Tag: Ratowanie tonącego pod lodem

ratowanie tonącego

Jak pomóc osobie tonącej?

Pierwsza Pomoc
Gdy człowiek się topi, woda dostaje się do jego górnych dróg oddechowych wypychając stamtąd powietrze. Następuje kurcz mięśni, który powoduje zamknięcie wejścia tchawicy, a w konsekwencji zatrzymanie oddychania. Do utonięcia może wystarczyć tylko chwila nieuwagi. Jeśli nie wiesz jak pomóc osobie, która się topi- ten artykuł jest dla Ciebie!


Podobne porady

depresja

Jak pomóc osobie w depresji?

Depresje
Depresja może dopaść każdego z nas. Często staramy się pomóc osobie, znajdującej się w takim stanie, jednak nie zawsze nam to się udaje. Jest to dla nas bolesne i frustrujące. Ludzie popadają w depresję, ponieważ stawiają przed sobą zbyt duże wymagania, którym później nie mogą sprostać. Zaniedbują swoich bliskich, są zbyt pochłonięci własnym bólem. W stanie depresji mogą targnąć się na swoje życie, jedzą zbyt dużo lub zbyt mało, topią smutek w alkoholu lub sięgają po narkotyki - wszystko po to by pozbyć się bólu. Jeśli troszczysz się o kogoś, kto jest w depresji przeczytaj poniższe wskazówki. Dowiesz się jak pomóc.
uzależnienie

Jak pomóc osobie uzależnionej?

Uzależnienie od Leków
Różnego rodzaju uzależnienia to plaga w dzisiejszych czasach. Nie jest trudno wpaść w uzależnienie. Gorzej jest z niego wyjść. Jakie są czynniki wpływające na podatność do uzależnień? Jest ich wiele i każdy jest bardzo ważny. Można powiedzieć, że życie kształtuje nas na różne sposoby. Daje nam różne prezenty niekiedy upragnione a niekiedy niechciane. To wszystko wpływa na naszą psychikę i zdolność do asertywnego myślenia. Gdy nasza przeszłość nie może być oparciem psychicznym w teraźniejszości pojawia się problem. Gdzie mam szukać ukojenia? Takie osoby metodą prób i błędów znajdują rozwiązanie. Przeważnie najłatwiejsze czyli ucieczka w nałóg. Złagodzenie bólu psychicznego. Co zrobić by pomóc osobie uzależnionej?
agorafobia

Jak pomóc osobie cierpiącej na agorafobię?

Ataki Paniki
Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach coraz więcej jest dysfunkcji lękowych. Można słyszeć o coraz to nowszych fobiach. Jedną z nich jest agorafobia. Została ona zdiagnozowana po raz pierwszy dość dawno temu, jednakże mało kto zdaje sobie sprawę, na czym polega to zaburzenie oraz jak można je pokonać. Można powiedzieć, że fobie to produkt uboczny wcześniejszych, często traumatycznych wydarzeń. Fobia jest definiowana jako zaburzenie nerwicowe, które może trwać tymczasowo bądź długotrwale. Udowodniono, że 99% ludzi cierpi na różnego rodzaju zaburzenia nerwicowe (fobie, lęki). Z tego powodu powiedzenie, że każdy z nas ma jakąś chorobę psychiczną, nabiera nowego znaczenia. Niektórzy cierpią z tego powodu w mniejszym, a inni w większym stopniu. Jednak w tym artykule skupimy się głównie na agorafobii.
Otwarta książka

Jaką książkę warto kupić bliskiej osobie?

Prezenty na Urodziny
Książka jest klasycznym prezentem od wielu lat. Jednak bardzo łatwo jest „nie trafić” z prezentem w oczekiwania obdarowanego. Jest łatwy sposób żeby uniknąć takiej kłopotliwej sytuacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj!
jąkanie się

Jak pomóc osobie, która się jąka?

Zaburzenia Lękowe
Jąkanie się jest zakłóceniem płynności mowy na tle nerwowym i emocjonalnym. Osoba, która się jąka, odczuwa przymus powtarzania albo wydłużania pierwszych sylab lub samogłosek, mimo, że jest w stanie bezbłędnie wymawiać poszczególne głoski. Trudność stwarza także wymawianie słów zaczynających się na spółgłoski: b, p, s, t, m, g. W większości przypadków jąkanie rozpoczyna się w dzieciństwie i jest częstsze u chłopców. Jąkanie może przybrać formy od lekkich do bardzo ciężkich, może być jedynie stanem przejściowym albo też trwałym. Czytając ten artykuł dowiesz się jak pomóc osobie jąkającej się.
anoreksja

Jak pomóc osobie z zaburzeniami odżywiania?

Choroby Psychiczne
Jeśli wiesz już, że twoje dziecko lub inna bliska ci osoba cierpi na zaburzenia odżywiania (więcej na ten temat znajdziesz tutaj), czas podjąć stosowne kroki, by jej pomóc. Anoreksja, czy bulimia prawie nigdy nie mijają samoistnie. Potrzebne jest wsparcie ze strony rodziny oraz profesjonalna terapia. Więcej wskazówek poznasz podczas dalszej lektury.
Uważaj na słowa

Czego nie mówić osobie w depresji

Depresja
Kontakt z przyjacielem lub kimś z rodziny cierpiącym na depresję może być doświadczeniem ciężkim i frustrującym. Bez względu na to jak bardzo chciałbyś pomóc, czasem lepiej się wycofać i dać choremu trochę czasu. Niestety z chęci pomocy lub ze zwykłej frustracji pogarszasz tylko całą sytuację. Poniżej znajduje się kilka rzeczy, których nie powinieneś mówić osobie cierpiącej na depresję.