Tag: Pelargonia uprawa

pelargonia

Jak pielęgnować pelargonie?

Rośliny balkonowe
Pelargonia, często nazywana geranium to rośliny zimotrwałe najczęściej uprawiane w ogrodzie. Wszystkie odmiany pelargonii potrzebują dużo światła i słońca. Pelargonie zwisające często sadzimy w skrzynkach balkonowych lub wiszących koszykach. Możemy je uprawiać również na parapecie, przy podpórce lub rozpięte na kratce.
pelargonia

Jak pielęgnować pelargonię rabatową?

Kwiaty w Ogrodzie
Pelargonia jest to kwiat łatwy w uprawie i jeden z najpopularniejszych roślin doniczkowych. Kwitnie obficie do późnej jesieni. Kwiaty pelargonii są koloru różowego, czerwonego, białego, łososiowego, purpurowego, bywają też dwukolorowe. Roślina ładnie się prezentuje na parapetach, balkonach, tarasach, a także na rabatach.
pelargonia

Jak nawozić pelargonie?

Ozdobne
Pelargonie to jedne z najbardziej popularnych roślin ozdobnych. Szczególnie pięknie wyglądają pelargonie bluszczolistne zwisające z balkonów lub parapetów. Poniżej dowiesz się jak nawozić te rośliny, by zapewnić im prawidłowy rozwój i wspomóc kwitnienie.
pelargonie

Jak uprawiać pelargonie?

Kwiaty
Mogą się dumnie piąć lub opadać kaskadami z balkonów. Lubimy je za łatwość uprawy, długie kwitnienie i odporność na choroby. Pelargonie dobrze znoszą wszelkie niedogodności pogodowe. Ich kwiaty królują na naszych balkonach i tarasach od wiosny aż do przymrozków. Przeczytaj artykuł i dowiedz się podstawowych informacji na temat uprawy pelargonii.


Podobne porady

Pelargonia Wielokwiatowa

Jak pielęgnować pelargonie wielokwiatowe?

Rośliny doniczkowe
Pelargonie wielkokwiatowe występują w formie stojącej i wiszącej. Są to typowe kwiaty doniczkowe, które dobrze rosną na balkonach. Jeżeli odpowiednio zadbamy o tą roślinę będzie miał ona mnóstwo świeżo pachnących kwiatów. Poniżej znajdziesz instrukcję jak to zrobić.