Tag: Kłótnie w związku

kłótnie w związku

Jak uniknąć kłótni w związku?

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Kłótnie mogą być zdrowym i budującym elementem każdego związku. Jednak, kiedy stają się regularne i wywołane błahymi powodami, zaczynają go niszczyć. Poniżej przedstawiam kilka sposobów na unikanie niepotrzebnych kłótni w związku.
kryzys w związku

Jak ożywić związek?

Kryzysy Małżeńskie
Czy masz czasem wrażenie, że twój związek nieco się wypalił, a cała magia zaczyna znikać? Nie przejmuj się, to jeszcze nie oznacza jego końca. Wystarczy tylko nieco nad nim popracować. Przeczytaj poniższe wskazówki, podpowiemy ci jak na nowo ożywić twój związek.
przepraszam

Jak przeprosić chłopaka?

Problemy i Kłótnie
Pokłóciłaś się ze swoim chłopakiem i musisz go przeprosić? Twoje przeprosiny w dużej mierze zależą od tego, za co przepraszasz. Większe przeprosiny będą konieczne, jeżeli go zdradziłaś, niż te za to, że zostawiłaś uchylone okno w samochodzie, gdy padał deszcz (oczywiście to zależy także od tego jak bardzo on kocha swój samochód). Poniżej znajdziesz wskazówki jak przepraszać, by zwiększyć swoje szanse na uzyskanie przebaczenia.
kłótnia przedmałżeńska

Jak unikniąć kłótni przed ślubem?

Nauki Przedmałżeńskie
Sprzeczki i nieporozumienia zdarzają się w każdym związku. Przybierają na sile zwłaszcza wówczas, gdy para wchodzi w napięty okres, jakim jest narzeczeństwo. Ten artykuł opowiada o kłótniach przedmałżeńskich. Przeczytaj go, a dowiesz się, jak sobie z nimi radzić.
Zdradzający chłopak

Jak rozpoznać, że chłopak zdradza?

Kryzysy Małżeńskie
Każdy pragnie być w związku opartym na prawdziwej miłości, szczerości i zaufaniu. Niestety nie zawsze tak bywa. Dwoje ludzi może być ze sobą naprawdę szczęśliwych, gdy są sobie oddani i mają do siebie zaufanie. Związek oparty na szczerości daje dużo radości i poczucie bezpieczeństwa. Choć większość z nas pragnie bezwzględnej wierności od naszych ukochanych to niestety nie zawsze może na to liczyć. Jak zatem rozpoznać czy twój facet cię zdradza? Oto 10 sytuacji, które mogą świadczyć, że facet nie jest ci wierny.
Zakochani

Jak utrzymać związek?

Kryzysy Małżeńskie
Każdy związek ma swoje wzloty i upadki, ale są rozwiązania które pomagają utrzymać go na właściwym szlaku, kiedy dookoła są same "upadki". Niestety zbyt wiele par działa przeciwko sobie, kiedy nadchodzi ten cięższy okres. Sytuacje finansowe są główną przyczyną sprzeczek wśród par. Gniew, który powstaje podczas tych kłótni często prowadzi do innych problemów, takich jak przerwanie dobrej komunikacji, cudzołożenie, a nawet dochodzi do słownych, emocjonalnych lub fizycznych nadużywań przez jedno lub drugie, a nawet obojga partnerów. Może to być ekstremalnie toksyczne dla każdego związku i relacji partnerskiej, a nawet gorzej, jeśli kłótniom towarzyszą dzieci. Można również rozpocząć lub kontynuować cykl przemocy, która jest bardzo trudna do powstrzymania. Ale istnieje wiele sposobów, dzięki którym para może uniknąć tych ciężkich chwil, a nawet rozpadu związku, który kiedyś przecież był cudowny.
Miłośc

Jak nie ranić swojego partnera?

Rozwiązywanie Problemów w Związku
Kobiety, czasem nieświadomie ranią swojego partnera. Wynika to z tego, że często nie wiedzą co może zrobić mu przykrość. Mężczyzna nie jest twardy jak skała, która wszystko zniesie. Wobec partnera życiowego też trzeba okazać zrozumienie i czułość. Jak nie ranić swojego partnera? Dowiesz się czytając ten artykuł.
kłótnie z partnerem

Jak unikać kłótni z partnerem?

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
W każdym związku zdarzają się kłótnie. Najczęściej są one spowodowane różnicą zdań lub innym punktem widzenia na dane sprawy. Nierzadko kłótnie w związkach owocują tzw. „cichymi dniami”. Jak można tego uniknąć? Dowiesz się czytając ten artykuł.
Gniew

Jak panować nad gniewem?

Stres
Gniew to uczucie będące reakcją na działanie interpretowane jako skierowane przeciwko naszej osobie. Poprzez uczucie gniewu obraz naszej rzeczywistości jest zniekształcany. W ostatnich latach psychologowie zaczęli badać to uczucie. Opracowali oni metodę zarządzania gniewem tzw. anger management. Byli oni zmuszeni do tego ze względu na fakt, że żołnierze wracający z Iraku cierpieli na różnego rodzaju problemy psychiczne, min. PTSD czyli syndrom stresu pourazowego, depresje, myśli samobójcze. Od tego momentu zaczęto propagować tezę, że każdy żołnierz przed wyjazdem na wojnę powinien odbyć odpowiednie szkolenia i warsztaty psychologiczne aby wzmocnić psychikę i umiejętność radzenia sobie z emocjami. W tym artykule znajdziesz wskazówki na czym polega zarządzanie gniewem.
Związek, miłość

Jak uniknąć rozpadu małżeństwa?

Kryzysy Małżeńskie
Wiele z nas marzy o związku, w którym będziemy szczęśliwi aż do końca naszych dni, jednak nie zawsze jest tak pięknie. Są dobre dni i te gorsze przez które przechodzi nawet najlepiej dobrana para. Nikt oczywiście nie chce, aby jego małżeństwo się skończyło, jednak nie zawsze wiemy jak do tego nie dopuścić zanim będzie za późno. Poniżej przedstawiam 7 sposobów na uniknięcie rozpadu małżeństwa.