Tag: Domowe sposoby na pokrzywkę

pokrzywka

Jak leczyć pokrzywkę alergiczną?

Alergie
Pokrzywka jest jedną z form reakcji alergicznej, która wykazuje bardzo charakterystyczne objawy w postaci chorobowych zmian skórnych. Jest to dolegliwość niezwykle uporczywa, gdyż nawet po ustąpieniu objawów może dochodzić do nawrotów. Choremu dokucza przede wszystkim świąd. Czytając ten artykuł dowiesz się jak leczyć i zapobiegać powstawaniu pokrzywki.


Podobne porady

Pokrzywka u dziecka

Jak leczyć pokrzywkę?

Alergie
Pokrzywka jest rodzajem swędzącej wysypki i zwykle wywołana jest przez reakcję alergiczną. Pokrzywki można uniknąć poprzez eliminowanie czynnika ją wywołującego. W przypadku wystąpienia wysypki możemy ją leczyć i łagodzić swędzenie poprzez:
pokrzywka

Jak leczyć przewlekłą pokrzywkę?

Problemy Dermatologiczne
Mianem pokrzywki określamy swędzące bąble o różowym lub porcelanowobiałym zabarwieniu, pojawiające się najczęściej na twarzy i kończynach. Zazwyczaj jest to alergiczna reakcja na pokarmy (mleko, jaja, konserwanty) lub leki (penicyliny, sulfonamidy), która szybko zanika po usunięciu czynnika prowokującego. Bywa jednak, że bąble utrzymują się latami, dezorganizując życie chorych.
pokrzywka

Jakie są przyczyny pokrzywki?

Alergie
Z powodu alergii cierpi coraz więcej osób – stanowią one aż 30 proc. naszego społeczeństwa. Chorobę trudno leczyć, zwłaszcza że często uczulamy się na kolejne substancje. Z wieloma z nich, szczególnie o tej porze roku, mamy do czynienia na co dzień. Wprawdzie z wiosenną alergią kojarzą nam się przede wszystkim objawy takie jak: wodnisty katar, zapalenie spojówek czy kichanie, to jednak może ona występować także pod postacią zmian na ciele. Jeżeli alergeny zetkną się z naszą skórą (np. podczas przycinania lub przesadzania roślin), mogą powodować wysypkę – tzw. pokrzywkę alergiczną. Może być ona także efektem uczulenia na pokarmy, jad owadów, a nawet na słońce.
pokrzywka sposoby

Jak domowym sposobem pozbyć się pokrzywki?

Alergie
Swędzenie skóry, czerwone i opuchnięte bąble, obrzęki, te objawy to pokrzywka. Nie do końca wiadomo co jest przyczyną powstawania pokrzywki. Podejrzewa się różne czynniki, min. alergie (pokarmowa, na leki, pyłki, chemikalia itp.), choroby infekcyjne, autoimmunologiczne oraz różne czynniki np. ciepło, zimno, ucisk, wysiłek i pocenie się. Oto kilka sposobów, aby szybko zniwelować objawy pokrzywki.

Jak leczyć pokrzywkę? Domowe sposoby

Skóra
Swędzi lub piecze cię skóra i pojawiły się na niej miejscowe zaczerwienienia? To może być pokrzywka, czyli reakcja skórna, która najczęściej spowodowana jest alergiami żywnościowymi, działaniem niektórych leków, ukąszeniami owadów, ekspozycją na wysokie lub niskie temperatury, zakażeniami bakteryjnymi i wirusowymi, alergenami zwierzęcymi albo kontaktem z trującymi roślinami, takimi jak sumak jadowity czy bluszcz. Jeśli objawy utrzymują się dłużej i regularnie powtarzają, należy możliwie jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. W złagodzeniu towarzyszących pokrzywce dolegliwości mogą skutecznie pomóc domowe środki. Wskazówki znajdziesz poniżej.