Tag: Czyszczenie uszu woda utleniona

czyszczenie uszu

Jak czyścić uszy?

Zdrowie Dziecka
Uszy nie potrzebują zbyt częstego czyszczenia. Wosk, który znajduje się w uszach jest dla nas bardzo ważny. Chroni on nasz narząd słuchu przed bakteriami i brudem, które mogą wywołać jego infekcję i spowodować problemy ze słuchem. Jednak czyszczenie uszu jest niezbędne dla zachowania prawidłowego poziomu higieny. Poniżej znajdziesz wskazówki jak czyścić uszy w bezpieczny sposób.


Podobne porady

uszy psa

Jak czyścić psu uszy?

Pielegnacja Psów
Czyszczenie uszu dla psów jest bardzo ważne. Co właściciel psa powinien zrobić chcąc zadbać o uszy pupila? Często sprawdzać stan uszu oraz przynajmniej raz w tygodniu czyścić je. Poniżej znajdziesz porady jak to zrobić.
składanie serwetki - uszy królika

Jak złożyć serwetkę w uszy królika?·

Dekoracje Wielkanocne
Serwetka złożona na kształt uszu królika będzie niesamowitym dodatkiem na twój świąteczny stół. Dodatkowo ozdoba ta jest bardzo praktyczna i łatwa w wykonaniu, wystarczy tylko kilka prostych ruchów. Dobrze nakrochmaloną bawełnianą lub lnianą serwetkę możemy złożyć w sztywne uszy zająca. Przygotuj serwetki już dzień wcześniej przed zaplanowanym obiadem. Dzięki temu, gdy przyjadą goście, nic nie będzie w stanie cię zaskoczyć, a twoja kolonia króliczków będzie gotowa.
niemowlak

Jak czyścić uszy niemowlaka?

Pierwsze Dziecko
Nic nie może być dla matki trudniejsze od czyszczenia uszu jej maleństwu. Są to przecież bardzo delikatne tkanki, których uszkodzenie będzie miało tragiczne skutki. Trzeba zrozumieć, że istnieją pewne zasady czyszczenia uszu. Nie można do tego podchodzić tak normalnie. Musisz zachować szczególną ostrożność podczas czyszczenia uszu maleństwu, aby ich nie uszkodzić. Często zdarza się, że zapominamy o uszach. Ale to też nie jest dobre, bo jest to część ciała dziecka i jak każda inna część ciała wymaga higieny. Jak zatem zabrać się za wyczyszczenie uszu dziecku i jak to zrobić prawidłowo?
ucho

Jak prawidłowo czyścić uszy?

Codzienna higiena
Czyszczenie uszu jest bardzo ważne w naszej higienie osobistej. Często czyścimy je byle jak, nie przywiązując do tego zbytnio uwagi. Jednak mało kto wie jak i kiedy powinniśmy czyścić uszy, żeby odpowiednio zadbać o nasz słuch. Nasze uszy powinny być w dobrym stanie, ponieważ dzięki nim nasz organizm może odbierać różnego rodzaju bodźce zewnętrzne, które mogą świadczyć o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Dzięki temu możemy ocalić nasze życie. To właśnie ucho odbiera fale dźwiękowe, które są przetwarzane w impulsy nerwowe. Narząd słuchu odpowiada również za równowagę naszego ciała (błędnik). Dlatego tak ważna jest odpowiednia higiena naszych uszu. W tym artykule znajdziesz wskazówki jak dbać o narząd słuchu.
Kocie uszy z włosów

Jak zrobić kocie uszy z włosów?·

Koki i upięcia
Podobają ci się kocie uszy, ale nie masz czasu szukać ich w sklepach? Nie przejmuj się mam dla ciebie doskonałe rozwiązanie. Możesz zrobić sobie kocie uszka ze swoich włosów Nie przejmuj się jeśli masz średniej długości włosy, to w zupełności wystarczy. Zaproponowany przeze mnie sposób jest dość prosty i może odrobinę pracochłonny, ale efekt jest zaskakujący i na prawdę warto podjąć się tego zadania. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam stworzyć, nowy, koci wizerunek.

Jak zrobić koronkowe uszy króliczka?·

Przebrania na Halloween
Wybierasz się na przyjęcie halloweenowe lub przebieranego Sylwestra? Nie masz wiele czasu na przygotowanie kostiumu, a może po prostu nie przepadasz za zbyt rozbudowanymi przebraniami? Poświęć kilka chwil, by zrobić zabawne uszy króliczka przymocowane do opaski do włosów. Dzięki temu zabawnemu elementowi odmienisz nawet dość prosty strój. Wystarczy dobrać do nich np. prostą czarną sukienkę lub obcisłe spodnie i koszulkę w ciemnym kolorze.
masaż uszu

Jak masować uszy?

Refleksologia
Powodów masażu uszu jest wiele. W medycynie wschodniej zewnętrzna część ucha postrzegana jest jako mikrosystem reprezentujący całe ciało. Podobnie jak w przypadku refleksologii punkty na uchu odpowiadają poszczególnym obszarom ciała. W konsekwencji masaż tych punktów może przynieść terapeutyczne korzyści. Natomiast zachodnia medycyna widzi masaż uszu jako sposób na relaks, zmniejszenie napięcia i promowania ogólnego samopoczucia. Tak czy inaczej, ucho jest pełne zakończeń nerwowych, które sprawiają, że masaż ucha jest przyjemny i stymulujący. Oto kilka kroków jak masować uszy.