Tag: Mózg

Ćwiczenia mózgu

Jak ćwiczyć mózg?

Rozwój Osobisty
Bardzo często trenujemy nasze ciało zapominając o tym, że mózg również potrzebuje odrobinę wysiłku. Przy nadmiarze spraw i wielu zadaniach, jakie musimy wykonywać każdego dnia często łapiemy się na tym, że o czymś zapomnieliśmy, popełniliśmy jakiś błąd – nie pomyśleliśmy. Podobnie jak ciało, mózg również się starzeje i staje mniej sprawny. Możesz zahamować ten proces poprzez odpowiednie ćwiczenia a jakie dowiesz się z poniższego artykułu.
Ćwiczenia mózgu

Śmieszny test na inteligencję

Rozwój Osobisty
Ćwiczenia mózgu są tak samo ważne jak ćwiczenia fizyczne. Powiedzenie "nieużywany organ zanika" odnosi się również do mózgu, zatem zacznij go ćwiczyć, zanim będzie za późno. Wykonaj poniższy test i sprawdź czy twój mózg działa tak jak powinien, zaczyna zanikać, czy już nie ma po nim śladu. Teraz zrelaksuj się, uspokój myśli i .... zaczynamy!
ćwiczenia dla mózgu

5 powodów, dla których twój mózg lubi ćwiczenia

Inne Sporty
Twój mózg kocha ćwiczenia! Jest on szczęśliwy, kiedy chodzisz, podnosisz ciężary, biegasz, grabisz liście lub bawisz się ze swoimi dziećmi. Oprócz tego, że ćwiczenia mogą sprawić, że będziesz czuł się szczęśliwy, to mogą także zmniejszyć objawy depresji lub niepokoju. Oto 5 powodów, dla których twój mózg lubi ćwiczenia.
mozg

4 główne przyczyny zanieczyszczenia mózgu

Mózg i Układ Nerwowy
Toksyny są nieodłączną częścią współczesnego świata, a kiedy uświadomisz sobie jak bardzo mogą być szkodliwe, pomyśl jak mogą wpłynąć na zdrowie twojego mózgu. Według badań naukowych neurotoksyny hamują rozwój mózgu u dzieci, a także mogą przyczynić się do powstania ADHD, autyzmu czy choroby Parkinsona w późniejszym wieku. Utrzymywanie dobrego zdrowia Twojego mózgu może pozwolić Ci zwiększenie ogólnego stanu zdrowia.
mózg

5 czynności, które poprawiają funkcjonowanie twojego mózgu

Rozwój Osobisty
Mózg jest najważniejszą częścią naszego ciała. To on sprawia, że jesteśmy, kim jesteśmy i to bez niego nie można żyć. Wielu z nas dba o dobrą kondycję fizyczną, ale często nie poświęcamy tyle uwagi dbaniu o nasz mózg. W tym artykule zostanie przedstawione kilka czynności, które sprawą, że nasz mózg będzie funkcjonować lepiej.