Tag: Biżuteria krok po kroku

Biżuteria zrob to sam

Jak zrobić stylowy naszyjnik?

Robienie biżuterii
Czy chcesz przy odrobinie zabawy wykonać w domu stylowy naszyjnik? Jeśli podoba ci się ten widoczny na zdjęciu, potrzebujesz jedynie trzech rzeczy! Jest bardzo efektowny i z pewnością przyciągnie spojrzenia innych. Być może jest odrobinę pracochłonny, jednak warto poświecić mu odrobinę czasu, ponieważ efekt jest zaskakujący. Poniżej znajdziecie dokładne wskazówki, które pomogą wam w jego wykonaniu i rozwieją wszystkie wasze wątpliwości.
Bransoletka z agrafek

Jak zrobić bransoletkę z agrafek?·

Robienie biżuterii
Kiedy za oknem szaro i ponuro, a krople deszczu spływają po szybach to najlepsza okazja do zrobienia czegoś na co nie mamy zazwyczaj czasu. Na takie dni proponuje wam zrobienie bransoletki z agrafek. Wygląda bardzo oryginalnie i cieszy oko. Samodzielnie wykonana biżuteria może być świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam w zrobieniu modnej bransoletki.
Modny naszyjnik

Jak zrobić fajny naszyjnik?·

Robienie biżuterii
Jeśli podoba ci się połączenie błękitu ze złotem, oto pomysł na naszyjnik dla ciebie. Do jego wykonania potrzebujesz kilku guzików i koralików w tych właśnie kolorach. Musisz też przeznaczyć na jego tworzenie trochę czasu (3-4 godziny), ale nie jest to trudny proces a końcowy efekt jest naprawdę opłacalny. Ponieważ naszyjnik ten ma kształt śliniaczka, jest wyjątkowo oryginalny i przyciągający uwagę. Oto czego potrzebujesz:
Bransoletka z kaset

Jak zrobić bransoletkę ze starych kaset?

Robienie biżuterii
W dobie odtwarzaczy mp3 mało kto kupuje kasety magnetofonowe, choć i takich kolekcjonerów nie brakuje. Jeśli masz w domu kasety, których nie słuchasz, możesz je w bardzo praktyczny sposób wykorzystać: zrobić z nich industrialną bransoletkę!
Kolczyki z piórami

Jak zrobić kolczyki z piórami?·

Robienie biżuterii
Nie zgadniesz, ile czasu potrzeba do wykonania widocznych na zdjęciu kolczyków z piór. Jedyne 15 minut, a efekt piorunujący! Jeśli masz ochotę na odrobinę zabawy przy ich tworzeniu, oto czego potrzebujesz:
Naszyjnik z tkaniny.

Jak wykonać gałgankowy naszyjnik?

Robienie biżuterii
Obecnie coraz popularniejsze są kolorowe naszyjniki oraz bransoletki wykonane z różnego rodzaju materiałów (najczęściej z bawełny lub filcu). Niestety, również wzrasta cena oryginalnej biżuterii, która często nie jest adekwatna do rzeczywistej wartości danego naszyjnika. Na szczęście, możemy same wykonać wspaniały naszyjnik, w wymarzonych kolorach, naprawdę tanim lub nawet żadnym kosztem... Poniżej przedstawiam jak samemu wykonać nietuzinkowy naszyjnik gałgankowy z ozdobą filcową.
Spinka do włosów z filcu zrób to sam

Jak zrobić spinkę do włosów z filcu?

Robienie biżuterii
Filc jest materiałem o dużym potencjale, z którego obecnie można zrobić niemal wszystko. Spinki z filcu stanowią niebanalny i oryginalny dodatek do każdej stylizacji. Są bardzo proste w wykonaniu i nie wymagają wiele wysiłku. Wystarczy, że na ich zrobienie poświecisz jedynie piętnaście minut. Doskonale prezentują się na włosach i na pewno przyciągną niejedno spojrzenie. Poniżej znajdziecie instrukcje, które pomogą wam zrobić przepiękne spinki w kształcie wiatraczków.
Naszyjnik z łańcucha

Jak zrobić naszyjnik z łańcucha?

Robienie biżuterii
Robienie biżuterii może przynieść na prawdę wiele radości, szczególnie jeśli jesteś osobą kreatywną i interesujesz się modą. Poniżej przedstawiam projekt naszyjnika z łańcucha - może akurat cię zainspiruje.
Naszyjnik z wstążki

Jak zrobić naszyjnik z wstążki?

Robienie biżuterii
Aby nieco odmienić swój wygląd wystarczy tylko wstążka, kilka drewnianych koralików i umiejętność zaplatania warkocza. Poniżej pomysł na ciekawy naszyjnik.
Naszyjnik z guzików

Jak zrobić naszyjnik z guzików?·

Robienie biżuterii
Jeśli masz sporo różnych, pojedynczych guzików i nie wiesz jak je wykorzystać to poniżej przedstawiam instrukcję na zrobienie z nich pięknych naszyjników. Oczywiście dobór guzików i ich kolorów zależy wyłącznie od twoich upodobań!