Tag: Czyszczenie rur sodą oczyszczoną

odpływ w zlewie

Jak udrożnić rury sodą oczyszczoną?

Drobne Naprawy Domowe
Jeśli nie wiesz jak dbać o rury odpływowe w kuchni czy w łazience to pomysł dla Ciebie. Czym można zastąpić popularnego kreta? Zwykłą sodą oczyszczoną. Stosowana regularnie świetnie poradzi sobie z utrzymaniem rur w czystości, dzięki czemu woda będzie spływać bez żadnych problemów, a żadne brzydkie zapachy nam nie zepsują pobytu w łazience.
zlew

Jak udrożnić rury sodą i octem?

Drobne Naprawy Domowe
Zdarza się to nam wszystkim. I wcale nie jest to przyjemne. Rury odpływowe w naszych łazienkach czy kuchniach wskutek ich codziennego użytkowania zapychają się, brzydko pachną i niekorzystnie wyglądają. Zamiast od razu łapać za jakiś kupiony w sklepie środek żrący, by się tego problemu pozbyć wypróbuj domowych sposobów, które działają równie dobrze, a ich opary nie są tak szkodliwe dla naszego zdrowia.
zatkany zlew

Jak udrożnić zlew domowym sposobem?

Drobne Naprawy Domowe

Jeśli zauważyłaś, że woda w zlewie wolniej spływa, a z rury słychać bulgotanie, jak najszybciej zacznij działać! Najprostszą metodą na uniknięcie problemów z odpływem jest umieszczenie w nim specjalnych sitek, zbierających na  przykład resztki jedzenia. Sitka dopasuj kolorem do zlewu. Pamiętaj, by nie wylewać do zlewu resztek płynnego tłuszczu. Osad w rurze – gwarantowany!

Domowy sposób na zatkane rury

Środki czyszczące
Zatkane rury to częsty problem. Zablokowany odpływ powoduje bardzo nieprzyjemny zapach w pomieszczeniu. Ludzie zazwyczaj do oczyszczania rur używają opartych na granulatach preparatów chemicznych. Jednak środki te są toksyczne i mogą doprowadzić do zniszczenia rur, a także uszkodzić płuca. Na szczęście istnieje naturalny środek na oczyszczenie rur.

Jak naturalnie oczyścić cerę? Przepisy na domowe scruby

Pielęgnacja cery
Soda oczyszczona nie tylko doskonale sprawdzi się w roli naturalnego preparatu przeznaczonego do wybielania firan czy skutecznego środka pozwalającego się pozbyć rozmaitych zanieczyszczeń zalegających w kuchni czy w łazience. Wykazuje też właściwości pielęgnacyjne i pozwala szybko, bezpiecznie i trwale oczyścić cerę - zwłaszcza tę wrażliwą i skłonną do podrażnień. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki, jak dokładnie jej w tym celu użyć.

Jak usunąć brzydki zapach z rur i je udrożnić? Sprawdzone sposoby

Środki czyszczące
Najczęstszymi przyczynami nieprzyjemnego zapachu dobiegającego z rur kanalizacyjnych w łazience czy kuchni są nasze codzienne nawyki. Zalegające w odpływach zlewów czy umywalek resztki jedzenia oraz włosy, stojąca woda czy pomijanie podczas sprzątania czynności udrażniania rur - to tylko niektóre z popełnianych przez nas grzechów. Podpowiadamy, jakich zasad pielęgnacyjnych się trzymać i jak przy użyciu w pełni naturalnych sposobów pozbyć się nieprzyjemnego zapachu ulatniającego się z rur i odpływów.

Jak użyć sody oczyszczonej do sprzątania?

Środki czyszczące
Gdy nadchodzi czas porządków, z pomocą przychodzą nam środki czyszczące do różnego rodzaju powierzchni. Niestety, chemiczne detergenty zawierają toksyczne substancje, które nie są obojętne dla naszego zdrowia. Wraz z innymi toksynami z otoczenia zmuszają nasz układ odpornościowy do wytężonej pracy, by usuwać szkodliwe związki z organizmu. Dlatego, by mieszkanie było bezpiecznym miejscem bez chemii, warto zastosować domowe sposoby ułatwiające sprzątanie. Idealnie nadaje się do tego soda oczyszczona, która nie dość, że jest tania i łatwo dostępna, to jeszcze ekologiczna. Sodę wykorzystujemy w kuchni jako produkt spożywczy, ale znajduje ona również szerokie zastosowanie podczas sprzątania. Świetnie neutralizuje nieprzyjemne zapachy, odświeża powierzchnie i czyści trudne do usunięcia plamy. Pomoże pozbyć się też osadu z kamienia, wybielić tkaniny i udrożnić zatkane rury. Do czego można jeszcze użyć sody oczyszczonej? Podpowiadamy.

Nietypowe zastosowania sody oczyszczonej

Środki czyszczące
Soda oczyszczona to w nomenklaturze chemicznej wodorowęglan sodu. Związek chemiczny został odkryty przez mieszkańców kolonialnej Ameryki – dodawano go do wypieków, bo stawały się bardziej puszyste. Dziś soda oczyszczona to podstawowy artykuł w niemal każdym domu. Wykorzystuje się ją w gotowaniu, codziennych porządkach, praniu, a nawet w ogrodzie. Sprawdzi się także jako środek higieny czy do pielęgnacji skóry i włosów. Jakie są nietypowe zastosowania sody oczyszczonej? Które popularne produkty możemy nią zastąpić?