Tag: Nicea zwiedzanie

Nicea

Co warto zobaczyć w Nicei?

Francja
Nicea to wbrew pozorom niewielkie miasto, położone w południowej części Francji, nad Lazurowym Wybrzeżem. Wybierając się w podróż do urokliwej Nicei, warto wcześniej zaplanować swoja wycieczkę. Poniżej przedstawiamy miejsca warte zobaczenia.

Nicea - co warto zobaczyć?

Atrakcje turystyczne
Osiedlali się tu artyści, Anglicy i Rosjanie Najlepszą porą, by wybrać się do Nicei, jest wiosna lub jesień. Nie ma wtedy upałów, tłumów turystów, a i ceny noclegów są niższe. Sercem miasta jest Place Massena nazwany imieniem jednego z marszałków Napoleona, urodzonego nicejczyka. Nicea, zwana Perłą Lazurowego Wybrzeża, była ulubionym kurortem zamożnych Europejczyków i artystów. Wiele lat spędził tu malarz Henri Matisse (jego muzeum znajduje się w dzielnicy Cimiez). Od kilku lat mieszkańcem Nicei jest Sławomir Mrożek. Polski pisarz na Lazurowe Wybrzeże przeprowadził się z Krakowa.


Podobne porady

Riwiera Francuska

Jak znaleźć nocleg na Francuskiej Riwierze?

Europa
Riwiera Francuska, turystyczny kurort i miejsce wypoczynkowe na południu Francji to cudowne plaże i niesamowicie dobra pogoda. Przez wieki Côte d’Azur było miejscem odwiedzanym przez sławnych i bogatych, ale to nie znaczy, że nie ma tam miejsca dla podróżnych z mniejszym budżetem.
Paryż

Co zwiedzić w Paryżu?

Francja
Paryż. Stolica Francji. Miasto zakochanych. Decydując się na podróż właśnie do jednej z największych aglomeracji państwa francuskiego, warto wcześniej odpowiednio zaplanować naszą wyprawę. Poniżej przedstawiamy, jakie miejsca powinniśmy koniecznie odwiedzić będąc w Paryżu.
wakacje w Nicei

Wycieczka do Nicei - przewodnik dla turystów

Atrakcje turystyczne
Najdroższe hotele, ekskluzywne bary i restauracje, najelegantsze butiki sławnych projektantów, kasyna – to najpiękniejsza na świecie Riwiera Francuska, znana również pod nazwą Lazurowego Wybrzeża. A jego sercem jest Nicea. Kto pożąda luksusu, w marzeniach (bądź w realu) wybiera się właśnie tam. Warto przyjechać do Nicei z całą rodziną. Poniżej znajdziecie przydatne informacje na temat tego niezwykłego miasta.

Co warto zobaczyć w Montpellier?

Francja
Jedyne w swoim rodzaju miasto zaskakuje niezwykłą architekturą. Budynki i osiedla projektowali słynni wizjonerzy sztuki. Południe Francji to nie tylko Cannes czy Saint Tropez. Region ten kryje mnóstwo turystycznych niespodzianek... Nieco oddalone od morza Montpellier to główne miasto Langwedocji, dla której charakterystyczne są bezkresne pola winogron. Ta urokliwa, choć mało znana okolica jest największym na świecie zagłębiem winiarstwa!
Honfleur - wakacje

Wycieczka do Francji - co zwiedzić w Honfleur?

Atrakcje turystyczne
Niepowtarzalną aurę francuskiej portowej mieściny pokochali i uwiecznili na płótnach impresjoniści. Podczas podróżowania po północy Francji koniecznie zajrzyj do normandzkiego miasteczka, rozsławionego przez artystów. Uwiódł ich nostalgiczny klimat starego portu nad Atlantykiem i wąskie kolorowe kamieniczki o stromych dachach. Port i plaża to częste motywy obrazów Claude'a Moneta i Eugène'a Boudina. To oni stworzyli szkołę École de Honfleur, która stała się inspiracją dla wielu impresjonistów.

Lyon - co warto zwiedzić?

Atrakcje turystyczne
Mieszkańcy Lyonu są tak dumni ze swego miasta, że nie mają kompleksów wobec paryżan. Leżący u zbiegu dwóch dużych rzek, Saony i Rodanu, Lyon jest stolicą regionu Rodan-Alpy i trzecim co do wielkości miastem Francji. Z reguły kojarzy się z jedwabiem, marionetkami i wykwintną kuchnią. Mężczyźni kojarzą pewnie słynny klub piłkarski Olympique. Bez względu jednak na zainteresowania miasto urzeka rozmaitością, połączeniem starego i nowoczesnego. To miasto stworzone zarówno dla tradycjonalistów jak i dla goniących za modami.