Tag: Przeczyszczenie natychmiastowe

lewatywa

Jak zrobić lewatywę?

Choroby Układu Pokarmowego
Lewatywę stosuje się w rozmaitych celach, głównym jest oczywiście wypróżnienie. Może być ona stosowana również jako zabieg leczniczy lub odżywczy, uzależnione jest to od zastosowanej mieszanki. Poniżej znajdziesz podstawowe wskazówki jak samodzielnie wykonać lewatywę.


Podobne porady

zaparcia

Jak unikać zaparć?

Choroby Układu Pokarmowego
Zaparcia są uciążliwą dolegliwością, której mogą towarzyszyć bóle głowy, uczucie ociężałości i dyskomfortu psychicznego. Ich główną przyczyną są złe nawyki żywieniowe oraz siedzący tryb życia. Najczęściej wystarczy jednak wyeliminować błędy dietetyczne, a zwiększyć aktywność życiową i problemy z zaparciami znikają.
Zaparcia

Jak pozbyć się zaparć?

Dolegliwości w ciąży
Przyczyną zaparcia może być nieprawidłowy sposób odżywiania się, jedzenie zbyt małej ilości produktów zawierających błonnik czy picie niewystarczającej ilości płynów. Na zaparcia ma też wpływ niska aktywność fizyczna, stres, ciąża, jak również przyjmowanie niektórych leków. Poniżej przedstawiam sposoby na pozbycie się zaparć.
zaparcia

Jak walczyć z zaparciami?

Choroby Układu Pokarmowego
Zaparcia to bardzo nieprzyjemna dolegliwość. Istnieje wiele środków farmakologicznych, które rozwiązują ten problem. Co jeśli tabletki nie pomagają? Jak radzić sobie z zaparciami domowymi sposobami? Poniżej znajdziesz kilka porad.
zaparcia

Jak wyleczyć zaparcia?

Zaburzenia Przemiany Materii
Zaparcia to dość często spotykana dolegliwość w dzisiejszych czasach. Problemy z wypróżnianiem należą do najczęściej spotykanych dolegliwości układu pokarmowego. Według statystyk na zaparcia cierpi co druga kobieta oraz co czwarty mężczyzna. Zaparcia mogą występować zarówno u osób zdrowych, jak i u osób, które mają problemy zdrowotne. Z czego to wynika? Przyczyn może być wiele. Począwszy od złego odżywiania, skończywszy na chorobie nowotworowej przewodu pokarmowego. Problemy z wypróżnianiem są wciąż dość krępującą i wstydliwą sprawą dla pacjenta. Jednak nie należy się tego wstydzić. Wiele osób cierpi na tą dolegliwość. Przede wszystkim powinniśmy kierować się naszym dobrem. W poniższym artykule znajdziesz informacje, które pomogą ci pozbyć się problemu z zaparciami. Pamiętaj jednak, że nie jest to równoznaczne z poradą lekarza. Najpierw wyeliminuj ryzyko chorób przewodu pokarmowego, a następnie zacznij stosować porady.
środki przeczyszczające

Jak wybrać odpowiedni środek przeczyszczający?

Choroby Układu Pokarmowego
W przytłaczającej większości przypadków, przyczyną zaparć jest niewłaściwy sposób odżywania, otyłość, brak wysiłku fizycznego. Duże znaczenie ma również przyzwyczajenie pacjenta do regularnego oddawania stolca. Zaparć nie można lekceważyć. Na rynku dostępny jest cały szereg środków przeczyszczających. Jeśli nie wiesz jaki rodzaj środka przeczyszczającego wybrać- ten artykuł jest dla Ciebie!
herbatka na zaparcia

Ziołowe sposoby na zaparcia

Choroby Układu Pokarmowego
O zaparciu mówimy, gdy wypróżnienia mają miejsce rzadziej, niż 3 razy w tygodniu. Lekarze podkreślają, że podstawowym środkiem zaradczym jest zmiana diety. Przede wszystkim postarajmy się, by zawierała więcej błonnika. Zapewnią go świeże warzywa i owoce oraz produkty zbożowe z pełnego ziarna. Pamiętajmy, by pić dużo niegazowanej wody (jest konieczna, by błonnik działał właściwie). Przy zaparciach bardzo pomogą nam też zioła. W przeciwieństwie do syntetycznych środków przeczyszczających nie uzależniają i mogą być stosowane nawet przez długi czas.
zaparcia

Najczęstsze przyczyny zaparć

Choroby Układu Pokarmowego
Zaparcia to uciążliwa dolegliwość, która dotyka coraz większą grupę ludzi. Powodów jest mnóstwo, nieprawidłowa dieta, zły styl życia i inne. Bez względu na powody, komfort naszego życia jest bardzo obniżony. Co więc zrobić, aby poprawić swoją sytuację? Najważniejsze jest poznanie powodu dolegliwości. Dzięki temu możesz z powodzeniem zapobiegać występowaniu zaparć. Jakie są najczęstsze powody?