Tag: Dieta oczyszczająca z toksyn

ekologia ciała

Jak oczyścić organizm z toksyn? Dieta "Ekologia Ciała"

Diety
Donna Gates, wykładowca, autorka książek dietetycznych i konsultant żywieniowy, po wielu latach badań nad zakażeniami grzybiczymi, tzw. kandydozami, opracowała program mający na celu uwolnienie ludzkiego ciała od toksyn i przywrócenie naturalnej ochrony przed grzybami i ustrojami chorobotwórczymi. System ten jest bardzo restrykcyjny i trudny do naśladowania, ale - jak zapewnia autorka - przynosi spektakularne efekty i prowadzi do odnowy biologicznej.
zielone warzywa

Jakie warzywa na oczyszczenie organizmu?

Warzywa
Chcesz oczyścić swój organizm? Zagraj w zielone i zaopatrz swoją kuchnię w warzywa o tym właśnie kolorze. Mało kto wie, ale to właśnie zielone warzywa wspomagają oczyszczanie. Swoją barwę zawdzięczają chlorofilowi. Zawierają go znacznie więcej niż inne warzywa i owoce. Dowiedz się, dlaczego są ważne i poznaj przepisy na potrawy z nimi w roli głównej.
Oczyszczenie płuc

10 produktów pomagających oczyścić płuca

Zdrowa Dieta
Płuca są jednym z najważniejszych organów. Pracują niestrudzenie całymi dniami i nocami, pobierając i wydalając powietrze. Oddychając, pobieramy tlen oraz wydychamy dwutlenek węgla, który jest produktem ubocznym przemiany materii. Oddychanie pozwala nam także mówić oraz śpiewać. Oczyszczenie płuc pozwala na usunięcie infekcji, zmniejszenie ryzyka nowotworu, powiększenie ich pojemności oraz poprawę zdrowia dróg oddechowych. Szczególnie ważne jest to w przypadku palaczy oraz osób żyjących w miejscach, gdzie występuję zanieczyszczone powietrze. Oto najlepsze produkty i rośliny pozwalające na oczyszczenie płuc oraz wyleczenie infekcji dróg oddechowych. Płuca są bardzo ważnym organem, jednak cały czas są narażone na wdychanie szkodliwych substancji znajdujących się w powietrzu. Dlatego tak ważne jest wybieranie takich produktów, które pozwolą nam na uniknięcie chorób płuc.
okrężnica

Jak oczyścić okrężnicę za pomocą siemienia lnianego?

Medycyna Naturalna
Tak prosta czynność jak oczyszczanie okrężnicy może sprawić, że unikniemy wielu problemów zdrowotnych. Usuwanie pasożytów i śluzu z jelit, jak również resztek kału jest konieczne, ponieważ przez jelita w ciągu całego naszego życia przepływa około 360 000 kilogramów pokarmu i 30 000 litrów płynów. Spośród nich ponad 80 kilogramów to substancje toksyczne, które kumulują się w żołądku. Zanieczyszczają one krew i są przyczyną wielu chorób. Istnieje kilka objawów świadczących o zanieczyszczeniu okrężnicy, takich jak zaparcia, cukrzyca, zaburzenia metabolizmu, otyłość, artretyzm, nowotwór, kamienie nerkowe, a także problemy ze wzrokiem i problemy skórne.

Kiedy przeprowadzić oczyszczanie organizmu 9 sygnałów ostrzegawczych

Zdrowe Odżywianie
Zdrowy styl życia i zrównoważona dieta powinny być priorytetem dla każdego, kto chce utrzymać swoje ciało i umysł w dobrej kondycji. Jednakże odpowiednie odżywianie niekoniecznie będzie oznaczać, że nasz organizm pozbawiony będzie toksyn, które wpływają niekorzystnie na nasz stan zdrowia. Organizm człowieka - dzięki układowi moczowemu i układowi wydalniczemu - wyposażony jest w naturalny mechanizm oczyszczający. Pozbywa się też toksyn poprzez pocenie się. Niektóre szkodliwe substancje pozostają jednak w ciele, powodując niejednokrotnie szereg dolegliwości.

9 sygnałów ostrzegawczych
Oto 9 sygnałów ostrzegawczych świadczących o tym, że w naszym organizmie istnieje nadmiar toksyn, których należy się pozbyć tak szybko, jak to tylko możliwe: