Tag: Głóg właściwości

głóg

Jakie są właściwości lecznicze głogu?

Ziołolecznictwo
Głóg to około 2-metrowy krzew, mogący jednak osiągać wysokość 8-metrowego drzewa. Jego białe lub bladoróżowe kwiaty, zakwitające w maju i czerwcu, wydzielają mocną woń. Roślina wydaje okrągłe, czerwonobrunatne owoce, które mają słodki smak. Głóg nie tylko efektownie wygląda na trawniku, lecz pomaga leczyć wiele schorzeń. Czytając ten artykuł dowiesz się jak stosować głóg w walce z różnymi chorobami.
Lecznicze działanie owoców głogu

Lecznicze działanie owoców głogu

Alternatywne Remedia
Osoby cierpiące na choroby układu krążenia powinny znać głóg. Jest to roślina o bardzo korzystnych właściwościach. Głóg może zmniejszyć ryzyko zawału serca i jest niezwykle ważny dla układu krążenia. Dla tych, którzy mają problemy z nadciśnieniem, wysokim poziomem cholesterolu lub cierpią na choroby naczyń krwionośnych może stać się skutecznym, naturalnym lekiem.
głog owoce

Korzyści zdrowotne herbaty z owoców głogu

Ziołolecznictwo
Głóg jest kolczastym krzewem z rodziny różowatych, rosnącym praktycznie na całym świecie. Jego owoce stosowane były do leczenia chorób serca już od pierwszego wieku naszej ery. Tradycyjnie herbata z jagód głogu stosowana była w przypadku niewydolności serca, bólów w klatce piersiowej, nieregularnego bicia serca, wysokiego ciśnienia krwi i stwardnienia tętnic. Owoce głogu - oraz jego liście i kwiaty - są bogatym źródłem przeciwutleniaczy ochraniających nasze serce, takich jak oligomeryczne proantocyjanidyny i kwercetyna. Oto kilka przykładów leczniczych właściwości owoców głogu:


Podobne porady

Jak zrobić dżem z głogu?

Przetwory
Dżem z głogu jest nie tylko bardzo smaczny ale również zdrowy. Pomaga on przy chorobach serca, chorobom układu naczyniowego oraz miażdżycy. Konfitury najlepiej jest robić jesienią, ze świeżych, dojrzałych owoców głogu.
Jakie właściwości ma głóg?

Jakie właściwości ma głóg?

Ziołolecznictwo
Ma wiele bezcennych właściwości leczniczych i dba o cały układ krwionośny. Rośnie w lasach, parkach, przy drogach. W medycynie wykorzystuje się kwiaty głogu i jego nasiona. Zapobiegają one głównie chorobom krążenia oraz nadciśnieniu. Cudowne właściwości tej rośliny ceniono już w starożytności – wykorzystywano ją do leczenia podagry. W średniowieczu głóg otaczany był kultem, ponieważ jego kolczaste gałązki przypominały koronę cierniową Chrystusa. Cenne są i kwiaty, i owoce. Flawonoidy zawarte w kwiatach (oraz w przyrządzonych z nich naparach) wzmacniają naczynia krwionośne. Owoce zawierają witaminy (C, PP, B) i karoten.
jagody głogu

Jak zrobić nalewkę z jagód głogu?

Medycyna Naturalna
Owoce głogu wzmacniają ściany żył i tętnic, dzięki naturalnemu składnikowi, rutynie. Ponoć jeśli przed lub bezpośrednio po ataku serca zażyjemy rutynę zmniejszy ona skutki zawału. Przyjmowana regularnie obniża ciśnienie krwi, poprawia krążenie, zmniejsza ból przy anginie. Głóg poprawia koncentrację i oczyszcza umysł. Wzbogać swoją apteczkę o nalewkę z głogu.

Jak naturalnie wesprzeć pracę serca?

Choroby Serca
Serce to organ pracujący bez przerwy, dlatego tak ważna jest dbałość o jego kondycję. Zależy ona głównie od jakości krwi oraz od jej przepływu. Zdrowa, zrównoważona dieta oraz dostosowana do możliwości organizmu aktywność fizyczna pomoże osiągnąć ten cel. Choroby serca Choroba niedokrwienna serca, arytmia, miażdżyca, dusznica, zawał serca, nadciśnienie tętnicze czy też wrodzona wada serca to tylko kilka przykładów chorób atakujących najważniejszy organ naszego ciała. W wielu przypadkach mogą być przyczyną śmierci. Obejmują zmiany w budowie i działaniu samego narządu, a także naczyń krwionośnych. Czynniki ryzyka Czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia chorób serca to między innymi palenie papierosów, siedzący tryb życia, podeszły wiek, występowanie chorób serca u innych członków rodziny, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, cukrzyca, otyłość oraz nadmierne spożywanie alkoholu i produktów zawierających kofeinę. Typowe objawy chorób serca Problemy z sercem najczęściej sygnalizują następujące objawy: utrzymujący się kaszel, dolegliwości odczuwane w okolicy klatki piersiowej, niepokój, zmęczenie, szybki lub nieregularny puls, a także duszności. Oto sposoby, które pozwolą ci naturalnie wesprzeć pracę serca: