Tag: Przeczyszczenie natychmiastowe

lewatywa

Jak zrobić lewatywę?

Choroby Układu Pokarmowego
Lewatywę stosuje się w rozmaitych celach, głównym jest oczywiście wypróżnienie. Może być ona stosowana również jako zabieg leczniczy lub odżywczy, uzależnione jest to od zastosowanej mieszanki. Poniżej znajdziesz podstawowe wskazówki jak samodzielnie wykonać lewatywę.


Podobne porady

zaparcia

Jak leczyć zaparcia?

Choroby Układu Pokarmowego
Zaparcia to problemy z oddawaniem stolca. Z pozoru wydają się one niegroźne, ale w rzeczywistości mogą być bardzo nieprzyjemne i groźne dla zdrowia. Częste zaparcia mogą doprowadzić do poważnych schorzeń jelita grubego, żylaków odbytu a w skrajnych wypadkach nawet do powstania choroby nowotworowej. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak leczyć zaparcia.
zaparcie

Domowe sposoby na zaparcia

Choroby Układu Pokarmowego
Zaparcia są skutkiem niewłaściwych nawyków żywieniowych, częstego spożywania fast foodów, smażonego jedzenia, niedostatecznej ilości warzyw w diecie, picia zbyt małej ilości wody, czyli wszystkiego, co prowadzi do problemów z trawieniem i wydalaniem. Zaparciom można zapobiegać stosując naturalne, domowe sposoby. Oto niektóre z nich:
Zaparcia

Jak pozbyć się zaparć?

Dolegliwości w ciąży
Przyczyną zaparcia może być nieprawidłowy sposób odżywiania się, jedzenie zbyt małej ilości produktów zawierających błonnik czy picie niewystarczającej ilości płynów. Na zaparcia ma też wpływ niska aktywność fizyczna, stres, ciąża, jak również przyjmowanie niektórych leków. Poniżej przedstawiam sposoby na pozbycie się zaparć.
zaparcie

Jak sobie radzić z zaparciami?

Zaburzenia Przemiany Materii
Zaparcia należą do najczęstszych zaburzeń związanych z przewodem pokarmowym. Jest to dość nieprzyjemne oraz irytujące doświadczenie. Czasami może wywoływać ból a także prowadzić do poważniejszych dolegliwości. Mogą być również objawem innej dolegliwości. Co zrobić gdy nie możesz pozbyć się zaparć? Wypróbuj poniższe wskazówki.
zaparcia

Jak wyleczyć zaparcia?

Zaburzenia Przemiany Materii
Zaparcia to dość często spotykana dolegliwość w dzisiejszych czasach. Problemy z wypróżnianiem należą do najczęściej spotykanych dolegliwości układu pokarmowego. Według statystyk na zaparcia cierpi co druga kobieta oraz co czwarty mężczyzna. Zaparcia mogą występować zarówno u osób zdrowych, jak i u osób, które mają problemy zdrowotne. Z czego to wynika? Przyczyn może być wiele. Począwszy od złego odżywiania, skończywszy na chorobie nowotworowej przewodu pokarmowego. Problemy z wypróżnianiem są wciąż dość krępującą i wstydliwą sprawą dla pacjenta. Jednak nie należy się tego wstydzić. Wiele osób cierpi na tą dolegliwość. Przede wszystkim powinniśmy kierować się naszym dobrem. W poniższym artykule znajdziesz informacje, które pomogą ci pozbyć się problemu z zaparciami. Pamiętaj jednak, że nie jest to równoznaczne z poradą lekarza. Najpierw wyeliminuj ryzyko chorób przewodu pokarmowego, a następnie zacznij stosować porady.
Poród - prawdy i mity

Poród - prawdy i mity

Poród
Słyszysz szpitalne opowieści koleżanek, które niedawno zostały mamami i robi ci się słabo ze strachu? Nie martw się! Twój poród na pewno będzie wyglądał lepiej, niż podpowiada ci to wyobraźnia. Komplikacje czy nieprzyjemne historie na porodówkach zdarzają się rzadko. Mimo to właśnie o nich inne mamy najchętniej opowiadają. Dlatego im bliżej do porodu, tym większy odczuwasz niepokój. Jednak ten Wielki Dzień nie musi wcale przypominać koszmaru. Przeciwnie – może ci przynieść wiele pozytywnych emocji. Przecież wtedy przywitasz na świecie swoje ukochane dziecko! Jeśli ta myśl cię nie krzepi i nadal się zamartwiasz, przeczytaj ten tekst. Obalamy w nim najczęstsze porodowe mity.
zaparcia

Najczęstsze przyczyny zaparć

Choroby Układu Pokarmowego
Zaparcia to uciążliwa dolegliwość, która dotyka coraz większą grupę ludzi. Powodów jest mnóstwo, nieprawidłowa dieta, zły styl życia i inne. Bez względu na powody, komfort naszego życia jest bardzo obniżony. Co więc zrobić, aby poprawić swoją sytuację? Najważniejsze jest poznanie powodu dolegliwości. Dzięki temu możesz z powodzeniem zapobiegać występowaniu zaparć. Jakie są najczęstsze powody?