Tag: Przeczyszczenie natychmiastowe

lewatywa

Jak zrobić lewatywę?

Choroby Układu Pokarmowego
Lewatywę stosuje się w rozmaitych celach, głównym jest oczywiście wypróżnienie. Może być ona stosowana również jako zabieg leczniczy lub odżywczy, uzależnione jest to od zastosowanej mieszanki. Poniżej znajdziesz podstawowe wskazówki jak samodzielnie wykonać lewatywę.


Podobne porady

zaparcia

Jak leczyć zaparcia?

Choroby Układu Pokarmowego
Zaparcia to problemy z oddawaniem stolca. Z pozoru wydają się one niegroźne, ale w rzeczywistości mogą być bardzo nieprzyjemne i groźne dla zdrowia. Częste zaparcia mogą doprowadzić do poważnych schorzeń jelita grubego, żylaków odbytu a w skrajnych wypadkach nawet do powstania choroby nowotworowej. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak leczyć zaparcia.
zaparcia

Jak unikać zaparć?

Choroby Układu Pokarmowego
Zaparcia są uciążliwą dolegliwością, której mogą towarzyszyć bóle głowy, uczucie ociężałości i dyskomfortu psychicznego. Ich główną przyczyną są złe nawyki żywieniowe oraz siedzący tryb życia. Najczęściej wystarczy jednak wyeliminować błędy dietetyczne, a zwiększyć aktywność życiową i problemy z zaparciami znikają.
Zaparcia

Jak pozbyć się zaparć?

Dolegliwości w ciąży
Przyczyną zaparcia może być nieprawidłowy sposób odżywiania się, jedzenie zbyt małej ilości produktów zawierających błonnik czy picie niewystarczającej ilości płynów. Na zaparcia ma też wpływ niska aktywność fizyczna, stres, ciąża, jak również przyjmowanie niektórych leków. Poniżej przedstawiam sposoby na pozbycie się zaparć.
zaparcia

Jak walczyć z zaparciami?

Choroby Układu Pokarmowego
Zaparcia to bardzo nieprzyjemna dolegliwość. Istnieje wiele środków farmakologicznych, które rozwiązują ten problem. Co jeśli tabletki nie pomagają? Jak radzić sobie z zaparciami domowymi sposobami? Poniżej znajdziesz kilka porad.
zaparcia

Jak wyleczyć zaparcia?

Zaburzenia Przemiany Materii
Zaparcia to dość często spotykana dolegliwość w dzisiejszych czasach. Problemy z wypróżnianiem należą do najczęściej spotykanych dolegliwości układu pokarmowego. Według statystyk na zaparcia cierpi co druga kobieta oraz co czwarty mężczyzna. Zaparcia mogą występować zarówno u osób zdrowych, jak i u osób, które mają problemy zdrowotne. Z czego to wynika? Przyczyn może być wiele. Począwszy od złego odżywiania, skończywszy na chorobie nowotworowej przewodu pokarmowego. Problemy z wypróżnianiem są wciąż dość krępującą i wstydliwą sprawą dla pacjenta. Jednak nie należy się tego wstydzić. Wiele osób cierpi na tą dolegliwość. Przede wszystkim powinniśmy kierować się naszym dobrem. W poniższym artykule znajdziesz informacje, które pomogą ci pozbyć się problemu z zaparciami. Pamiętaj jednak, że nie jest to równoznaczne z poradą lekarza. Najpierw wyeliminuj ryzyko chorób przewodu pokarmowego, a następnie zacznij stosować porady.
zaparcia

Najczęstsze przyczyny zaparć

Choroby Układu Pokarmowego
Zaparcia to uciążliwa dolegliwość, która dotyka coraz większą grupę ludzi. Powodów jest mnóstwo, nieprawidłowa dieta, zły styl życia i inne. Bez względu na powody, komfort naszego życia jest bardzo obniżony. Co więc zrobić, aby poprawić swoją sytuację? Najważniejsze jest poznanie powodu dolegliwości. Dzięki temu możesz z powodzeniem zapobiegać występowaniu zaparć. Jakie są najczęstsze powody?

Niezawodne sposoby na zaparcia

Odżywianie
Statystyki dowodzą, że około 30 procent Polaków cierpi na zaparcia. Ta przykra dolegliwość dotyka niestety coraz młodsze osoby. Chcąc szybko sobie pomóc, sięgamy po środki przeczyszczające, które - niestety - przynoszą ulgę tylko na chwilę. By raz na zawsze pozbyć się zaparć, musimy być gotowi na kilka poświęceń. Podpowiadamy, co robić, by wygrać z tą dokuczliwą dolegliwością.