Tag: Przyczyny choroby zastrzału paznokcia

zdrowie dłonie

Jak leczyć zastrzał palca?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Zastrzał jest ostrym procesem zapalnym palców ręki. Pojawia się ropne zapalenie tkanki wokół paznokci u rąk albo całych dłoni. Ropotwórcze zarazki często wnikają do wewnątrz przez małe skaleczenia, infekując ranę. Przewlekłą postać choroby wywołują grzyby pleśniowe białawe. Jeśli nie wiesz jak wyleczyć zastrzał paznokcia - ten artykuł jest dla Ciebie!


Podobne porady

pielęgnacja paznokci

Jak naprawić pęknięty paznokieć?

Manicure i Pedicure
Pęknięty paznokieć już nie jedną z nas doprowadził do szału. Dla wielu kobiet to prawdziwa tragedia zdarzająca się w najmniej oczekiwanym momencie (np. kiedy uderzymy się w trakcie sprzątania, gotowania, w pracy). Niewiele osób wie, że taki paznokieć można jeszcze uratować i nie wszystko jest stracone. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek, które pomogą wam naprawić pęknięty paznokieć unikając wizyty u specjalisty.
wrastający paznokieć

Jak poradzić sobie z wrastającymi paznokciami?

Manicure i Pedicure
Kto ma, ten wie, jak bardzo bolący to problem. Uporaj się z nim jak najszybciej, ponieważ nie leczony może prowadzić do infekcji, krwawienia, ropienia, pojawienia się ziarniny, czyli tzw. „dzikiego mięsa”.
grzybica paznokci

Jak rozpoznać grzybicę paznokci?

Problemy Dermatologiczne
Grzybica paznokci daje nam popalić. Nie dość, że zmienia kolor naszych paznokci, pogrubia płytkę paznokciową, nasze paznokcie wyglądają nieestetycznie to na dodatek brzydko pachną. Grzybicy paznokci można nabawić się poprzez nieodpowiednią higienę, również na basenie, czy plaży. Podejrzewasz, że masz grzybicę paznokci, ale nie jesteś pewna? Przeczytaj poniższe kroki, które pomogą Ci zidentyfikować i rozpoznać tę przypadłość.
grzybica paznokci

Domowe sposoby na grzybicę paznokci.

Problemy Dermatologiczne
Leczenie grzybicy paznokci może trwać bardzo długo, zwłaszcza kiedy zaniedbamy pierwsze objawy i zabierzemy się za walkę z już rozwiniętą grzybicą. Udaj się do lekarza po maści i inne specyfiki by walczyć z chorobą paznokci. Ale możesz też walczyć z grzybicą w domu. Nie od dziś wiadomo, że domowe sposoby naszych babć są skuteczne.
gorąca kąpiel

Leczenie ciepłem - na co może pomóc?

Medycyna Naturalna
Każdy lubi przyjemne ciepło. Wprawia nas ono w stan relaksu i uwalnia od stresu. Niewielu jednak wie, że rozgrzewający masaż czy gorący kompres to proste sposoby łagodzenia infekcji i stanów zapalnych. Ciepło rozluźnia mięśnie i rozszerza naczynia krwionośne. Krew dostarcza tkankom więcej tlenu, co pobudza przemianę materii. W efekcie zmniejsza się obrzęk i ból – oznaki stanu zapalnego. Przy ocieplaniu całego ciała dodatkowo uaktywnia się układ odpornościowy. Na co może pomóc leczenie ciepłem? Sprawdź!
długość palca wskazującego - co mówi o mężczyźnie

Co mówi o mężczyźnie długość jego palca wskazującego?

Zdrowie Mężczyzny
Panowie popatrzcie na swoje dłonie. Panie spójrzcie na dłonie swoich partnerów lub kandydatów na partnerów. Czy ich palec wskazujący jest dłuższy od serdecznego? Okazuje się, że stosunek tych długości może dużo powiedzieć o osobowości, inteligencji i fizjonomii mężczyzny, przynajmniej tak sugerują autorzy badań na ten temat. Jeśli chcesz się dowiedzieć co mówi o mężczyźnie długość jego palców, zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.
Spuchnięty palec

Jak ściągnąć pierścionek ze spuchniętego palca?

Biżuteria
Zdarza się, że pierścionek zaklinuje się na palcu. W prosty sposób uwolnisz pierścionek z opuchniętego palca. Aby szybko i sprawnie uwolnić się z cierpienia wystarczy tylko nić dentystyczna. Zawiń nić w sposób podany w artykule.