Tag: Miesiączka

miesiączka

Jak przyspieszyć okres?

Zdrowie Kobiety
Nieraz zdarza się, że planujemy jakiś wyjazd lub ważną imprezę i w tym samym czasie wypada nam termin miesiączki. Starasz się wówczas za wszelką cenę przesunąć jej termin, jednak nie zawsze się to udaje. Nie ma bowiem sprawdzonego sposobu na przesuniecie okresu, ale warto skorzystać z poniższych porad.
bóle menstruacyjne

Jak złagodzić bóle menstruacyjne?

Bóle
Czy co miesiąc wijesz się z bólu, kiedy tylko dostajesz okres? Nie działają na ciebie żadne środki przeciwbólowe? A może twój żołądek ma ich już dosyć? Czy kiedykolwiek musiałaś wziąć zwolnienie ze szkoły lub z pracy, bo ból był tak silny, że nie mogłaś chodzić? Ze mną było tak jeszcze 5 lat temu. Wtedy postanowiłam zacząć testować różne metody, mające uwolnić mnie od bolesnych miesiączek. Sposoby, które opiszę poniżej, powinny złagodzić lub całkowicie uśmierzyć twoje bóle menstruacyjne.
kubek menstruacyjny, okres, krwawienie miesięczne, menstruacja, miesiączka

Jak korzystać z kubeczka menstruacyjnego?

Higiena intymna
Poprawnie używany kubek cieknie mniej niż podpaski czy tampony i jest o niebo wygodniejszy. Haczyk tkwi w słowie "poprawnie". Opanowanie kubka zajmuje więcej czasu niż nauczenie się przyklejania podpasek. Ale potem ten wysiłek procentuje.
bóle menstruacyjne

Jak poradzić sobie z bólem menstruacyjnym?

Zdrowie Kobiety
Comiesięcznie "trudne dni", są istotnie trudne nie tylko dla kobiety, ale i dla całego jej otoczenia. Dyskomfort, oraz działanie hormonów skutkują bardzo złym samopoczuciem, które może odbić się na bliskich. Może chociaż skuteczne uśmierzenie miesiączkowego bólu pomoże paniom zachować dobry humor i nastawienie, także przez te kilka dni w miesiącu.
Biegające kobiety

Jak złagodzić objawy pms poprzez ćwiczenia?

Zdrowie Kobiety

Eksperci zalecają zmianę ćwiczeń i diety jako naturalne sposoby walki z zespołem napięcia przedmiesiączkowego, czyli PMS. Przyspieszenie bicia serca może pozytywnie wpłynąć na szereg objawów napięcia przedmiesiączkowego. Od mózgu i centralnego układu nerwowego do krwi przepływającej przez żyły i tętnice, podwyższony poziom aktywności jest dobry dla Ciebie i cyklu miesięcznego.

Joga na bóle miesiączkowe

Jak złagodzić pms i bóle miesiączkowe za pomocą jogi?

Joga

Okazało się, że kilka pozycji jogi może pomóc w złagodzeniu bóli menstruacyjnych. Pozycje te mogą także pomóc ciału i umysłowi poradzić sobie ze stresem, lękiem i depresją. Dzieje się tak dlatego, że po ćwiczeniach organizm nasz robi się zrelaksowany i spokojny. Zrelaksowany umysł i ciało mogą również pomóc w łagodzeniu bólu menstruacyjnego. Aby przeciwdziałać objawom zespołu napięcia przedmiesiączkowego należy również zadbać o zdrową dietę, aby dostarczyć organizmowi wszelkich niezbędnych witamin i minerałów.

 

Podczas ćwiczeń brzuch powinien pozostać miękki i aktywny tak, aby krwawienia miesiączkowe nie były zatrzymywane. Skręty i rewersy pozycji nie należy wykonywać, ponieważ mogą one odwrócić przepływ lub wcisnąć obszar brzucha i ingerować w naturalny sposób odprowadzania płynów miesiączkowych. Oto pozycje jogi, które nadają się do łagodzenia bóli miesiączkowych:

bóle menstruacyjne

Domowe sposoby na bóle menstruacyjne

Zdrowie Kobiety
Bóle menstruacyjne są utrapieniem niejednej kobiety. Niektóre z nas podczas miesiączki odczuwają bardzo intensywne skurcze, które uniemożliwiają wykonywanie codziennych obowiązków. W wielu przypadkach tej dolegliwości towarzyszą również zawroty głowy, omdlenia oraz bóle w krzyżach. Jeśli ten problem dotyka również was na pewno wiecie, że niełatwo pozbyć się tych nieprzyjemnych objawów. Poniżej znajdziecie domowe, sprawdzone sposoby na walkę z bolesnymi bólami menstruacyjnymi.
Zdrowe odżywianie

Co jeść podczas miesiączki?·

Zdrowie Kobiety
Dolegliwości związane z miesiączką dotykają praktycznie każdą kobietę. Tak jesteśmy skonstruowane, że problem ten pojawia się, co miesiąc. Ból brzucha, zły nastrój, uczucie zmęczenia. Chciałabyś się zamknąć na te kilka dni w pokoju z dużym zapasem chipsów lub ogromną porcją lodów. Wydawałoby się, że nie ma skutecznego rozwiązania, ale może jeszcze tego nie wiesz, że możesz sobie pomóc odpowiednią dietą.
Ćwiczenia rozciągające kręgosłup

Jak łagodzić bóle menstruacyjne za pomocą ćwiczeń rozciągających?

Zdrowie Kobiety
Skurcze menstruacyjne lub bolesne miesiączki to przypadłość, z którą zmaga się większość kobiet i która polega na rytmicznym kurczeniu się macicy, po to, aby mogła ona wydalić z organizmu krew i pozostałą tkankę menstruacyjną. Skurcze są powodowane przez prostaglandyny, czyli hormony produkowane przez organizm, prowadzące do skurczów mięśni, i zazwyczaj zaczynają się na 1-2 dni przed początkiem miesiączki i następnie trwają jeszcze przez kolejne 2-4 dni. Badania wskazują, że około 50% dorosłych kobiet cierpi z powodu takiego bólu i, że prawie 90% dojrzewających dziewczynek doświadcza skurczy menstruacyjnych.
Zdrowe odżywianie

Co jeść podczas okresu?

Zdrowie Kobiety
Większość kobiet cierpi z powodu niektórych objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego, czy to występujących regularnie, czy nie. Mogą do nich należeć nastrojowość, drażliwość, depresja, skurcze, bóle głowy i wiele innych. Istnieje kilka produktów, które warto jeść, aby zminimalizować lub kompletnie usunąć wyżej wymienione objawy.