Tag: Pelargonia rozmnażanie

pelargonia

Jak pielęgnować pelargonie?

Rośliny balkonowe
Pelargonia, często nazywana geranium to rośliny zimotrwałe najczęściej uprawiane w ogrodzie. Wszystkie odmiany pelargonii potrzebują dużo światła i słońca. Pelargonie zwisające często sadzimy w skrzynkach balkonowych lub wiszących koszykach. Możemy je uprawiać również na parapecie, przy podpórce lub rozpięte na kratce.


Podobne porady

Pelargonia Wielokwiatowa

Jak pielęgnować pelargonie wielokwiatowe?

Rośliny doniczkowe
Pelargonie wielkokwiatowe występują w formie stojącej i wiszącej. Są to typowe kwiaty doniczkowe, które dobrze rosną na balkonach. Jeżeli odpowiednio zadbamy o tą roślinę będzie miał ona mnóstwo świeżo pachnących kwiatów. Poniżej znajdziesz instrukcję jak to zrobić.
Sadzenie bratków

Jak sadzić bratki?

Kwiaty w Ogrodzie
Bratki są jednymi z najpopularniejszych kwiatów zdobiących parki i ogrody. Są to rośliny dwuletnie, jednak należy wiedzieć, że te kwitnące kupione w sklepach ogrodniczych mają już 1 rok. Bratki pięknie się prezentują wśród bylin, krzewów, na rabatach i kwietnikach.
pelargonia

Jak nawozić pelargonie?

Ozdobne
Pelargonie to jedne z najbardziej popularnych roślin ozdobnych. Szczególnie pięknie wyglądają pelargonie bluszczolistne zwisające z balkonów lub parapetów. Poniżej dowiesz się jak nawozić te rośliny, by zapewnić im prawidłowy rozwój i wspomóc kwitnienie.
agapant

Agapant afrykański - uprawa, pielęgnacja

Kwiaty
Agapant afrykański, zwany też lilią egipską, zachwyca pięknymi, kulistymi kwiatostanami. Nic dziwnego, że staje się coraz bardziej popularny u nas, w Polsce. Ta wspaniała roślina kwitnie od lipca do września. Jako że pochodzi z gorącej Afryki, lubi ciepło, a zimne temperatury mogą jej bardzo zaszkodzić. Tylko niektóre mieszańce mogą zimować pod przykryciem na rabatach kwiatowych. Poznaj podstawy uprawy i pielęgnacji tej rośliny.
gwiazdnica pospolita

Jakie właściwości i zastosowanie posiada gwiazdnica pospolita?

Kwiaty
Gwiazdnica pospolita to delikatna roślina, łatwa do zignorowania. Jej długie cienkie łodygi z maleńkimi kwiatami rosną wszędzie. Uważana jest przez wielu za chwast. Dawniej gwiazdnicę wykorzystywano w celach leczniczych. Wykazuje działanie przeciwzapalne, antybakteryjne oraz wykrztuśne. Poznaj jej niesamowite właściwości i dowiedz się gdzie możesz ją wykorzystać.
portulaka warzywna

Jakie właściwości posiada portulaka warzywna?

Kwiaty
Jeśli zauważysz tę roślinę na swoim podwórku, nie spiesz się z jej wyrwaniem. Portulaka jest dobrze znana ogrodnikom. Trzeba być bardzo wytrwałym, by się jej pozbyć. Jej pędy są niezwykle silne i roślina może żyć nawet 25 lat. Okazuje się, że portulaka posiada niezwykłe właściwości. To grzech ich nie wykorzystać.
geranium właściwości

Jakie właściwości lecznicze posiada geranium?

Alternatywne Remedia
Pelargonia, geranium to roślina, która wcześniej była uznawana za kwiat arystokracji. Jej wspaniałe bujne kwiaty i jasny kolor są ozdobą każdego domu. Geranium to nie tylko piękny kwiat. Jej właściwości lecznicze są nie do przeceniania. Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się jakie właściwości posiada ta mało wymagająca roślina.