Tag: Begonie pielęgnacja

begonie

Jak pielęgnować begonie?

Kwiaty w Ogrodzie
Begonie należą do roślin ozdobnych i bardzo popularnych. Ojczyzną tych roślin jest Azja,Afryka a także pochodzą z tropikalnych rejonów Ameryki Środkowej i Południowej.Begonie charakteryzują się pięknymi kwiatami i posiadają bardzo ładne i zarazem efektowne liście.Można je uprawiać w doniczkach w domu, na balkonach, tarasach a także bezpośrednio w ogrodzie.
begonia

Jak dbać o begonie?

Ozdobne
Polska nazwa begonii – ukośnica nawiązuje do ukośnie biegnącego nerwu dzielącego liść na dwie nieregularne części. Wszystkie begonie, zarówno kwitnące, jak i te uprawiane ze względu na dekoracyjne liście, są bardzo wrażliwe i trochę kapryśne. Lubią jasne, ale nie mocno nasłonecznione miejsca. Jeśli będą miały za ciemno, powyciągają łodyżki w poszukiwaniu światła.

Jak pielęgnować popularne kwiaty balkonowe?

Rośliny balkonowe
Kwiaty na balkonie dają nam namiastkę ogrodu i zapewniają odrobinę prywatności. Przede wszystkim jednak cieszą oko i sprawiają, że możemy poczuć wiosnę i lato także we własnym mieszkaniu. Od lat największą popularnością cieszą się pnące rośliny ozdobne, które obficie kwitną na całej długości pędów. Niekwestionowanymi faworytami są pelargonie. Są łatwe w uprawie, uwielbiają słońce i kwitną od maja aż do końca września. Sprawdź, jak pielęgnować najpopularniejsze kwiaty balkonowe, by pięknie kwitły i nie chorowały.

Jak pielęgnować begonię?

Rośliny rabatowe
Begonie ze względu na swoje atuty cieszą się w naszym klimacie ogromną popularnością. W zależności od odmiany mogą kwitnąć od wiosny aż do późnej jesieni. W dodatku są odporne na choroby i szkodniki. Świetnie nadają się na rabaty, a także balkony i tarasy – z powodzeniem można uprawiać je w pojemniku. Dzięki nim stworzymy w ogrodzie wielobarwne kompozycje. Begonie w zależności od odmiany mogą być niskie (do 30 cm wysokości), wysokie (do 50 cm) i pnące (polecane na balkony). Szczególnie popularne są begonie bulwiaste i begonie stale kwitnące. Te ostatnie posiadają jeszcze jeden atut – odstraszają ślimaki. Sprawdź, jak pielęgnować begonię, by bujnie rosła i obficie kwitła.