Tag: Bagaże na lotnisku

Bagaże na lotnisku.

Jak odzyskać bagaż zagubiony na lotnisku?

Podróż samolotem
Coraz częściej korzystamy z usług linii lotniczych, zarówno wybierając się na szkolenia z pracy, spotkania biznesowe, jak i planując urlop, czy wycieczką rodzinną za granicę. Niewątpliwie, podróżowanie samolotem jest wygodne, szybkie i coraz tańsze. Niestety statystyki wykazują, że na lotniskach co roku ginie ponad 40 mln bagaży (!). Smutne, ale prawdziwe… Dlatego bardzo ważne jest, aby właściwie zarejestrować bagaż oraz bardzo dobrze go zamknąć (często do toreb dołączane są kłódeczki, które warto założyć przed oddaniem bagażu). Warto również odpowiednio oznaczyć nasz bagaż rzucającymi się w oczy naklejkami (znaki rozpoznawcze) oraz nakleić lub umieścić w specjalnej przegródce nasze imię i nazwisko, adres lub numer telefonu. Starajmy się w miarę naszych możliwości pilnować swojego bagażu na lotnisku. Jednak mimo wszelkich starań nasz bagaż może zaginąć. Jak się wówczas zachować i co należy zrobić?
10 sposobów na ułatwienie pakowania

10 prostych trików które ułatwią ci pakowanie

Pakowanie
Dla wielu z nas najgorszym etapem urlopu jest pakowanie przed wyjazdem. Nerwowe sprawdzanie czy wszystko zostało zabrane, czy o niczym nie zapomnieliście i niczego nie zabraknie może wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejsze osoby.  Od dziś możesz ułatwić sobie to zadanie, korzystając z listy 10 prostych trików. Pomogą spakować bagaż i zabezpieczyć wszystkie jego elementy. Z pewnością każdy doceni  te proste sztuczki


Podobne porady

płyny i żele w samolocie w bagażu podręcznym

Jak spakować płyny i żele do bagażu podręcznego?

Ochrona na lotnisku
Zanim przystąpisz do pakowania bagażu podręcznego do samolotu, musisz wiedzieć, że zabronione jest przewożenie luzem artykułów w płynie, paście czy w żelu. Wszystkie tego typu produkty muszą być zapakowane w przeźroczysty, szczelnie zamykany, foliowy worek (woreczki strunowe).
bagaż na lotnisku

Jak nie zgubić bagażu na lotnisku?

Podróż samolotem
Po wylądowaniu na miejscu docelowym, czekasz już przy taśmie odbioru na swoją walizkę, jednak ta nie wyjeżdża, a ty zaczynasz się coraz bardziej denerwować. Jest to jeden z najgorszych scenariuszy, jakie mogą nas spotkać na lotnisku. Podstawową zasadą jest oczywiście zabieranie najważniejszych rzeczy do bagażu podręcznego, jednak nie oznacza to przecież, że nie będziemy potrzebowali chociażby ubrań, które zostały w walizce. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby zmaksymalizować szansę na powrót bagażu w nasze ręce.