Tag: Domowe sposoby na zapalenie śluzówki żołądka

problemy żołądkowe

Jak zapobiegać zapaleniu śluzówki żołądka?

Choroby Układu Pokarmowego
Jest to choroba powodująca marszczenie się, puchnięcie oraz zaczerwienienie błony śluzowej żołądka. Jego mięśnie kurczą się, a wzmożona produkcja kwasów żołądkowych często wywołuje zgagę. Nagły atak choroby poprzedza silne uczucie nudności. Spożycie posiłku wywołuje wymioty oraz piekący ból w okolicy przepony. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak leczyć oraz zapobiegać zapaleniu śluzówki żołądka.
zapalenie śluzówki żołądka

2 domowe sposoby na zapalenie błony śluzowej żołądka

Choroby Układu Pokarmowego
Zapalenie błony śluzowej żołądka to bardzo powszechna choroba. Może ona trwać miesiącami i mieć dokuczliwe objawy. Nie można jej lekceważyć, gdyż nieleczona może spowodować wiele powikłań. Jeśli szukasz naturalnego sposobu na zapalenie błony śluzowej żołądka, dobrze trafiłeś. Znamy dwa zupełnie naturalne sposoby na problemy z wątrobą. Poznaj je czytając nasz artykuł.


Podobne porady

zapalenie spojówek

Jak zapobiegać zapaleniu spojówek?

Oczy i Wzrok
Zapalenie spojówek dopada nas zazwyczaj nagle i bez ostrzeżenia. Nie jest bardzo groźne dla naszego zdrowia, ale powoduje duży dyskomfort, swędzenie, łzawienie, czasami zaburzenia ostrości widzenia. Nie da się spokojnie siedzieć i czekać, aż samo przejdzie. Trzeba udać się do okulisty. Ale jak dobrze nam wszystkim wiadomo, lepiej zapobiegać, niż leczyć. Jeśli więc zastosujesz się do poniższych wskazówek, możesz uniknąć niespodziewanego zapalenia.
basen

Jak zapobiec zapaleniu ucha po basenie?

Uszy i Słyszenie
Plaża, słońce, kąpiele w wodzie – brzmi jak scenariusz idealnych wakacji. I pewnie byłyby idealne, gdyby planów nie zepsuło atakujące znienacka zapalenie ucha. Jest ono skutkiem infekcji (czasem grzybiczej, ale częściej bakteryjnej) powstałej na skutek kąpieli w morzu lub basenie. Woda może wówczas wymyć z ucha pełniącą funkcje ochronne woskowinę, a sama zgromadzić się w kanale słuchowym tworząc ciepłe, wilgotne środowisko - idealne do rozwoju bakterii. Wywołane w ten sposób zapalenie ucha dotyka zazwyczaj tylko ucha zewnętrznego. Jego objawami jest z początku swędzenie i mrowienie w uchu. Towarzyszy temu niewielki lub bardziej nasilony ból. W takim przypadku warto skorzystać z domowych sposobów, które pomogą zwalczyć infekcję. Jeśli jednak prócz bólu pojawia się wydzielina z ucha lub problemy ze słuchem (wynikające z opuchlizny kanału słuchowego), należy natychmiast udać się do lekarza. Poniżej dowiesz się jak zapobiegać zapaleniu ucha po kąpieli oraz co robić, gdy infekcja mimo to się pojawi.
uszkodzenie błony bębenkowej

Jakie są objawy uszkodzenia błony bębenkowej?

Uszy i Słyszenie
Błona bębenkowa to membrana w kanale słuchowym oddzielająca ucho zewnętrzne od środkowego. Przenosi ona docierające z zewnątrz drgania akustyczne na kosteczki słuchowe w jamie bębenkowej. Te przekazywane są do ucha wewnętrznego i tam zamieniane na dochodzące do mózgu impulsy elektryczne. Niestety, błona bębenkowa jest delikatna i łatwo ulega uszkodzeniom. Jeśli dojdzie do przerwania jej ciągłości, mówi się o perforacji.
jedzenie brokuła

Jaka dieta przy atopowym zapaleniu skóry?

Skóra
Masz skórę alergiczną, skłonną do wysuszenia i podrażnień? Po pierwsze – pij dużo płynów, najlepiej niegazowaną wodę na zmianę z zieloną herbatą. Pamiętaj też o dostarczaniu organizmowi witaminy E i kwasów omega-3, ważnych dla prawidłowego nawilżenia skóry. Potrzebujesz też witamin C i A oraz tych z grupy B. Dobroczynne dla skóry atopowej działanie mają roślinne flawonoidy, zawarte głównie w ciemnych owocach jagodowych.
kontuzje biegacza

Co przynosi ulgę w zapaleniu rozcięgna podeszwowego?

Kości, Stawy i Mięśnie
Rozcięgno, zwane także pietą biegacza, pojawia się, gdy w powięź łączącą pięty z palcami wdaje się stan zapalny, który powoduje intensywny, przeszywający ból pięty. Pojawia się początkowo jako kilka ostrych ukłuć, kiedy osoba stawia pierwsze kroki po wstaniu z łóżka, później jednak zaczyna towarzyszyć tej osobie trwale. Najbardziej narażone na przypadłość są osoby, które intensywnie biegają, mają nieprawidłowe obuwie oraz osoby z nadwagą. Zanim zdecydujesz się na interwencję chirurgiczną lub chemiczną, spróbuj naturalnych leków na tę przypadłość. Istnieje wiele sposobów na zahamowanie i zniwelowanie bólu pięty.
nasiona kuminu zatoki

5 zastosowań nasion kminu (kuminu) rzymskiego w zapaleniu zatok

Bóle Głowy
Czy kiedykolwiek doświadczyłaś dokuczliwego bólu? Zapewne jesteś jednym z tych, którzy cierpią z powodu infekcji zatok. Zapaleniu zatok najczęściej towarzyszy silny ból głowy, który nasila się wraz z poruszaniem głową. Chociaż istnieje wiele antybiotyków, które potrafią rozwiązać ten problem, istnieją również naturalne sposoby na zmniejszenie stanu zapalnego. Nasiona kuminu są tym naturalnym źródłem, które poradzi sobie z zapaleniem zatok. W dalszej części artykułu dowiesz się, jak go stosować.