Tag: Domowe sposoby na leczenia zastrzału paznokcia

zdrowie dłonie

Jak leczyć zastrzał palca?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Zastrzał jest ostrym procesem zapalnym palców ręki. Pojawia się ropne zapalenie tkanki wokół paznokci u rąk albo całych dłoni. Ropotwórcze zarazki często wnikają do wewnątrz przez małe skaleczenia, infekując ranę. Przewlekłą postać choroby wywołują grzyby pleśniowe białawe. Jeśli nie wiesz jak wyleczyć zastrzał paznokcia - ten artykuł jest dla Ciebie!


Podobne porady

Dłoń

Jak zdjąć pierścionek ze spuchniętego palca?

Akcesoria
Często się zdarza, ze pierścionek utknie na palcu, powody są różne, palce spuchły, albo przytyły, albo pierścionek był za mały, a wcisnęliśmy go na palca. Jest możliwe zdjęcie uciskającego pierścionka, aczkolwiek może to być trochę nieprzyjemne.
wrastający paznokieć

Jak poradzić sobie z wrastającymi paznokciami?

Manicure i Pedicure
Kto ma, ten wie, jak bardzo bolący to problem. Uporaj się z nim jak najszybciej, ponieważ nie leczony może prowadzić do infekcji, krwawienia, ropienia, pojawienia się ziarniny, czyli tzw. „dzikiego mięsa”.
Długopis w kształcie palca

Jak zrobić długopis w kształcie palca?

Dekoracje na Halloween
Szukasz halloweenowych gadżetów do szkoły? Jeśli tak to z pewnością przyda ci się długopis o wyglądzie odciętego palca ludzkiego. Zobacz jak prosto go zrobić!
naprawa paznokcia

Jak naprawić złamanego paznokcia?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Poniżej znajdziesz prosty instruktaż, dzięki któremu dowiesz się jak szybko poradzić sobie z nadłamanym paznokciem. Każdej z nas się to kiedyś zdarzyło, nie mówcie, że nie. No chyba, że cały czas nosicie krótkie paznokcie. Już nie musisz się martwić i obcinać paznokcia tuż przy skórze. Te dni minęły.
serduszko z odciskiem palca

Jak zrobić serduszko z odciskiem palca?

Prezenty na Walentynki
Romantycznie, szybko i tanio. Wisiorek serduszko z odciskiem palca to idealny prezent dla tych, którzy lubią podarować coś od siebie i nie popłynąć przy tym z gotówką. Ucieszy się z niego chłopak, zachwyci dziewczyna. Możesz nosić go na szyi lub przyczepić do breloczka i zawsze mieć swoją drugą połówkę blisko siebie. W końcu linii papilarnych nie da się oszukać.

Jak ustrzec się przed grzybicą paznokci?

Skóra
Grzybica paznokci, wywoływana przez grzyb drożdżopodobny Candida albicans, to bardzo powszechne schorzenie. Według statystyk należy ona do najczęściej diagnozowanych przez lekarzy chorób paznokci. Ponoć cierpi na nią ok. 21 % Polaków. Wiele osób ignoruje pierwsze objawy, co jest powodem nie tylko postępowania choroby, ale też zarażenia nią innych. Aby zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia tej odmiany grzybicy u nas, warto dowiedzieć się, jakie czynniki je zwiększają. Co ciekawe, najczęściej nie chodzi tu o brak higieny, z którym grzybica stóp i paznokci jest najczęściej kojarzona. Może to dlatego też jest ona tak wstydliwa? W końcu nikt nie chce uchodzić za brudasa. Prawda o przyczynach występowania grzybicy leży jednak gdzie indziej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co robić, by zmniejszyć szanse zachorowania.
długość palca wskazującego - co mówi o mężczyźnie

Co mówi o mężczyźnie długość jego palca wskazującego?

Zdrowie Mężczyzny
Panowie popatrzcie na swoje dłonie. Panie spójrzcie na dłonie swoich partnerów lub kandydatów na partnerów. Czy ich palec wskazujący jest dłuższy od serdecznego? Okazuje się, że stosunek tych długości może dużo powiedzieć o osobowości, inteligencji i fizjonomii mężczyzny, przynajmniej tak sugerują autorzy badań na ten temat. Jeśli chcesz się dowiedzieć co mówi o mężczyźnie długość jego palców, zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.