Tag: Zabytki chin

Chiny

Co warto zobaczyć w Chinach?

Azja
Zwłaszcza okres letni sprzyja wakacjom i urlopom. Warto dobrze wykorzystać wolny czas, wybierając się na życiową podróż do egzotycznego kraju. Niewątpliwie, krajem zasługującym na uwagę są Chiny, państwo położone w południowo - wschodniej części Azji. Jeśli zamierzamy wybrać się właśnie do tego kraju, warto wcześniej zaplanować trasę podróży. Poniżej przedstawimy miejsca, które powinniście odwiedzić zwiedzając Chiny.


Podobne porady

sushi bar

Jak jeść sushi?

Kuchnia japońska
Sushi to bardzo bardzo znana potrawa japońska. Bar w którym sprzedawane jest sushi nazywany jest "sushi-ya". Większość Japończyków jada tam każdego dnia. Sushi przygotowane jest z ryżu oraz różnych owoców morza, ryb, grzybów, warzyw. Sushi przygotowuje się na wiele sposobów jednak ryż zawsze je się z octem ryżowym.
Import towarów z Chin

Jak importować z Chin?

Handel
Import towarów z Chin jest dobrym pomysłem na biznes pod warunkiem że wiemy co importować. Importować może każdy jednak niezbędna również wiedza o rynku chińskim, znajomość zasad realizacji transakcji w handlu zagranicznym oraz oczywiście o towarze, który chcesz importować a następnie nim handlować.
wręczanie prezentów w Chinach

Jak wręczać prezenty chińczykom?

Kultura chińska
Prezenty i upominki mają bardzo ważne znaczenie w kulturze chińskiej. Spełniają one bardzo ważną rolę w budowaniu dobrych i przyjaznych relacji międzyludzkich oraz ułatwiają kontakty - również biznesowe. Dawanie prezentów jest ceremonią, której należy poświęcić bardzo dużo uwagi. Z tego powodu powinniśmy wiedzieć co i w jaki sposób należy wręczyć, aby uniknąć niemiłych sytuacji i nieporozumień.
plaża w Malezji

Jak znaleźć tanie noclegi w Malezji?

Azja
Wybierasz się do Malezji jednak nie chcesz wydawać majątku? Wbrew pozorom wyjazd do tego kraju nie jest bardzo drogi pod warunkiem, że samodzielnie znajdziesz przelot oraz nocleg.
Chińskie lampiony

Na co uważać w Chinach?

Azja
Chiny to niezwykły kraj o wyjątkowej i bardzo odmiennej od naszej kulturze, która tak fascynuje. Coraz częściej odwiedzamy Chiny turystycznie lub służbowo. Ponieważ ludzie na co dzień żyją tam według zupełnie innych zasad niż my, jadąc do Chin wypada respektować tamtejsze zwyczaje i zachowania. Na co więc zwracać szczególną uwagę?
Petra w Jordanii

8 atrakcji turystycznych w Jordanii·

Europa
Jordania jest przepięknym krajem, który koniecznie trzeba zwiedzić. Niestety kraj ten jest niedoceniany turystycznie ze względu na niestabilną sytuację polityczną w rejonie w którym się znajduje. Jordania urzeka wspaniałymi widokami, zabytkami oraz fascynującą historią i kulturą.
Riwiera Turecka

Co zobaczyć na Riwierze Tureckiej?

Azja
Coraz chętniej wypoczywamy w Turcji, w spokojnych kurortach. Jest słoneczna (przez ponad 300 dni w roku), bardzo egzotyczna, a jednocześnie, ze swoimi starymi kościołami, przypomina centrum Europy. Dlatego nie czujemy się tam obco. Zarówno miłośnicy kąpieli w Morzu Śródziemnym, jak i niepowtarzalnych górskich pejzaży z wodospadami i jaskiniami wracają zadowoleni. Co dokładnie warto zobaczyć na Riwierze Tureckiej? Dowiesz się tego z dalszej lektury.