Tag: Domowe sposoby na pokrzywkę

pokrzywka

Jak leczyć pokrzywkę alergiczną?

Alergie
Pokrzywka jest jedną z form reakcji alergicznej, która wykazuje bardzo charakterystyczne objawy w postaci chorobowych zmian skórnych. Jest to dolegliwość niezwykle uporczywa, gdyż nawet po ustąpieniu objawów może dochodzić do nawrotów. Choremu dokucza przede wszystkim świąd. Czytając ten artykuł dowiesz się jak leczyć i zapobiegać powstawaniu pokrzywki.


Podobne porady

alergia na słońce

Jak leczyć uczulenie na słońce?

Zdrowie i bezpieczeństwo w podróży
Słońce ma bardzo niekorzystny wpływ na Twoją skórę, nie licząc oczywiście opalenizny. Zaczerwienienie skóry po każdym wyjściu na słońce może być spowodowane nie tyle opaleniem skóry i jej podrażnieniem promieniami słonecznymi, co uczuleniem na słońce. Mamy oczywiście różne rodzaje alergii na słońce, od bardzo łagodnych do chronicznych. Może się zacząć od zaczerwienienia i delikatnej wysypki. Nieleczone lub zaniedbane prowadzi do poważnych problemów skórnych.
alergia na twarzy

Domowe sposoby na uczulenie na twarzy

Problemy z cerą

Przyczyn alergii na twarzy może być wiele: słońce, kosmetyki, pożywienie, sierść zwierząt, uczulenie na leki. Również wiele jest sposobów walki z nią. Dużo osób myśli, że jedynym skutecznym sposobem na wyprysk alergiczny są maści i leki na receptę. Nie jest to jednak prawda. Preparaty takie nie zawsze przynoszą spodziewany efekt, poza tym są drogie i niepozbawione skutków ubocznych. Zamiast więc faszerować się chemią, wypróbuj domowe sposoby na alergię skóry twarzy. Pomogą ci one pozbyć się kłopotliwego problemu i znów cieszyć się piękną cerą.

pokrzywka

Jak leczyć przewlekłą pokrzywkę?

Problemy Dermatologiczne
Mianem pokrzywki określamy swędzące bąble o różowym lub porcelanowobiałym zabarwieniu, pojawiające się najczęściej na twarzy i kończynach. Zazwyczaj jest to alergiczna reakcja na pokarmy (mleko, jaja, konserwanty) lub leki (penicyliny, sulfonamidy), która szybko zanika po usunięciu czynnika prowokującego. Bywa jednak, że bąble utrzymują się latami, dezorganizując życie chorych.
pokrzywka

Jakie są przyczyny pokrzywki?

Alergie
Z powodu alergii cierpi coraz więcej osób – stanowią one aż 30 proc. naszego społeczeństwa. Chorobę trudno leczyć, zwłaszcza że często uczulamy się na kolejne substancje. Z wieloma z nich, szczególnie o tej porze roku, mamy do czynienia na co dzień. Wprawdzie z wiosenną alergią kojarzą nam się przede wszystkim objawy takie jak: wodnisty katar, zapalenie spojówek czy kichanie, to jednak może ona występować także pod postacią zmian na ciele. Jeżeli alergeny zetkną się z naszą skórą (np. podczas przycinania lub przesadzania roślin), mogą powodować wysypkę – tzw. pokrzywkę alergiczną. Może być ona także efektem uczulenia na pokarmy, jad owadów, a nawet na słońce.
pokrzywka sposoby

Jak domowym sposobem pozbyć się pokrzywki?

Alergie
Swędzenie skóry, czerwone i opuchnięte bąble, obrzęki, te objawy to pokrzywka. Nie do końca wiadomo co jest przyczyną powstawania pokrzywki. Podejrzewa się różne czynniki, min. alergie (pokarmowa, na leki, pyłki, chemikalia itp.), choroby infekcyjne, autoimmunologiczne oraz różne czynniki np. ciepło, zimno, ucisk, wysiłek i pocenie się. Oto kilka sposobów, aby szybko zniwelować objawy pokrzywki.

Jak leczyć pokrzywkę? Domowe sposoby

Skóra
Swędzi lub piecze cię skóra i pojawiły się na niej miejscowe zaczerwienienia? To może być pokrzywka, czyli reakcja skórna, która najczęściej spowodowana jest alergiami żywnościowymi, działaniem niektórych leków, ukąszeniami owadów, ekspozycją na wysokie lub niskie temperatury, zakażeniami bakteryjnymi i wirusowymi, alergenami zwierzęcymi albo kontaktem z trującymi roślinami, takimi jak sumak jadowity czy bluszcz. Jeśli objawy utrzymują się dłużej i regularnie powtarzają, należy możliwie jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. W złagodzeniu towarzyszących pokrzywce dolegliwości mogą skutecznie pomóc domowe środki. Wskazówki znajdziesz poniżej.

Pokrzywka: Objawy i przyczyny. Jakim chorobom towarzyszy i jak ją leczyć?

Wysypki
Pokrzywka to reakcja skórna, która, choć wydaje się niegroźna, może być bardzo uciążliwa. Objawia się bowiem bladoróżowymi bąblami na skórze i towarzyszącym im silnym świądem. Pokrzywkę może wywołać wiele czynników, w tym alergia, stres czy różnego rodzaju bodźce fizyczne, np. zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura, promienie słoneczne, ucisk lub potarcie. Jednak w większości przypadków nie udaje się ustalić bezpośredniej przyczyny tej przypadłości. Najczęściej pokrzywka znika po kilku godzinach lub dniach, ale może też utrzymywać się przez dłuższy czas i nawracać. Należy więc skontaktować się z lekarzem, gdyż zmiany skórne mogą świadczyć o poważnych schorzeniach, np. chorobach zakaźnych. Co może oznaczać pokrzywka? Jak ją leczyć?