Tag: Zastrzał paznokcia

zdrowie dłonie

Jak leczyć zastrzał palca?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Zastrzał jest ostrym procesem zapalnym palców ręki. Pojawia się ropne zapalenie tkanki wokół paznokci u rąk albo całych dłoni. Ropotwórcze zarazki często wnikają do wewnątrz przez małe skaleczenia, infekując ranę. Przewlekłą postać choroby wywołują grzyby pleśniowe białawe. Jeśli nie wiesz jak wyleczyć zastrzał paznokcia - ten artykuł jest dla Ciebie!


Podobne porady

Dłoń

Jak zdjąć pierścionek ze spuchniętego palca?

Akcesoria
Często się zdarza, ze pierścionek utknie na palcu, powody są różne, palce spuchły, albo przytyły, albo pierścionek był za mały, a wcisnęliśmy go na palca. Jest możliwe zdjęcie uciskającego pierścionka, aczkolwiek może to być trochę nieprzyjemne.
pielęgnacja paznokci

Jak naprawić pęknięty paznokieć?

Manicure i Pedicure
Pęknięty paznokieć już nie jedną z nas doprowadził do szału. Dla wielu kobiet to prawdziwa tragedia zdarzająca się w najmniej oczekiwanym momencie (np. kiedy uderzymy się w trakcie sprzątania, gotowania, w pracy). Niewiele osób wie, że taki paznokieć można jeszcze uratować i nie wszystko jest stracone. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek, które pomogą wam naprawić pęknięty paznokieć unikając wizyty u specjalisty.
wrastający paznokieć

Jak poradzić sobie z wrastającymi paznokciami?

Manicure i Pedicure
Kto ma, ten wie, jak bardzo bolący to problem. Uporaj się z nim jak najszybciej, ponieważ nie leczony może prowadzić do infekcji, krwawienia, ropienia, pojawienia się ziarniny, czyli tzw. „dzikiego mięsa”.
Długopis w kształcie palca

Jak zrobić długopis w kształcie palca?

Dekoracje na Halloween
Szukasz halloweenowych gadżetów do szkoły? Jeśli tak to z pewnością przyda ci się długopis o wyglądzie odciętego palca ludzkiego. Zobacz jak prosto go zrobić!
serduszko z odciskiem palca

Jak zrobić serduszko z odciskiem palca?

Prezenty na Walentynki
Romantycznie, szybko i tanio. Wisiorek serduszko z odciskiem palca to idealny prezent dla tych, którzy lubią podarować coś od siebie i nie popłynąć przy tym z gotówką. Ucieszy się z niego chłopak, zachwyci dziewczyna. Możesz nosić go na szyi lub przyczepić do breloczka i zawsze mieć swoją drugą połówkę blisko siebie. W końcu linii papilarnych nie da się oszukać.
gorąca kąpiel

Leczenie ciepłem - na co może pomóc?

Medycyna Naturalna
Każdy lubi przyjemne ciepło. Wprawia nas ono w stan relaksu i uwalnia od stresu. Niewielu jednak wie, że rozgrzewający masaż czy gorący kompres to proste sposoby łagodzenia infekcji i stanów zapalnych. Ciepło rozluźnia mięśnie i rozszerza naczynia krwionośne. Krew dostarcza tkankom więcej tlenu, co pobudza przemianę materii. W efekcie zmniejsza się obrzęk i ból – oznaki stanu zapalnego. Przy ocieplaniu całego ciała dodatkowo uaktywnia się układ odpornościowy. Na co może pomóc leczenie ciepłem? Sprawdź!
długość palca wskazującego - co mówi o mężczyźnie

Co mówi o mężczyźnie długość jego palca wskazującego?

Zdrowie Mężczyzny
Panowie popatrzcie na swoje dłonie. Panie spójrzcie na dłonie swoich partnerów lub kandydatów na partnerów. Czy ich palec wskazujący jest dłuższy od serdecznego? Okazuje się, że stosunek tych długości może dużo powiedzieć o osobowości, inteligencji i fizjonomii mężczyzny, przynajmniej tak sugerują autorzy badań na ten temat. Jeśli chcesz się dowiedzieć co mówi o mężczyźnie długość jego palców, zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.