Tag: Domowe sposoby na pokrzywkę

pokrzywka

Jak leczyć pokrzywkę alergiczną?

Alergie
Pokrzywka jest jedną z form reakcji alergicznej, która wykazuje bardzo charakterystyczne objawy w postaci chorobowych zmian skórnych. Jest to dolegliwość niezwykle uporczywa, gdyż nawet po ustąpieniu objawów może dochodzić do nawrotów. Choremu dokucza przede wszystkim świąd. Czytając ten artykuł dowiesz się jak leczyć i zapobiegać powstawaniu pokrzywki.


Podobne porady

alergia na słońce

Jak leczyć uczulenie na słońce?

Zdrowie i bezpieczeństwo w podróży
Słońce ma bardzo niekorzystny wpływ na Twoją skórę, nie licząc oczywiście opalenizny. Zaczerwienienie skóry po każdym wyjściu na słońce może być spowodowane nie tyle opaleniem skóry i jej podrażnieniem promieniami słonecznymi, co uczuleniem na słońce. Mamy oczywiście różne rodzaje alergii na słońce, od bardzo łagodnych do chronicznych. Może się zacząć od zaczerwienienia i delikatnej wysypki. Nieleczone lub zaniedbane prowadzi do poważnych problemów skórnych.
Pokrzywka u dziecka

Jak leczyć pokrzywkę?

Alergie
Pokrzywka jest rodzajem swędzącej wysypki i zwykle wywołana jest przez reakcję alergiczną. Pokrzywki można uniknąć poprzez eliminowanie czynnika ją wywołującego. W przypadku wystąpienia wysypki możemy ją leczyć i łagodzić swędzenie poprzez:
wysypka

Wysypka na twarzy lub ciele - co może oznaczać?·

Problemy Dermatologiczne
Twoja skóra zrobiła się czerwona i swędząca? Czy to słońce, czy to mróz, czy może egzotyczna żerująca pod skórą bakteria? Prawdopodobnie żaden z tych scenariuszy. Co prawda skóra o każdej porze roku wymaga odpowiedniej pielęgnacji i nawilżenia, jednak pojawiająca się na niej wysypka zazwyczaj jest objawem choroby dermatologicznej, która z czasem nasila się i wymaga fachowego leczenia. Na początku trzeba poznać wroga. Poniżej znajdziesz opis najbardziej popularnych chorób skórnych wraz ze zdjęciami. To pierwszy krok do znalezienia ukojenia.
pokrzywka

Jakie są przyczyny pokrzywki?

Alergie
Z powodu alergii cierpi coraz więcej osób – stanowią one aż 30 proc. naszego społeczeństwa. Chorobę trudno leczyć, zwłaszcza że często uczulamy się na kolejne substancje. Z wieloma z nich, szczególnie o tej porze roku, mamy do czynienia na co dzień. Wprawdzie z wiosenną alergią kojarzą nam się przede wszystkim objawy takie jak: wodnisty katar, zapalenie spojówek czy kichanie, to jednak może ona występować także pod postacią zmian na ciele. Jeżeli alergeny zetkną się z naszą skórą (np. podczas przycinania lub przesadzania roślin), mogą powodować wysypkę – tzw. pokrzywkę alergiczną. Może być ona także efektem uczulenia na pokarmy, jad owadów, a nawet na słońce.
bielactwo

11 sposobów na białe plamy na skórze

Problemy Dermatologiczne
Mnóstwo osób przeżywa codziennie zakłopotanie spowodowane obecnością białych plam na swojej skórze. Przypadłość ta nazywa się bielactwem, a jej przyczyną jest najczęściej nieprawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Taki problem pojawia się, kiedy system immunologiczny atakuje komórki, które produkują melaninę. Za białe plamy odpowiedzialne są również inne infekcje skóry, np. łuszczyca, egzema, grzybica skórna, łupież pstry i inne. Przyczyny można też szukać w uwarunkowaniach genetycznych, nadmiernym stresie, niedoborze składników odżywczych, a zwłaszcza witaminy B12. Problem jest krępujący, ale można go rozwiązać stosując naturalne domowe metody:
pokrzywka sposoby

Jak domowym sposobem pozbyć się pokrzywki?

Alergie
Swędzenie skóry, czerwone i opuchnięte bąble, obrzęki, te objawy to pokrzywka. Nie do końca wiadomo co jest przyczyną powstawania pokrzywki. Podejrzewa się różne czynniki, min. alergie (pokarmowa, na leki, pyłki, chemikalia itp.), choroby infekcyjne, autoimmunologiczne oraz różne czynniki np. ciepło, zimno, ucisk, wysiłek i pocenie się. Oto kilka sposobów, aby szybko zniwelować objawy pokrzywki.

Jak leczyć pokrzywkę? Domowe sposoby

Skóra
Swędzi lub piecze cię skóra i pojawiły się na niej miejscowe zaczerwienienia? To może być pokrzywka, czyli reakcja skórna, która najczęściej spowodowana jest alergiami żywnościowymi, działaniem niektórych leków, ukąszeniami owadów, ekspozycją na wysokie lub niskie temperatury, zakażeniami bakteryjnymi i wirusowymi, alergenami zwierzęcymi albo kontaktem z trującymi roślinami, takimi jak sumak jadowity czy bluszcz. Jeśli objawy utrzymują się dłużej i regularnie powtarzają, należy możliwie jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. W złagodzeniu towarzyszących pokrzywce dolegliwości mogą skutecznie pomóc domowe środki. Wskazówki znajdziesz poniżej.