Tag: Zakładanie szkieł kontaktowych

zakładanie soczewek kontaktowych

Jak zakładać soczewki?

Oczy i Wzrok
Coraz więcej ludzi nosi soczewki kontaktowe zamiast tradycyjnych okularów. Mają wiele pozytywnych stron - nie parują, pozwalają uprawiać każdy sport i zapewniają większe pole widzenia niż okulary. Wiele osób spróbowało i wróciło do okularów, gdyż uważało, że są niekomfortowe i pieką ich oczy. A komfort noszenia soczewek to odpowiedni sposób ich założenia. Poniżej znajdziesz dokładną instrukcję, jak poprawnie założyć soczewki kontaktowe.

Jak założyć soczewki?

Codzienna higiena
W końcu przychodzi czas na pozbycie się okularów i przerzucenie się na soczewki. Na początku naprawdę trudno jest się do nich przyzwyczaić i nauczyć się prawidłowo i szybko je zakładać (mi zajęło to pół roku). Poniżej pokażę ci metodę, którą sama stosuje.


Podobne porady

akcesoria do czyszczenia soczewek

Jak czyścić soczewki kontaktowe?

Oczy i Wzrok
Czyszczenie soczewek kontaktowych to nieodłączna część każdego dnia. Soczewki muszą być czyszczone zarówno przed ich założeniem, jak i po zdjęciu. Oto jak powinno wyglądać czyszczenie miękkich soczewek kontaktowych.
soczewka kontaktowa

Jak przechowywać soczewki bez płynu do soczewek?

Oczy i Wzrok
Soczewki kontaktowe nie powinny być czyszczone, ani przechowywane w preparatach innych, niż specjalne płyny do soczewek. Roztwór do soczewek ma specjalnie opracowaną formułę, która usuwa brud, zanieczyszczenia i zabija bakterie gromadzące się na soczewkach. Co więcej, płyn nawilża i chroni twoje oczy. Problem pojawia się wtedy, gdy nie masz takiego płynu przy sobie. Żeby znaleźć chwilowe wyjście z sytuacji, możesz użyć do czyszczenia soczewek wody butelkowanej. W przeciwieństwie do kranówki nie zawiera ona chemikaliów i zanieczyszczeń, które mogłyby stanowić zagrożenie dla soczewek i oka. Oto jak czyścić i przechowywać soczewki bez odpowiedniego płynu.
soczewki kontaktowe

Jak wybrać, zakładać i pielęgnować soczewki?

Oczy i Wzrok
Mają wiele zalet. Zapewniają nieograniczone pole widzenia, czego nie dają okulary. Nie zaparowują i nie zsuwają się z nosa. To dobre rozwiązanie dla osób, które uważają, że źle wyglądają w okularach. Nowoczesne soczewki kontaktowe mają filtry chroniące oczy przez szkodliwym promieniowaniem UV. Korygują astygmatyzm, krótko- i dalekowzroczność oraz tzw. starczowzroczność. Są „kontakty” 1-dniowe, 7-dniowe, 14-dniowe i miesięczne, które można nosić bez zdejmowania. Są też trzymiesięczne i półroczne. Jak je dobrać?
starczowzroczność

Korekcja starczowzroczności - okulary czy soczewki?

Oczy i Wzrok
Budowa naszego oka umożliwia ostre widzenie przedmiotów zlokalizowanych tak blisko, jak i daleko od nas. Owo „przesuwanie wzroku” odbywa się płynnie i praktycznie niezauważalnie dzięki soczewce, która – zmieniając swój kształt i ogniskową – dostosowuje się do warunków. Proces ten zwany jest akomodacją. Z upływem lat nasze soczewki stają się jednak coraz mniej elastyczne, a ich mięśnie słabsze. Powoli tracą zdolność „nastawiania się”, a pierwszym tego objawem jest pogorszenie ostrości wzroku przy patrzeniu na blisko zlokalizowane przedmioty. Później pogarsza się również widzenie na duże odległości. I nie jest to wcale choroba, lecz naturalny proces, który określa się jako starczowzroczność lub prezbiopię. Z mniejszym lub większym nasileniem dotyczy ona większości osób, które ukończyły 40. rok życia.
soczewki kontaktowe

8 zmian, które nastąpią, jeśli zamienisz soczewki kontaktowe na okulary

Oczy i Wzrok
Okulary nie zawsze były w modzie, jednak czasy się zmieniły i są one nie tylko użyteczne, lecz także bardziej popularne i modne niż kiedykolwiek. Zrezygnowałam z noszenia soczewek wtedy, kiedy doznałam otarcia rogówki, które nie do końca się wyleczyło, przez co noszenie soczewek stało się utrudnione. Ciężko było mi dokonać tej zmiany, jednak wraz z upływem czasu zaczęłam zauważać pozytywne strony noszenia okularów. Tak więc, co konkretnie się stanie, jeśli zamienisz soczewki na okulary?
soczewki kontaktowe jak nosić

Najczęstsze błędy podczas noszenia soczewek

Oczy i Wzrok
Soczewki kontaktowe ułatwiają życie wielu osobom. Ale każda dobra rzecz ma swoją cenę, soczewki kontaktowe nie są wyjątkiem. Jeśli używasz swoich soczewek nieprawidłowo może skończyć się to kilkoma poważnymi błędami, które mogą uszkodzić wzrok. Mamy kilka zaleceń dla bezpieczeństwa osób noszących soczewki kontaktowe.