Tag: Prawidłowy poziom cholesterolu

dania podnoszące cholesterol

Jak utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu?

Zdrowie i Medycyna
Cholesterol jest tłuszczem o skomplikowanej strukturze chemicznej. Powstaje w nadnerczu i rozchodzi się po organizmie wraz z pożywieniem. Jego obecność można stwierdzić w każdym niemal narządzie człowieka, w największych ilościach w pęcherzyku żółciowym, nadnerczach, mózgu oraz jajnikach. Jednak zbyt duży poziom cholesterolu w organizmie może być groźny dla zdrowia. Czytając ten artykuł dowiesz się jak utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu.
dobry i zły cholesterol

Dobry i zły cholesterol - czym się różnią?

Cholesterol
Dwóch na trzech dorosłych ma podwyższony poziom cholesterolu. Wysoki poziom cholesterolu wpływa na pracę serca i naczyń krwionośnych, a przede wszystkim zwiększa ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Wysoki poziom cholesterolu powoduje powstawanie złogów tłuszczowych, które odkładają się na wewnętrznych ściankach naczyń krwionośnych, powodując ich zatory.


Podobne porady

kredyt hipoteczny

Jakie są dodatkowe opłaty przy kupnie mieszkania?

Kredyty i Pożyczki
Prawie zawsze kupno mieszkania wiąże się z zaciągnięciem kredytu hipotecznego. To z reguły największa inwestycja finansowa w naszym życiu. Aby wybrać najkorzystniejszą ofertę, trzeba porównać nie tylko oprocentowanie kredytu. Ważne są także inne koszty okołokredytowe. Wyjaśniamy z jakimi dodatkowymi wydatkami musimy się liczyć.
czerwone krwinki

Prawdy i mity o cholesterolu

Cholesterol
Cholesterol nie cieszy się dobrą opinią, mimo iż wiele osób nie wie czym tak naprawdę jest. Na jego temat krąży bowiem wiele mitów podsycanych co roku przez kolejne reklamy suplementów diety i cudownych margaryn, które (jak obiecuje producent) mają nas uwolnić od tego zła. Jaka jest prawda? Czy cholesterol to nasz wróg, którego trzeba zwalczać za wszelką cenę? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.