codziennych spacerów zbierają w swą sierść ogromne ilości kurzu, brudu i pyłu. To ważne by dawać im naturalną kąpiel, ponieważ pH ich skóry jest wyższe, niż człowieka. Mycie czworonoga zwykłym mydłem lub szamponem może powodować poparzenie i przesuszenie jego skóry. Dostępne w sklepach szampony dla psów mają natomiast często dużo szkodliwych dodatków. Jeśli zależy ci na zdrowiu twojego pupila, przygotuj naturalny szampon, który nawilży i nabłyszczy jego sierść.
piesek w domu

Jak usunąć zapach psa z domu?

Pies w Domu
To prawda,że nie da się do końca usunąć zapachu zwierząt z domu, można jednak zniwelować jego natężenie. Istnieje kilka sposobów na utrzymanie domu w czystości.