Tag: Przeczyszczenie domowe sposoby

lewatywa

Jak zrobić lewatywę?

Choroby Układu Pokarmowego
Lewatywę stosuje się w rozmaitych celach, głównym jest oczywiście wypróżnienie. Może być ona stosowana również jako zabieg leczniczy lub odżywczy, uzależnione jest to od zastosowanej mieszanki. Poniżej znajdziesz podstawowe wskazówki jak samodzielnie wykonać lewatywę.


Podobne porady

zaparcie

Domowe sposoby na zaparcia

Choroby Układu Pokarmowego
Zaparcia są skutkiem niewłaściwych nawyków żywieniowych, częstego spożywania fast foodów, smażonego jedzenia, niedostatecznej ilości warzyw w diecie, picia zbyt małej ilości wody, czyli wszystkiego, co prowadzi do problemów z trawieniem i wydalaniem. Zaparciom można zapobiegać stosując naturalne, domowe sposoby. Oto niektóre z nich:
Zaparcia

Jak pozbyć się zaparć?

Dolegliwości w ciąży
Przyczyną zaparcia może być nieprawidłowy sposób odżywiania się, jedzenie zbyt małej ilości produktów zawierających błonnik czy picie niewystarczającej ilości płynów. Na zaparcia ma też wpływ niska aktywność fizyczna, stres, ciąża, jak również przyjmowanie niektórych leków. Poniżej przedstawiam sposoby na pozbycie się zaparć.
zaparcia

Jak walczyć z zaparciami?

Choroby Układu Pokarmowego
Zaparcia to bardzo nieprzyjemna dolegliwość. Istnieje wiele środków farmakologicznych, które rozwiązują ten problem. Co jeśli tabletki nie pomagają? Jak radzić sobie z zaparciami domowymi sposobami? Poniżej znajdziesz kilka porad.
zaparcia

Jak wyleczyć zaparcia?

Zaburzenia Przemiany Materii
Zaparcia to dość często spotykana dolegliwość w dzisiejszych czasach. Problemy z wypróżnianiem należą do najczęściej spotykanych dolegliwości układu pokarmowego. Według statystyk na zaparcia cierpi co druga kobieta oraz co czwarty mężczyzna. Zaparcia mogą występować zarówno u osób zdrowych, jak i u osób, które mają problemy zdrowotne. Z czego to wynika? Przyczyn może być wiele. Począwszy od złego odżywiania, skończywszy na chorobie nowotworowej przewodu pokarmowego. Problemy z wypróżnianiem są wciąż dość krępującą i wstydliwą sprawą dla pacjenta. Jednak nie należy się tego wstydzić. Wiele osób cierpi na tą dolegliwość. Przede wszystkim powinniśmy kierować się naszym dobrem. W poniższym artykule znajdziesz informacje, które pomogą ci pozbyć się problemu z zaparciami. Pamiętaj jednak, że nie jest to równoznaczne z poradą lekarza. Najpierw wyeliminuj ryzyko chorób przewodu pokarmowego, a następnie zacznij stosować porady.
środki przeczyszczające

Jak wybrać odpowiedni środek przeczyszczający?

Choroby Układu Pokarmowego
W przytłaczającej większości przypadków, przyczyną zaparć jest niewłaściwy sposób odżywania, otyłość, brak wysiłku fizycznego. Duże znaczenie ma również przyzwyczajenie pacjenta do regularnego oddawania stolca. Zaparć nie można lekceważyć. Na rynku dostępny jest cały szereg środków przeczyszczających. Jeśli nie wiesz jaki rodzaj środka przeczyszczającego wybrać- ten artykuł jest dla Ciebie!
Poród - prawdy i mity

Poród - prawdy i mity

Poród
Słyszysz szpitalne opowieści koleżanek, które niedawno zostały mamami i robi ci się słabo ze strachu? Nie martw się! Twój poród na pewno będzie wyglądał lepiej, niż podpowiada ci to wyobraźnia. Komplikacje czy nieprzyjemne historie na porodówkach zdarzają się rzadko. Mimo to właśnie o nich inne mamy najchętniej opowiadają. Dlatego im bliżej do porodu, tym większy odczuwasz niepokój. Jednak ten Wielki Dzień nie musi wcale przypominać koszmaru. Przeciwnie – może ci przynieść wiele pozytywnych emocji. Przecież wtedy przywitasz na świecie swoje ukochane dziecko! Jeśli ta myśl cię nie krzepi i nadal się zamartwiasz, przeczytaj ten tekst. Obalamy w nim najczęstsze porodowe mity.
zaparcia problemy

Domowe sposoby na zaparcia

Choroby Układu Pokarmowego
Problemy z wypróżnianiem są tematem, którego raczej staramy się unikać w codziennych rozmowach. Prędzej podzielisz się spostrzeżeniami na temat męczącego cię bólu gardła niż tym, że od 5 dni nie robiłaś kupy. Jednakże, zaparcia nie są powodem do wstydu i jeśli ci dokuczają (a każdy z nas miał z nimi problem) to dobrze wiesz, że nie ma się z czego śmiać. Zanim pobiegniesz do apteki po środek przeczyszczający (który bardzo często pogarsza sytuację) spróbuj prostych domowych sposobów na pozbycie się problemu i zapobiegnięcie jego nawrotom.